Ταξιδιωτικοί οδηγοί και λοιπά βοηθήματα ταξιδιών

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.485
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τι εννοείς; θες γενικά πληροφορίες για μιλάνο ή ΄καποιον ταξιδιωτικό οδηγό; το θέμα εδώ αφορά οδηγούς.

Αν θέλεις πληροφορίες γενικές για Μιλάνο, κάνε μια αναζήτηση πρώτα (πάνω δεξιά υπάρχει κουμπάκι), και αν δε βρεις αυτό που θέλεις τότε άνοιξε ένα νέο θέμα στην Ενότητα Αναζήτησης Πληροφοριών.
 

furora19

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Γεια σας παιδιά! n00b ερώτηση: Επειδή φεύγω για Ιαπωνία(πρώτα ο Θεός) και δεν έχω αγοράσει χάρτη του Τόκιο ακόμα, θέλω να ρωτήσω(ως άσχετη που είμαι) αν μπορώ να αγοράσω στο αεροδρόμιο εκεί. Ή εδώ στο Public π.χ. θα έχουν;
(sorry για την υπερβολική μου noobιαση! >_<)
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
411
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Γεια σας παιδιά! n00b ερώτηση: Επειδή φεύγω για Ιαπωνία(πρώτα ο Θεός) και δεν έχω αγοράσει χάρτη του Τόκιο ακόμα, θέλω να ρωτήσω(ως άσχετη που είμαι) αν μπορώ να αγοράσω στο αεροδρόμιο εκεί. Ή εδώ στο Public π.χ. θα έχουν;
(sorry για την υπερβολική μου noobιαση! >_<)
Σε μια υπερκαταναλωτική πόλη όπως το Τόκυο είμαι σίγουρη ότι όλο και κάποιο χάρτη της πόλης θα βρεις ν' αγοράσεις!:xmas_smile:
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Γεια σας παιδιά! n00b ερώτηση: Επειδή φεύγω για Ιαπωνία(πρώτα ο Θεός) και δεν έχω αγοράσει χάρτη του Τόκιο ακόμα, θέλω να ρωτήσω(ως άσχετη που είμαι) αν μπορώ να αγοράσω στο αεροδρόμιο εκεί. Ή εδώ στο Public π.χ. θα έχουν;
(sorry για την υπερβολική μου noobιαση! >_<)
Εννοείται πως θα έχει στο Τόκυο, αλοίμονο, κι εκεί φαντάζομαι θα μπορείς να επιλέξεις από πολύ μεγαλύτερη ποικιλία απ'ότι εδώ.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.749
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Γεια σας παιδιά! n00b ερώτηση: Επειδή φεύγω για Ιαπωνία(πρώτα ο Θεός) και δεν έχω αγοράσει χάρτη του Τόκιο ακόμα, θέλω να ρωτήσω(ως άσχετη που είμαι) αν μπορώ να αγοράσω στο αεροδρόμιο εκεί. Ή εδώ στο Public π.χ. θα έχουν;
(sorry για την υπερβολική μου noobιαση! >_<)
Καλό χάρτη με όλη την πόλη πάρα πολύ δύσκολα, η πόλη παραείναι τεράστια για οποιοδήποτε ένα χάρτη, ενώ οι χάρτες που θα βρεις εκεί θα είναι στα Γιαπωνέζικα (πρακτικά άχρηστοι, δηλαδή...).
Καλύτερα προμηθεύσου το Lonely Planet TOKYO City Guide, που έχει χάρτες ανά περιοχή, όπως επίσης και αποσπώμενο χάρτη. Ο τελευταίος είναι ο μόνος χάρτης που βρήκα που έχει όλα τα μετρό. Public ή Ελευθερουδάκη ή και πιθανώς και αλλού.
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Γεια σας παιδιά! n00b ερώτηση: Επειδή φεύγω για Ιαπωνία(πρώτα ο Θεός) και δεν έχω αγοράσει χάρτη του Τόκιο ακόμα, θέλω να ρωτήσω(ως άσχετη που είμαι) αν μπορώ να αγοράσω στο αεροδρόμιο εκεί. Ή εδώ στο Public π.χ. θα έχουν;
(sorry για την υπερβολική μου noobιαση! >_<)
Mια αναζήτηση στο Public μου έδωσε αυτό : http://www.public.gr/search/searchR...earch.jsp&searchbutton.x=21&searchbutton.y=18
και στον Ελευθερουδάκη αυτό : Βιβλιοπωλεία Ελευθερουδάκης – Β όπως Βιβλίο, Ε όπως Ελευθερουδάκης

Δεν έχω πάει ακόμα να τους δω από κοντά...αν προηγηθείς ενημέρωσέ μας :xmas_wink:
Για τον χάρτη στον οδηγό του Lonely Planet, που σου προτείνει ο taver, το επιβεβαιώνω :xmas_smile:
 

furora19

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ παιδιά!^^ Στο Public βρήκα μόνο το lonely planet Τοkyo encounter guide. Θα ψάξω λίγο ακόμα και αν τίποτα, από Τόκιο I guess(ιαπωνικά γνωρίζω αρκετά, αν και τα ονόματα είναι ένα πρόβλημα). Thankies again!:DD
 
Last edited by a moderator:

M@RiLou

Member
Μηνύματα
56
Likes
1
Παιδιά, υπάρχει μετάφραση στα ελληνικά του lonely planet? κι αν όχι, υπάρχει κάτι παρόμοιο?
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.270
Likes
6.458
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Υπάρχει για κάποιες (λίγες) χώρες αν και συνήθως οι εκδόσεις είναι παλιότερες, δεν ανανεώνονται τόσο συχνά όσο οι αγγλικές.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.533
Μηνύματα
899.528
Μέλη
39.253
Νεότερο μέλος
DimiKl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom