Ταξιδιωτικοί οδηγοί και λοιπά βοηθήματα ταξιδιών

Traveller

Member
Μηνύματα
3.936
Likes
3.927
Λες να άλλαξε τίποτε από χθες που ρώταγες αλλού τα ίδια? Λες να μεταφράσανε και να τυπώσανε τίποτε χθες βράδυ?
 

M@RiLou

Member
Μηνύματα
56
Likes
1
Λες να άλλαξε τίποτε από χθες που ρώταγες αλλού τα ίδια? Λες να μεταφράσανε και να τυπώσανε τίποτε χθες βράδυ?
όχι βρε, αλλά μιας και σήμερα βρήκα το συγκεκριμένο θέμα το οποιο είναι πιο ολοκληρωμενο, είπα να ξαναρωτήσω για σιγουριά.

μην μας αποπέρνεις!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.270
Likes
6.458
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Τι μπορεί να αλλάξει; Χίλια δυο πράγματα: ωράρια λειτουργίας, τιμές, νέα εστιατόρια και ξενοδοχεία, δρομολόγια συγκοινωνιών. Κάθε χρόνο σχεδόν βγαίνουν νέες εκδόσεις για τους οδηγούς, όλο και κάποιο λόγο θα έχουν για να το κάνουν.
 

M@RiLou

Member
Μηνύματα
56
Likes
1
Τι μπορεί να αλλάξει; Χίλια δυο πράγματα: ωράρια λειτουργίας, τιμές, νέα εστιατόρια και ξενοδοχεία, δρομολόγια συγκοινωνιών. Κάθε χρόνο σχεδόν βγαίνουν νέες εκδόσεις για τους οδηγούς, όλο και κάποιο λόγο θα έχουν για να το κάνουν.
οκ κατάλαβα. γνωρίζεις κανέναν αξιόλογο οδηγό που να είναι στα ελληνικά? δυο φορες ειχα χρησιμοποιησει το dk αλλα δεν με ειχε βολεψει και πολυ.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.270
Likes
6.458
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Για ελληνικούς οδηγούς δεν έχω ιδέα. Εγώ χρησιμοποιώ κυρίως τους Rough Guide αλλά είναι μόνο στα αγγλικά.
 

Telis87

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού...
Καλησπέρα σας.
Τέλη Απριλίου ετοιμάζω ένα ταξιδάκι για Παρίσι. Αν και είναι η 4η φορά που πάω, θέλω να πάρω 1-2 ταξιδιωτικούς οδηγούς για να είμαι πιο προετοιμασμένος. Έχετε να μου προτείνετε κάποιον-ους καλό? Κατά προτίμηση στα ελληνικά, αλλά και αγγλικά να είναι δεν έχω πρόβλημα. Ευχαριστώ πολύ!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.749
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα σας.
Τέλη Απριλίου ετοιμάζω ένα ταξιδάκι για Παρίσι. Αν και είναι η 4η φορά που πάω, θέλω να πάρω 1-2 ταξιδιωτικούς οδηγούς για να είμαι πιο προετοιμασμένος. Έχετε να μου προτείνετε κάποιον-ους καλό? Κατά προτίμηση στα ελληνικά, αλλά και αγγλικά να είναι δεν έχω πρόβλημα. Ευχαριστώ πολύ!
Αγγλικά: Lonely Planet Paris City Guide (Paris : Steve Fallon : 9781741794557). Εναλλακτικά πράσινο οδηγό Michelin (Paris Tourist Guide (Michelin Green Guides) : Alison Coupe : 9781906261375) .
 

aggelos74

Member
Μηνύματα
23
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνω...
Ταξίδι-Όνειρο
Φίτζι
καλημέρα και απο εμένα..
Παρακολουθώντας το topic θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ τι προτείνετε για Ρώμη.
Αυτό που με ενδιαφέρει είναι κυρίως πρακτικές πληροφορίες σχετικά με φαγητό μετακινήσεις κτλπ.Προσωπικά κλίνω προς τον DK eyewitness travel guide αλλα ρίχνω ματιές και στους υπόλοιπους όπως rough guide, frommer's και lonely planet.Ποιός θεωρείται πιο κατατοπιστικός και ενημερωμένος?
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.048
Likes
1.831
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Σε περίπτωση που δεν έχει αναφερθεί σε προηγούμενες απαντήσεις :

Longitude Books
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Το ερχόμενο Σάββατο με το έθνος ξεκινάει νέα ταξιδιωτική σειρά.
Ονομάζεται TRAVEL BOOK και θα αφορά αποκλειστικά στην Ελλάδα.
Το πρώτο βιβλίο αφορά την Μεσσηνία και Λακωνία.
Απ' ότι είδα θα είναι μια μίξη περιοδικού-οδηγού (260 σελίδες), καθώς θα έχει προτάσεις για διαμονή,φαγητό κλπ
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Το ερχόμενο Σάββατο με το έθνος ξεκινάει νέα ταξιδιωτική σειρά.
Ονομάζεται TRAVEL BOOK και θα αφορά αποκλειστικά στην Ελλάδα.
Το πρώτο βιβλίο αφορά την Μεσσηνία και Λακωνία.
Απ' ότι είδα θα είναι μια μίξη περιοδικού-οδηγού (260 σελίδες), καθώς θα έχει προτάσεις για διαμονή,φαγητό κλπ

Λόγω της 4ημερης απεργίας των δημοσιογράφων, το φύλλο σου Σαββάτου δε θα βγει. Το πρώτο βιβλίο για τη Μεσσηνία και τη Λακωνία θα κυκλοφορήσει με το Εθνος του Σαββάτου της 16/4.
Σήμερα κυκλοφόρησαν οι Κυριακάτικες εφημερίδες αυτής της εβδομάδας και υπάρχει η σχετική αναφορά στην τελευταία σελίδα της εφημερίδας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.533
Μηνύματα
899.516
Μέλη
39.253
Νεότερο μέλος
DimiKl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom