Γενικά ταξιδι με αυτοκινουμενο στην ευρωπη

a.patris

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανια-Αυστρια μ camper
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδια
Επανερχομαι για το διπλωμα.χρειαζετε το διπλωμα αυτοκινητου εφ οσον ειναι μικτου βαρους η αδεια μεχρι 3,5 τονους
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες σου. Θα ήθελα όμως να κάνω άλλες δυο ερωτήσεις:
1. Τα camperstops που ανέφερες πόσο έξω από τις πόλεις βρίσκονται; Χρησιμοποιούσατε συγκοινωνία για να επισκεφτείτε το κέντρο;
2. Πόσα χιλιόμετρα οδηγούσατε την ημέρα;

Θα ήθελα κι εγώ να διαβάσω μια ιστορία για το ταξίδι σου.
 

a.patris

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανια-Αυστρια μ camper
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδια
Τα camperstop μπορει να ειναι οπουδήποτε μέσα και εξω απο πολεις. Απλα προμηθευεσαι το βιβλιο απο εκδοτικο οικο του εξωτερικου μεσω διαδικτυου και έχεις πληρη ενημέρωση για το που είναι και μάλιστα και με συντεταγμένες και ανέσεις.
χιλιομετρα ανα ημερα κατα μεσο ορο 300.
 

Butterfly4

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας και απο μένα! Ολοκαίνουρια στην παρέα, είπα να αναφέρω τους προβληματισμούς μου στους ειδικούς.. Δεν γνωρίζω σχεδόν τίποτα για νομοθεσίες και συντηρήσεις αυτοκινούμενων.. Παρόλα αυτά ψάχνουμε με τον σύντροφό μου να βρούμε ένα οικονομικό μεταχειρισμένο, όχι για διακοπές, αλλά για κινητή μόνιμη κατοικία! Η κρίση μας αναγκάζει να εγκαταλήψουμε αυτό τον παραλογισμό και να κάνουμε μια δικιά μας ζωή, παντού! Το ερώτημα είναι.. μπορούμε? Απο νομικά πλαίσια παγκόσμια, θα μας επιτραπεί κάτι τέτοιο?? Χρειαζόμαστε μόνο διαβατήρια ή υπάρχουν συγκεκριμένες άδειες?! Οποιαδήποτε πληροφορία σας, βοήθειά μου.. Ευχαριστώ! Να περνάτε όμορφα!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.544
Μηνύματα
899.764
Μέλη
39.259
Νεότερο μέλος
diona

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom