Υεμένη ΤΟ νησί (by hydronetta & babaduma)

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Όλα θα έρθουν εν καιρό Pandora μου, και όσοι βρεθούν στην Πορταριά παραπονεμένοι δεν θα μείνουν. Θα γεμίσει η αίθουσα εικόνες Σοκότρας (και με καβούρια) Κάτσε γιατί το γράψιμο της ιστορίας θέλει κι έμπνευση κι έχω κι άλλες γλυκιές εγνοιες (ο νοών νοείτο)
"Κι όλο κλαίνε τα καβουράκια...":romeo: :photographer:
................:icecream: :innocent:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.205
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Συνέχεια του ταξιδιού θα έχουμε εδώ ή σε άλλη ιστορία??
Γιατί κάτι πήρε το αυτί μου στην αρχή της ιστορίας για μια αφρικανική χώρα με ελληνικό όνομα...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ναι και χωρίς ίχνος ομπρέλας ή ξαπλώστρας, για να μη πω ανθρώπου για χιλιόμετρα. Να βουλιάζουν τα πόδια στη λεπτόκοκκη άμμο, να τρεχουν πανικόβλητα τα καβούρια και τα θαλασσοπούλια να ξεκουράζονται στα ρηχά. Κοράλια και τυρκουάζ νερά...
Λιποθυμω ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Aν και θα με κράξει ο babaduma, να μια αποκλειστική από ένα κάβουρα της παραλίας (μεγέθους ευμεγέθους παλάμης). Τον ακινητοποιήσαμε βράδυ με φακό και τον εγκλωβίσαμε στη μέση. Ανοιγόκλεινε δαγκάνες να σωθεί ο δύσμοιρος από τον ασφυκτικό κλοιό μας
Φανταστείτε μπόλικους τέτοιους στη παραλία να τρέχουν μέσα έξω στο νερό πάνω στη άμμο
acache.virtualtourist.com_4998310_Things_To_Do_Socotra.jpg

ΥΓ: Διαπιστώνεται εύκολα και το λεπτόκοκκον της άμμου...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Aν και θα με κράξει ο babaduma, να μια αποκλειστική από ένα κάβουρα της παραλίας (μεγέθους ευμεγέθους παλάμης). Τον ακινητοποιήσαμε βράδυ με φακό και τον εγκλωβίσαμε στη μέση. Ανοιγόκλεινε δαγκάνες να σωθεί ο δύσμοιρος από τον ασφυκτικό κλοιό μας
Φανταστείτε μπόλικους τέτοιους στη παραλία να τρέχουν μέσα έξω στο νερό πάνω στη άμμο
acache.virtualtourist.com_4998310_Things_To_Do_Socotra.jpg

ΥΓ: Διαπιστώνεται εύκολα και το λεπτόκοκκον της άμμου...
Να και μια παραλια με μοκετα!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Aν και θα με κράξει ο babaduma...
Τά'κανες όπως τά'κανες, εγώ θα φταίω μετά που θα σε κράξω... Τηρούμε χαραχτήρα δεν είπαμε, ρε? Πώς θ' ανεβάσουμε τις πωλήσεις? Τη λέξη μάρκετινγκ δεν την έχεις ξανακούσει?

Τέλος πάντων, επειδή εγώ είμαι ο υπεύθυνος και για το επόμενο κεφάλαιο ( :mad: ) και δε θέλω να με λιθοβολήσουν στην Πορταριά (αντί να με επευφημήσουν) αλλά και επειδή συμπαθώ τη meli (για να σκάσετε οι άλλες οι λυσσάρες), ανεβάζω μια φωτογραφία από τον πρώτο περίπατο που κάναμε στη Σοκότρα. Η ίδια φωτογραφία θα υπάρχει και στο κεφ. 6 που συγγράφεται αυτές τις μέρες. Ελπίζω να σας αρέσει (και να λύσει και απορίες) αλλά και να μην έχουμε ... έκτακτα περιστατικά. Υπάρχουν πολύ καλύτερες φωτογραφίες που θα ακολουθήσουν! :twisted:

aimg690.imageshack.us_img690_8928_40991.jpg
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Ελπίζω να σας αρέσει (και να λύσει και απορίες) αλλά και να μην έχουμε ... έκτακτα περιστατικά.:twisted:

aimg690.imageshack.us_img690_8928_40991.jpg
Μπα, εμένα μου δημιούργησε μία απορία, πιος είναι ο κουτσός της παρέας ??:bleh:
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.048
Likes
1.831
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Μπα, εμένα μου δημιούργησε μία απορία, πιος είναι ο κουτσός της παρέας ??:bleh:

:haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha:

τη δεξιά πατούσα τη δαγκωσε το καβουράκι και την έχει φασκιωμένη .....
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Γιατί κάτι πήρε το αυτί μου στην αρχή της ιστορίας για μια αφρικανική χώρα με ελληνικό όνομα...
Έπεται άλλη ιστορία για την Ερυθραία. Αφού αισίως ολοκληρωθεί η παρούσα
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
140
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Ναι και χωρίς ίχνος ομπρέλας ή ξαπλώστρας, για να μη πω ανθρώπου για χιλιόμετρα. Να βουλιάζουν τα πόδια στη λεπτόκοκκη άμμο, να τρεχουν πανικόβλητα τα καβούρια και τα θαλασσοπούλια να ξεκουράζονται στα ρηχά. Κοράλια και τυρκουάζ νερά...
απαπαπαπα...χάααααλιααααα.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.369
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom