Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.041
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
τωρα μαλιστα
μιλας για εναν και μονο
για πολλους μιλαω.. την προηγουμενη βδομαδα στο τσιαμπινο εγινε πανηγυρι!!! Το μισο αεροπλανο εφαγε προστιμο μπροστα στα ματια μου..
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.062
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
τωρα μαλιστα
μιλας για εναν και μονο
Ξερεις ε? μπορεις να παρεις οτι βαλιτσα θελεις και να βαλεις μεσα οσα κιλα θελεις...πολλοι την εχουν γλυτωσει...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.474
Likes
9.448
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Οντως,αυτη τη νοοτροπια δεν μπορω να την καταλαβω.Τι να πω φαινεται ειναι στο DNA του Ελληνα.
Μπα...ολοι ετσι κανουν. και είναι λογικο. η λυση ειναι μαλακη αποσκευη, στον ωμο σας το εχω ξαναπεί. η μαλακη μπαινει παντου και αμα ειναι στον ωμο δεν την ζυγίζει κανεις. την εχω περασει, οχι σε ραιαν, με 15+ κιλα. ειμαι βεβαια αθλητικος τύπος..
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Και τις δυο φορές που ταξίδεψα με Ryanair είδα να ζυγίζουν ή να βάζουν στο ειδικό κουτί τις βαλίτσες.
Εισαι σιγουρος για το ζυγισμα; Δεν αντεχω να διαβασω ξανα τους ορους αλλα δεν θυμαμαι σε RyanAir να εχει περιορισμο βαρους, μονο ογκο.
Και η EasyJet που ειχα διαβασει παλιοτερα για 10κιλα τωρα που την χρησιμοποιησα δεν ελεγε τιποτα για βαρος
 

xameno_rouxo

Member
Μηνύματα
121
Likes
12
Εισαι σιγουρος για το ζυγισμα; Δεν αντεχω να διαβασω ξανα τους ορους αλλα δεν θυμαμαι σε RyanAir να εχει περιορισμο βαρους, μονο ογκο.
Και η EasyJet που ειχα διαβασει παλιοτερα για 10κιλα τωρα που την χρησιμοποιησα δεν ελεγε τιποτα για βαρος

στην συνομιλια μου ειπαν οτι ισχυουν και οι δυο περιορισμοι,βαρος και ογκος
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Πάντως, εμένα που ταξιδεύω με χειραποσκευή μέσα στις προδιαγραφές, με ενοχλεί αφάνταστα να με υποχρεώνουν να την παραδώσω "δωρεάν" και να την παραλάβω απ' τον ιμάντα επειδή δεν υπάρχει χώρος στην καμπίνα και ενώ έχουν περάσει ελεύθερα διάφοροι ελληναράδες με 2-3 τεράστιες "χειραποσκευές" ο καθένας κι έχουν καταλάβει τον χώρο. Κανονικός έλεγχος και πρόστιμα σε όσους ξεφεύγουν: αυτό πρέπει να γίνεται παντού. Αλλά τι περιμένεις; Στην Ελλάδα και ο έλεγχος από Έλληνες δεν γίνεται;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.474
Likes
9.448
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Υποψιν αναφερεται σαφως: μονο οι πρωτες 90 μπαινουν καμπινα...και σε αυτες εννοειται προηγουνται οι priority...εξ ου κ οι τεραστιες ουρες στα γκειτς της ραιαν...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.938
Likes
12.892
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Και γι' αυτό πρέπει να σηκωνόμαστε και να στηνόμαστε στην ουρά, αν δεν θέλουμε να υποστούμε την ταλαιπωρία του ιμάντα. Και αυτό δεν ισχύει μόνο στην ryanair. Και στην aegean τα ίδια. Εκτός και αν το αεροπλάνο είναι "άδειο".
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Υποψιν αναφερεται σαφως: μονο οι πρωτες 90 μπαινουν καμπινα...και σε αυτες εννοειται προηγουνται οι priority...εξ ου κ οι τεραστιες ουρες στα γκειτς της ραιαν...
Εννοείται... φυσικά και αν είμαι στους τελευταίους, το πιθανότερο είναι να την παραδώσω - ανάλογα και με τον αριθμό επιβατών. Όταν όμως, μετά τους πρώτους 20-30 αρχίζουν και σου ζητούν την παράδοση επειδή πέρασαν χαλλλαρά κάτι "θηρία", ε, εκεί παίρνεις ανάποδες...
 

xameno_rouxo

Member
Μηνύματα
121
Likes
12
Υποψιν αναφερεται σαφως: μονο οι πρωτες 90 μπαινουν καμπινα...και σε αυτες εννοειται προηγουνται οι priority...εξ ου κ οι τεραστιες ουρες στα γκειτς της ραιαν...

γι αυτο μου ηρθε μνμ να ειμαι στο αεροδρομιο 2 ωρες πριν την αναχωρηση?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.556
Μηνύματα
901.039
Μέλη
39.288
Νεότερο μέλος
notatourist

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom