Τι χόμπυ έχετε;

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
7ος όροφος, ταράτσα, άρα φυσάει πολύ, έχει δυνατό ήλιο και το νερό κοστίζει.
Σκεφτόμασταν να το κάνουμε ορυζώνα, αλλά αυτό με το νερό είναι θέμα. :D
Βαλε κακτους και το καλοκαιρι θα πινετε τις τεκιλες σας στο φυσικο τους περιβαλλον...
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Βαλε κακτους και το καλοκαιρι θα πινετε τις τεκιλες σας στο φυσικο τους περιβαλλον...
Δε μου αρέσουν οι κάκτοι. Ούτε οι τεκίλες ιδιαίτερα. Προς το παρόν έχουμε μια μπανανιά και κάτι άλλα που παραπέμπουν σε κάπως τροπικές καταστάσεις. ....Και ένα ψυγείο, μόνο για μπύρες.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.903
Likes
9.995
Δυστυχώς τα τελευταία 3 χρόνια δεν έχω χόμπι αλλά μόνο δουλειά!! Πρωί βράδυ! Αυτό όμως θα αλλάξει από Οκτώβρη και ελπίζω να ξανά ξεκινήσω power plate (επειδή σε 20 λεπτά ξεμπέρδεψες. Μετά από τετραετία σε γυμναστήρια, δεν την παλεύω άλλο! Βαριέμαι!), να πάρω επιτέλους το πτυχίο ιταλικών και να ξεκινήσω και κανα άθλημα (να έχουμε και κάτι αερόβιο στην άσκησή μας). Αυτό όμως που πραγματικά θέλω να κάνω, είναι να μάθω νοηματική. Τέλος, θεωρώ χόμπι την ενασχόλησή μου με την μουσική διότι, πολύ εύκολα μπορώ να φάω μια ολόκληρη μέρα σε αναζήτηση καινούριων ακουσμάτων καθώς και στην ακρόαση των όσων έχω.
2 χρόνια μετά, τι έχεις κάνει kalspiros από όλα αυτά??? ;)
 

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
802
Ταξίδι-Όνειρο
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Δε μου αρέσουν οι κάκτοι. Ούτε οι τεκίλες ιδιαίτερα. Προς το παρόν έχουμε μια μπανανιά και κάτι άλλα που παραπέμπουν σε κάπως τροπικές καταστάσεις. ....Και ένα ψυγείο, μόνο για μπύρες.
Aνανα να φυτεψεις! Φυτευεται ευκολα απο το φρουτο και αντεχει το κρυο, μονο με μειον βαθμους εχει προβλημα..

Και για να μην ειμαι off topic εγω ασχολουμαι λιγακι με ζοκλερικα (μπαλακια, αλυσιδες και τετοια) και τελευταια το χω ριξει και λιγο στην κηπουρικη..!
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Εγώ εχω διάφορα χόμπι κατά καιρούς, γιατί βαριέμαι εύκολα! Τώρα είναι η ανανέωση παλιών επίπλων (βάψιμο, αλλαγή ταπετσαρίας κλπ) και γενικότερα το βάψιμο.
Άμα θέλει κανένα μερεμέτι κανείς...
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.975
Likes
15.557
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Εγώ εχω διάφορα χόμπι κατά καιρούς, γιατί βαριέμαι εύκολα! Τώρα είναι η ανανέωση παλιών επίπλων (βάψιμο, αλλαγή ταπετσαρίας κλπ) και γενικότερα το βάψιμο.
Άμα θέλει κανένα μερεμέτι κανείς...
θέλω να μου βάψεις ένα τραπέζι :)
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
Εγώ εχω διάφορα χόμπι κατά καιρούς, γιατί βαριέμαι εύκολα! ...
Βρε Βαλιτσούλα... μήπως είσαι δίδυμος στο ζώδιο και βαριέσαι τόσο εύκολα;
Όσο για μένα.. (για να μην είμαι οφ τόπικ) μία από τα ακριβώς ίδια! Από πλέξιμο και κέντημα, μέχρι ζωγραφική, γλυπική, βιτρό, αφρικάνικους χορούς, συγγραφή, κατασκευή καλλιτεχνικής κορνίζας, μέχρι ηλεκτρολογικά και μαστορέματα.
Αυτήν την περίοδο βρίσκομαι στη φάση της έναρξης εκμάθησης ισπανικών (τα ιταλικά και τα γερμανικά έχουν ήδη μείνει στη μέση.. ) :bleh:
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.805
Likes
12.514
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Κι εγώ μάλλον στην κατηγορία "αλλάζω συνέχεια ενδιαφέροντα" είμαι!

Κατά καιρούς έχω ασχοληθεί με διάφορα, όπως κατασκευή κοσμήματος, aqua aerobics, γυμναστήριο (I hate it), ξένες γλώσσες, φωτογραφία (η οποία είναι μεγάλη μου αγάπη, αν και σε τελείως ερασιτεχνικό επίπεδο). Την συγκεκριμένη περίοδο είμαι σε φάση outdoor δραστηριοτήτων (ποδήλατο, περπάτημα στην φύση), ενώ αποφάσισα να κάνω και μαθήματα για κατασκευή ιστοσελίδας!

Τα σταθερά μου είναι το διάβασμα (είμαι βιβλιοφάγος), οι μαγειρικοί πειραματισμοί, οι ταινίες (τρελαίνομαι να πηγαίνω σινεμά μόνη μεσοβδόμαδα), το internet και τα βρετανικά περιοδικά (ένοχη απόλαυση).

Future plans:μαθήματα interior design και να συνεχίσω τα αραβικά.
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
Τα σταθερά μου είναι το διάβασμα (είμαι βιβλιοφάγος), οι μαγειρικοί πειραματισμοί, οι ταινίες (τρελαίνομαι να πηγαίνω σινεμά μόνη μεσοβδόμαδα), το internet....
Στα σταθερά πλην του τελευταίου ταιριάζουμε! Μήπως να ξεκινήσω και τα βρετανικά περιοδικά? :bleh:
Μαθήματα αραβικών... :clap::clap::clap: Γιατί δεν έχει κουμπάκι Like; 1000 φορές θα το πατούσα. Να άλλο ένα πράγμα που ανυπομονώ να αφήσω στη μέση! :haha::haha::haha:
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.805
Likes
12.514
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Στα σταθερά πλην του τελευταίου ταιριάζουμε! Μήπως να ξεκινήσω και τα βρετανικά περιοδικά? :bleh:
Μαθήματα αραβικών... :clap::clap::clap: Γιατί δεν έχει κουμπάκι Like; 1000 φορές θα το πατούσα. Να άλλο ένα πράγμα που ανυπομονώ να αφήσω στη μέση! :haha::haha::haha:
Μα να μην διαβάζεις βρετανικά περιοδικά; Είναι δυνατόν;:D
Εσύ χάνεις!:cool:

Όσο για τα αραβικά ναι, νομίζω ότι για τους περισσότερους υπάρχουν πιο πολλές πιθανότητες να τα παρατήσουν, παρά να τα τελειοποιήσουν. Πολύ δύσκολη, απαιτητική, αλλά και ενδιαφέρουσα γλώσσα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.546
Μηνύματα
899.847
Μέλη
39.261
Νεότερο μέλος
geormili

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom