Γενικά Φαγητο στα αεροπλανα

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.510
Likes
9.643
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Εγώ πάλι δε καταλαβαίνω γιατί τραβάτε φωτο τα φαγητά του αεροπλάνου... Ως ενθύμιο? Για ποστάρισμα στο instagram? Τι φάση
..... για τις ημέρες μετά τα ταξίδια που πέφτει λόρδα ! συγγνώμη δίαιτα ήθελα να γράψω.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.510
Likes
9.643
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
D

Delmem38110

Guest
Επίσης δεν καταλαβαίνω ποιος ο λόγος να πληρώνει κανείς ή να χαραμιζει τα κουπόνια του για business σε τόσο σύντομες πτήσεις όπως το ATH-IST ή το ATH-LCA. Αλλά περί ορεξεως κολοκυθόπιτα.
για τον ίδιο λόγο που θα έρθει κάποιος στο ξενοδοχείο σου Και θα διαλέξει σουίτα για το σαββατόβραδο ενώ θα μπορούσε να μείνει σε απλό δωμάτιο.
εξυπηρέτηση ηρεμία ξεκούραση άνεση χαμόγελα.......... αλλά χαλάμε το νήμα και είναι κρίμα. ο καθένας κάνει ότι νομίζει καλύτερα για τον εαυτό του.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.736
Likes
7.929
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Τοτε που η swiss σε υποδεχοταν με ποτηρι σαμπανιας και ελβετικη σοκολατα στην εισοδο του αεροπλανο.
Προσωπικα περισσοτερο με ποναει που το 2003 ημουν 11 και τωρα δεν ειμαι :haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.652
Likes
43.896
Προσωπικα περισσοτερο με ποναει που το 2003 ημουν 11 και τωρα δεν ειμαι :haha:
Καλυτερα να μη θυμασαι οτι πληρωναμε στανταρ 300 ενα ταξιδι Ευρωπη χωρις επιλογη για low cost :D.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.645
Likes
10.170
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Εγώ πάλι δε καταλαβαίνω γιατί τραβάτε φωτο τα φαγητά του αεροπλάνου... Ως ενθύμιο? Για ποστάρισμα στο instagram? Τι φάση
Γιατί αποτελεί κριτήριο επιλογής εταιρείας (για τα υπερατλαντικά κυρίως). Μετά από κάποιες πτήσεις δε θυμάσαι όλες τις εταιρείες.

Πχ τώρα που ξαναείδα το κατεψυγμένο σάντουιτς που είχε σερβίρει η Λουφτχάνσα σε 12ωρη πτήση και βγήκα από την πτήση λυσσομανώντας της πείνας, θυμήθηκα το γιατί δε πρόκειται να τους ξανα επιλέξω σε υπερατλαντικό.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.652
Likes
43.896
Πετωντας σταθερα καθε Μ. Σαββατο με Aegean δεν τολμω να ποσταρω τη νηστησιμη παμφθηνη μπουρδα που σερβιραν ΑΚΟΜΗ κι αν δεν νηστευες. Τουλαχιστον παλια εδινε και σοκολατοκουνελο ποιοτητας jumbo για τα παιδια, που τον πετουσες μετα την πρωτη μπουκια η τον παρατουσαν στα καθισματα μισοδυαλυμενο γιατι δεν τρωγοταν.
Φετος low cost να φαμε σαν ανθρωποι.
 

naypigos

Member
Μηνύματα
199
Likes
805
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Κρουαζιέρα Ανταρκτική
Είναι από τις εμπειρίες που κανείς δεν θα ήθελε να τις πληρώσει αν δεν μπορούσε να τις φωτογραφησει ή/ και του απαγορευόταν να τις αναρτήσει στα social.

Επίσης δεν καταλαβαίνω ποιος ο λόγος να πληρώνει κανείς ή να χαραμιζει τα κουπόνια του για business σε τόσο σύντομες πτήσεις όπως το ATH-IST ή το ATH-LCA. Αλλά περί ορεξεως κολοκυθόπιτα.
Πολλές φορές αυτές οι πτήσεις, έχουν μικρή διαφορά από οικονομική σε διακεκριμένη, οπότε ευκαιρία για πολλά μίλια αλλά και για την business σαν business.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Πολλές φορές αυτές οι πτήσεις, έχουν μικρή διαφορά από οικονομική σε διακεκριμένη, οπότε ευκαιρία για πολλά μίλια αλλά και για την business σαν business.
Έχεις δίκιο, δεν είχα μπει στην ψυχολογία του miles hunter. Όπως και να το δεις marketing.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.645
Likes
10.170
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Πάμε στην ευχάριστη έκπληξη, την United.

Frankfurt- San Francisco Γενάρης 2022 με ωραίο μπόνους το παγωτό.

IMG_1903 (1).jpg


Houston-Rio de Janeiro10 μέρες αργότερα (μαζί με λίγο LOTR)

IMG_3145.jpg


IMG_3144.jpg


New York (LaGuardia)-Chicago Μάρτης 2022 (purchase onboard, σαν service είχαν μόνο το μπισκοτάκι και το νερό)

IMG_3123.jpg


Και ειδική μνεία στο σαντουιτς από το lounge τους στο Los Angeles με το πενταμπλο χοιρινό που κόντεψε να φράξει τις αρτηρίες μου εκείνη την μέρα :haha:

IMG_3152.jpg
 
Last edited:

James

Member
Μηνύματα
1.010
Likes
5.423
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ωραίο θέμα. Θα επιλέξω την πιο ενδιαφέρουσα φώτο που έχω από....φαγητό.

SN201651.JPG


Πλήρες γεύμα με σοκολάτα, κρουασάν και...γαριδάκια στην ηρωική Aerosvit στο Αθήνα - Κίεβο το μακρινό 2009.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.530
Μηνύματα
899.206
Μέλη
39.246
Νεότερο μέλος
Coco71

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom