1,5 μέρα Βόλος

Μηνύματα
19
Likes
29
Καλημερα!

Κι εγω ψηφίζω Μπόκο.
Ο Καβουρας καλος για τους ντοπιους , αν είσαι επισκέπτης είναι λίγο πιο "διεκπεραιωτικός" .

Επίσης ωραια τσιπουράδικα θα βρείτε και στα Παλιά του Βόλου, ειδικα σε ένα με γυναικείο όνομα που δεν μπορώ να το θυμηθω και το google maps δεν βοηθάει. Γενικώς θα απεύγευγα αυτα στην παραλια, είναι λίγο τυποποιημενα.
 

George13

Member
Μηνύματα
42
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Μποκος που γράφτηκε παραπάνω και Ακρωτήρι για να φάτε καλά και να χορτασετε. Από το κέντρο νομίζω το Μεζέν είναι στα καλύτερα.
 

Sof Guru

Member
Μηνύματα
230
Likes
1.347
Επόμενο Ταξίδι
Βουκουρέστι
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αργεντινή
Κέντρο Μεζέν το καλύτερο αλλά μεγάλο μείον τα λίγα τραπέζια και η μεγάλη αναμονή.
Στον Άναυρο η Άυρα είναι τίμια. Και αν θέλετε κάτι πέρα από ψάρι -τσίπουρο τα σκαλάκια της χαράς στην Άλλη Μεριά .
Για τους χορτοφάγους της παρέας και αυτούς που θέλουν κάτι μαγειρευτό Το Χοντρό Μπιζέλι κοντά στην πλατεία Ρήγα Φεραίου.
Γλυκό κλασικό αλλά σταθερή αξία Γλυκό Στύλλας.
Για το διάσημο πεινιρλί Rainbow ή Ανώτερον . Ψηφίζω δαγκωτό Rainbow .
Αυτά φτάνουν για 1,5 μέρα ;)
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
893
Likes
12.001
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Έχουμε κάποια πρόταση για ψαροταβέρνα;;
Στο Βόλο Μάκη μου πάμε σε τσιπουράδικα,όχι σε ψαροταβέρνα :) Καλό το Μεζέν που έχει προταθεί αλλά έχουμε κι εμείς εδώ δύο Μεζέν.Προτείνω λοιπόν μεσημεριανή επίσκεψη στο Νίκος και Γιάννα στα Παλιά.Βγάζει τραπέζια στην πλατεία των Παλιών που είναι σχεδόν πάντα γεμάτο.Εχω φάει εκεί φοβερό χταπόδι με τσιτσίραβλα και γευστικότατες γυαλιστερές.Εάν είσαι τυχερός μπορεί να βρεις και κολιτσιάνους.Σίγουρα θέλει κράτηση, ιδίως τις μέρες που θα πάτε,κλείνει στις 6μμ και τις Κυριακές.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.884
Likes
16.528
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Στο Βόλο Μάκη μου πάμε σε τσιπουράδικα,όχι σε ψαροταβέρνα :) Καλό το Μεζέν που έχει προταθεί αλλά έχουμε κι εμείς εδώ δύο Μεζέν.Προτείνω λοιπόν μεσημεριανή επίσκεψη στο Νίκος και Γιάννα στα Παλιά.Βγάζει τραπέζια στην πλατεία των Παλιών που είναι σχεδόν πάντα γεμάτο.Εχω φάει εκεί φοβερό χταπόδι με τσιτσίραβλα και γευστικότατες γυαλιστερές.Εάν είσαι τυχερός μπορεί να βρεις και κολιτσιάνους.Σίγουρα θέλει κράτηση, ιδίως τις μέρες που θα πάτε,κλείνει στις 6μμ και τις Κυριακές.

Να, αυτά είναι που δεν μπορώ :xalara:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.544
Μηνύματα
900.497
Μέλη
39.278
Νεότερο μέλος
samontaz

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom