1,5 μέρα Βόλος

Μηνύματα
19
Likes
29
Καλημερα!

Κι εγω ψηφίζω Μπόκο.
Ο Καβουρας καλος για τους ντοπιους , αν είσαι επισκέπτης είναι λίγο πιο "διεκπεραιωτικός" .

Επίσης ωραια τσιπουράδικα θα βρείτε και στα Παλιά του Βόλου, ειδικα σε ένα με γυναικείο όνομα που δεν μπορώ να το θυμηθω και το google maps δεν βοηθάει. Γενικώς θα απεύγευγα αυτα στην παραλια, είναι λίγο τυποποιημενα.
 

George13

Member
Μηνύματα
42
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Μποκος που γράφτηκε παραπάνω και Ακρωτήρι για να φάτε καλά και να χορτασετε. Από το κέντρο νομίζω το Μεζέν είναι στα καλύτερα.
 

Sof Guru

Member
Μηνύματα
233
Likes
1.351
Επόμενο Ταξίδι
Βουκουρέστι
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αργεντινή
Κέντρο Μεζέν το καλύτερο αλλά μεγάλο μείον τα λίγα τραπέζια και η μεγάλη αναμονή.
Στον Άναυρο η Άυρα είναι τίμια. Και αν θέλετε κάτι πέρα από ψάρι -τσίπουρο τα σκαλάκια της χαράς στην Άλλη Μεριά .
Για τους χορτοφάγους της παρέας και αυτούς που θέλουν κάτι μαγειρευτό Το Χοντρό Μπιζέλι κοντά στην πλατεία Ρήγα Φεραίου.
Γλυκό κλασικό αλλά σταθερή αξία Γλυκό Στύλλας.
Για το διάσημο πεινιρλί Rainbow ή Ανώτερον . Ψηφίζω δαγκωτό Rainbow .
Αυτά φτάνουν για 1,5 μέρα ;)
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
895
Likes
12.039
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Έχουμε κάποια πρόταση για ψαροταβέρνα;;
Στο Βόλο Μάκη μου πάμε σε τσιπουράδικα,όχι σε ψαροταβέρνα :) Καλό το Μεζέν που έχει προταθεί αλλά έχουμε κι εμείς εδώ δύο Μεζέν.Προτείνω λοιπόν μεσημεριανή επίσκεψη στο Νίκος και Γιάννα στα Παλιά.Βγάζει τραπέζια στην πλατεία των Παλιών που είναι σχεδόν πάντα γεμάτο.Εχω φάει εκεί φοβερό χταπόδι με τσιτσίραβλα και γευστικότατες γυαλιστερές.Εάν είσαι τυχερός μπορεί να βρεις και κολιτσιάνους.Σίγουρα θέλει κράτηση, ιδίως τις μέρες που θα πάτε,κλείνει στις 6μμ και τις Κυριακές.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.896
Likes
16.568
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Στο Βόλο Μάκη μου πάμε σε τσιπουράδικα,όχι σε ψαροταβέρνα :) Καλό το Μεζέν που έχει προταθεί αλλά έχουμε κι εμείς εδώ δύο Μεζέν.Προτείνω λοιπόν μεσημεριανή επίσκεψη στο Νίκος και Γιάννα στα Παλιά.Βγάζει τραπέζια στην πλατεία των Παλιών που είναι σχεδόν πάντα γεμάτο.Εχω φάει εκεί φοβερό χταπόδι με τσιτσίραβλα και γευστικότατες γυαλιστερές.Εάν είσαι τυχερός μπορεί να βρεις και κολιτσιάνους.Σίγουρα θέλει κράτηση, ιδίως τις μέρες που θα πάτε,κλείνει στις 6μμ και τις Κυριακές.

Να, αυτά είναι που δεν μπορώ :xalara:
 

EviTan

Member
Μηνύματα
459
Likes
3.666
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
για να μην ανοίξω νέο θέμα, και επειδή η ονομασία είναι 1,5 μέρα στον Βόλο...

τι άλλο μπορούνε να κάνουνε μια παρέα γυναικών 60-70 ετών από μεσημέρι Σαββάτου έως Κυριακή πρωί στον Βόλο;
δεν θα υπάρχει όχημα, οπότε μιλάμε για κέντρο και κάτι εκτός από τσιπουραδικο!!

Ειδα ότι τα μουσεία κλείνουν το μεσημέρι του Σαββάτου και ίσως δεν τα προλάβουν. .. και ψάχνω κάτι να προτείνω στην μητέρα μου, δεν θέλουν να πίνουν καφέδες όλη μέρα εννοείται...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.954
Likes
10.194
Θα μπορουσαν να κανουν μια εκδρομη στην Μακρυνιτσα οπου υπαρχει και Μουσειο το οποιο ειναι ανοιχτο και το απογευμα ως τις 6.
Υπαρχει και το Μουσειο/Πολυχωρος Τεχνης Τσαλαπατα αλλα τσεκαρε πριν αν εχει ξανανοιξει...
 

EviTan

Member
Μηνύματα
459
Likes
3.666
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Θα μπορουσαν να κανουν μια εκδρομη στην Μακρυνιτσα οπου υπαρχει και Μουσειο το οποιο ειναι ανοιχτο και το απογευμα ως τις 6.
Υπαρχει και το Μουσειο/Πολυχωρος Τεχνης Τσαλαπατα αλλα τσεκαρε πριν αν εχει ξανανοιξει...
ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά δεν νομίζω πως θα ήταν δυνατό να πάνε κάπου εκτός πόλης, άλλωστε για λίγες ώρες θα ήθελαν να δούνε και την πόλη του Βόλου...
και ο πολυχωρος και όσα άλλα μουσεία έψαξα, φαίνονται κλειστά ή μόνο πρωινές ώρες... κρίμα..
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.789
Likes
17.917
Μονο βολτα στην παραλία απο το Δημαρχειο με τον κομβο και τα λουλουδακια ως τον Αγιο Κωσταντινο η αμα αντεχουν και πιο περα μεχρι τον Άναυρο.. Στο μεσο της διαδρομης αυτης ειναι και ο λιμενοβραχιονας το κορδονι που λεμε, εκει στο Πανεπιστημιο (Κτιριο Παπαστρατου), οπου ειναι μια αποσταση κοντα στο χιλιομετρο και βλέπεις τον Βολο σαν να εισαι μεσα στη θαλασσα (στο κεντρο του κολπίσκου)..

Δεν εχει και πολλα να κανεις περα απο τσιπουραδικα, καφε, μπαρ, πεζοδρομοι (Ερμου πχ) .. Και κατι VILLAGE, θεατρα σπανια.. Μπορουν να παρουν το αστικο και να πανε Αγριά διπλα ειναι .. Απο κει και περα χρειαζεταια αυτοκινητο και τα ωραια πραγματα για να δεις και να περπατησεις ειναι στο Πηλιο οπως ειπωθηκε..
Untitled.jpg


Οπως φαινεται ο Βολος απο τον Φαρο στο κορδονι..
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.559
Μηνύματα
901.268
Μέλη
39.293
Νεότερο μέλος
Chrysigold

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom