Υεμένη ΤΟ νησί (by hydronetta & babaduma)

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Βρε babaduma μια φωτό είπες να ανεβάσεις και το μπελά μας βρήκαμε. Σε λίγο θα ψάχνεσαι αν έχεις λειψά πόδια.
Επίσης ενημέρωσε το αναγνωστικό κοινόν για το μέγεθος της πατούσας σου, να μην μένουν αναπάντητες κρίσιμες απορίες
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Βρε babaduma μια φωτό είπες να ανεβάσεις και το μπελά μας βρήκαμε. Σε λίγο θα ψάχνεσαι αν έχεις λειψά ......δια.
Επίσης ενημέρωσε το αναγνωστικό κοινόν για το μέγεθος της π.....ας σου, να μην μένουν αναπάντητες κρίσιμες απορίες
Τελικά είσαι πολύ μαρτυριάρης..
Σιγά μην μα πει τέτοιες λεπτομέρειες ο babadumas, μας τα κρατάει όλα για έκπληξη στην Πορταριά :clap:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Σας λατρευω!!!!!!:clap::clap::clap::clap:
"Κοράλια και τυρκουάζ νερά..."........:shock: με σκοτωσες γλυκα!!!
babaduma σκεφτομαι ναρθω πορταρια μονο και μονο για φωτο απο το νησι!!!!:clap::clap:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Μόνο που λόγω κύματος την συγκεκριμένη εποχή που πήγαμε το τυρκουάζ δεν αναδεικνύεται δεόντως.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Ναι και χωρίς ίχνος ομπρέλας ή ξαπλώστρας, για να μη πω ανθρώπου για χιλιόμετρα. Να βουλιάζουν τα πόδια στη λεπτόκοκκη άμμο, να τρεχουν πανικόβλητα τα καβούρια και τα θαλασσοπούλια να ξεκουράζονται στα ρηχά. Κοράλια και τυρκουάζ νερά...
Μμμμμμ... και τι μας τα λες αυτά δλδ, για να ζηλέψουμε; Εμείς θέλουμε ομπρέλες για να προστατευτούμε από τον ήλιο, ξαπλώστρες για να απλώσουμε την αρίδα μας και πολυκοσμία για να κάνουμε και τις γνωριμίες μας... Πφφφ...πφφφ... να βουλιάζουμε στην άμμο; τι ενοχλητικό!!! :haha: Και επιπλέον να κινδυνεύει και η ζωή μας από τα αδηφάγα "γιγαντιαία" καβούρια... Επίσης δε μας αρέσουν τα τυρκουάζ νερά... Είμαι σίγουρη ότι η παραλία που όλοι ονειρευόμαστε μοιάζει πολύ με αυτή... :shock::haha::haha::haha:

View attachment afarm6.static.flickr.com_5084_5347282660_65fd7fce61.jpg


Ερημική παραλία, λεπτόκοκκη άμμο, καβουράκια, θαλασσοπούλια, κοράλλια και τυρκουάζ νερά, είπες;;; :harakiri:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Και ποια ειναι η καλη εποχη δηλαδη???:roll:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Και ποια ειναι η καλη εποχη δηλαδη???:roll:
Φλεβάρης Μάρτης
Οπωσδήποτε όχι Ιούνιο-Σεπτέμβριο γιατί φυσούν μουσώνες. Την εποχή που πήγαμε ήταν του ύψους ή του βάθους από πλευράς καιρού
Περισσότερα εδώ: The Weather Patterns on Socotra Island

Βρε Bahari με ανατρίχιασες μ'αυτή τη φωτογραφία!!!
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Μου βαζεις ιδεεσ.....
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Μου βαζεις ιδεεσ.....
Και ορθώς πράττω!!! Eλπίζω να συμφωνεί κι ο έτερος συνοδοιπόρος μου.
Φτάνει να είσαι καλόβολος άνθρωπος και να μη σε νοιάζει να κοιμάσαι σε σκηνή, να χρησιμοποιείς για τουαλέτα τη φύση και να τρως σχεδόν το ίδιο φαγητό (με μικρές παραλλαγές) που θα σου ετοιμάζουν.
Λεπτομέρειες στη Πορταριά, σε π.μ. και από τον παραγωγό μου Mr Babaduma.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ωραιο παντως θα ειναι να εισαι Σοκοτρα Μαρτιο (η θαλασσα λαδι) και οι αλλοι να τουρτουριζουν στας Αθηνας.
bahari τετοια φωτο δεν πρεπει να μεινει ανωνυμη!
Που ειναι αυτη η ΜΟΝΑΔΙΚΗ παραλια ,την οποια μολις ειδα ...ξαναλιποθυμησα (αλλα για αλλο λογο)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.531
Μηνύματα
899.376
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom