Γενικά Ταξίδι στην Ευρώπη

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.707
Από όλη τη συζήτηση μου έμεινε η απορία για το που είναι η σπιτσβέργη (το αντιγράφω όπως το είδα) που αναφέρει ο North66. Ξέρει κανείς τίποτα? εκτός από τη Νυρεμβέργη και τη σπιτσβέργη υπάρχει και άλλη -βέργη που πρέπει να ξέρουμε? θα σας ήμουν υπόχρεος...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.599
Likes
29.752
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Από όλη τη συζήτηση μου έμεινε η απορία για το που είναι η σπιτσβέργη (το αντιγράφω όπως το είδα) που αναφέρει ο North66. Ξέρει κανείς τίποτα? εκτός από τη Νυρεμβέργη και τη σπιτσβέργη υπάρχει και άλλη -βέργη που πρέπει να ξέρουμε? θα σας ήμουν υπόχρεος...
Svalbard, σε απλά νορβηγικά... To Σπιτσβέργη προέρχεται από το Шпицберген, το Ρωσικό όνομα των νήσων...
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D
εκτός από τη Νυρεμβέργη και τη σπιτσβέργη υπάρχει και άλλη -βέργη που πρέπει να ξέρουμε? θα σας ήμουν υπόχρεος...
Άλλη -βεργη που νομίζω ''πρέπει''να ξέρουμε είναι η πανέμορφη Χαϊδελβέργη που βρίσκεται στην Γερμανία.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.207
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Svalbard, σε απλά νορβηγικά... To Σπιτσβέργη προέρχεται από το Шпицберген, το Ρωσικό όνομα των νήσων...
Σπιτσβέργη είναι το όνομα του κυρίως νησιού και Σβάλμπαρντ το όνομα του αρχιπελάγους που περιλαμβάνει τη Σπιτσβέργη...
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Γιατί θα πρέπει σε 8 μέρες να ταξιδέψεις σε τόσες χώρες και να μη δεις μια Ευρωπαϊκή πρωτεύουσα σαν άνθρωπος; ΟΚ, καλή φάση το interrail, αλλά σε 8 μέρες και μάλιστα χειμώνα, δεν θα προλάβεις ούτε τζούρα να πάρεις από την κάθε χώρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.543
Μηνύματα
899.757
Μέλη
39.257
Νεότερο μέλος
kateanderson

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom