Γενικά εκδρομη με βαν στο εξωτερικο

comando

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
καλησπερα παιδια...νεος στην παρεα και χρειαζομαι λιγο βοηθεια...


ειμαστε 6 ατομα και σχεδιαζουμε για διακοπες κατι το διαοφρετικο!
γενικη ιδεα : πολη εκκινησης το λιμανι της πατρας
περναμε με καραβι ιταλια και απο εκει και μετα ενοικιαζωμενο βανακι και ξεκιναμε το τουρ...πιθανον τελικος προορισμος παραλια Σαν τροπε

θελω καποι βοηθεια οσον αφορα τι πρεπει να προσεξουμε βαση εμπειριας σας!
χρονος που υπολογιζουμε ειναι 10μερουλες και βασικο ηλικιες ειναι 22-23

το βαν υπολογιζουμε να το αφησουμε σε καποια πολη και απο εκει και μετα γυριζουμε με αεροπλανο


εχω αρχησει και ψαχνω εχω φαει τι ιντερνετ προσπαθω να βρω τιμες τα παντα...αλλα εχω καποια βασικα πραγματα!

διαμονη υπολογιζουμε σε καμπινγκ σκηνες και τα σχετικα και μερικες μερες μπορει και σε ξενοδοχειο να κανουμε και κανενα μπανιο:)

αλλα τι πηγαινω ντουγρου και οπου βρω κατσκηνωνω???δεν πρεπει να βρω κατι ωστε να εχω ενα γενικο πλανο μετα μρη που μπορω να κατασκηνωσω

τωρα μερη θα δουμε λιγο απο ιταλια και οτι αλλο μπορεσουμε


οσον φορα το βανακι καμια συμβουλη??εχω δει κατι τιμες σε hertz & europcar για βαν και ειναι κοντα στα 1400 ευρω+++

θελω τα φωτα σας γιατι ακουω 5 διαφορετικ ατομα και εχω σαλταρει

helppppppppppp

καθε ιδεα ευπροσδεκτη
 

harilander

Member
Μηνύματα
563
Likes
476
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
κοιταξε για το αυτοκίνητο για 10 μέρες θα κοστίσει αρκετά ειδικά εαν το παραδόσεις σε άλλη πόλη απο αυτη που το παρέλαβες. Τωρα για κάμπινγκ θα βρεις αρκετά, δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.
δες εδω
Camping Italy, campsites in Italy

και εδώ
Camping in Italy
αλλα και εδω
Ιταλια Κάμπινγκ, Camping Ιταλια, Κάμπινγκ Ιταλια, Κάμπινγκ στην Ιταλια, Κάμπινγκ στο Ιταλια, Ιταλια Κάμπινγκ, Caravaning Ιταλια, Bungalow Ιταλια
 

comando

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
το οτι θα κοστισει αρκετα το φανταζομαι...εχουμε κοιταξει τιμες και αυριο πρωι θα μιλησω με την hertz στην αθηνα για να μαθουμε και ολα τα σχετικα που παιζουν με τα διπλωματα ασφαλειες...


οσον αφορα ττις πολεις εχετε κατι σχετικο να προτεινεται???απο εμπειρια σας τουλαχιστον θα δουμε και 5-10 πραγματα οπως ρωμη και τα σχετικα, αλλα κοιταμε κυριως παραθαλασσιες πολεις ...

σιγα-σιγα εχουμε αρχισει και βγαζουμε ακρη...απλα ειπαμε αμα δεν το κανουμε αυτο σε αυτη την ηλικια μετα οταν αμεγαλωσουμε ειναι ποιο δυσκολο να πργματοποιηθει!!!!
 

harilander

Member
Μηνύματα
563
Likes
476
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
μιας και είπες για ηλικίες για ρώτα γιατί νομίζω σε ορισμένες κατηγορίες αυτοκινήτων πρέπει να είσαι πάνω απο 25. δες και σε άλλες εταιρειες, η Hertz είναι η ποιο ακριβή.
ποιες ημερομηνίες λέτε να πάτε;που θα βγήτε;Μπαρι;Μπριντεζι;Αγκώνα;
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
σωστα η hertz ειναι πιο ακριβη-κατι που πρεπει να προσεξετε ειναι η ασφαλεια να ζητησε την μαχιμουν το παραμικρο μετα κοστίζει ακριβα
 

comando

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
επικοινωνησαμε σημερα με το κεντρο κρατησεων


ας παμε απο τα αρνητικα βαν που ψαχνουμε δεν υπαρχει την περιοδο που το θελουμε εμεις! 10-11 αυγουστου

επισης για να βγει εκτος ιταλια πληρωνεις εξτρα λεφτα στην εταιρεια(οχι να το αφησω σε αλλη πολη) απλα να βγει απο τα συνορα τις ιταλιας!

οπως επισης και το κοστος μεγαλυτερο αναλογα με το ποσους οδηγους θα δηλωσεις πχ μπορεις ενα ατομο αν βαλω οτι θα το οδηγησουν αλλοι δυο το πληρωνω εξτρα

θα βγουμε μπαρι!
αλλα επικρατει μια απογοητευση λογο το οτι δεν βρηκαμε βαν και να παμε με δικα μας δεν μας βολευει (παλαιοτητα αμαξιων χαμηλα κυβικα κ.α)



το βλεπω να το αναβαλουμε το θεματακι!:(:(:(:(
θα κοιταξω και σε καμια αλλη εταιρεια αλλα μας ειπαν οτι λογο το οτι ειναι υψηλη περιοδο ζητησης δυσκολο να βρουμε
 

tou dromou

Member
Μηνύματα
141
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΛΩΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
δες και στην economy.και σκεψου και την πιθανοτητα να κανετε κυκλικη διαδρομη και να δειτε μερη και να επιστρεψετε το αυτ/το απ εκει που το πηρατε
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
επικοινωνησαμε σημερα με το κεντρο κρατησεων


ας παμε απο τα αρνητικα βαν που ψαχνουμε δεν υπαρχει την περιοδο που το θελουμε εμεις! 10-11 αυγουστου

επισης για να βγει εκτος ιταλια πληρωνεις εξτρα λεφτα στην εταιρεια(οχι να το αφησω σε αλλη πολη) απλα να βγει απο τα συνορα τις ιταλιας!

οπως επισης και το κοστος μεγαλυτερο αναλογα με το ποσους οδηγους θα δηλωσεις πχ μπορεις ενα ατομο αν βαλω οτι θα το οδηγησουν αλλοι δυο το πληρωνω εξτρα

θα βγουμε μπαρι!
αλλα επικρατει μια απογοητευση λογο το οτι δεν βρηκαμε βαν και να παμε με δικα μας δεν μας βολευει (παλαιοτητα αμαξιων χαμηλα κυβικα κ.α)



το βλεπω να το αναβαλουμε το θεματακι!:(:(:(:(
θα κοιταξω και σε καμια αλλη εταιρεια αλλα μας ειπαν οτι λογο το οτι ειναι υψηλη περιοδο ζητησης δυσκολο να βρουμε
Ενοικίαση 7θέσιου δε το σκέφτεστε;
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Τα τοπικά γραφεία ενοικίασης τα ψάξατε; Συνήθως οι τιμές είναι πολύ καλύτερες και έχετε περισσότερες πιθανότητες για διαθεσιμότητα. Απλά να είστε ξεκάθαροι στο τι ζητάτε και να κοιτάτε τους όρους. Μην τα παρατάτε παιδιά, αυτό το ψάξιμο είναι η μισή μαγεία του ταξιδιού.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.691
Μέλη
39.256
Νεότερο μέλος
ntan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom