Υεμένη ΤΟ νησί (by hydronetta & babaduma)

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
140
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Λοιπόν σύμφωνα με το "The Jorje traveling formula" η βαθμολογία μου για τη Σοκότρα:

  • Βαθμολογία:
· Αρχαία: 0
· Αρχιτεκτονική: 3
· Φαγητό: 5 (ψάρια: 8, αστακοί: 10 με τόνο)
· Φύση: 9 (παραλίες: 10 με τόνο)
· Άνθρωποι: 7
· Κόστος: 6
· Ποικιλία: 8
· Αυθεντικότητα: 9
· Μοναδικότητα: 10
· Ασφάλεια: 9

Babaduma τα δικά σου
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
147
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Με καινούργιο σκληρό μπορείτε κάνετε ότι θέλετε.
Δε με πτοεί τίποτα.
Το πρωί με βρήκατε απροετοίμαστη:xmas_confused:δεν την ξαναπατάω.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Λοιπόν σύμφωνα με το "The Jorje traveling formula" η βαθμολογία μου για τη Σοκότρα:
Babaduma τα δικά σου
Baba, περιμένουμε τη δική σου βαθμολογία και, αν είναι δυνατόν, μην κοιτάξεις καθόλου αυτήν του hydronetta για να δούμε πόσο όμοια ή διαφορετικά αξιολογείτε αυτά που είδατε μαζί.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Κατ' αρχάς να σας ευχαριστήσω όλους όσοι με τον ένα ή τον άλλο τρόπο εκφράζετε τη στήριξή σας στην προσπάθεια που κάνουμε [έστω κι αν καμμιά φορά αυτοί οι τρόποι είναι λίγο ... ανορθόδοξοι! (τ' ακούς astral; )]

Κατά δεύτερο, με πιάνετε απροετοίμαστο όσον αφορά τη βαθμολογία, δεν είχα μπει ποτέ σ' αυτό το τριπάκι και μου είναι εξαιρετικά δύσκολο να κάνω κάτι τέτοιο κυρίως γιατί δε θέλω να κρίνω χώρες, λαούς, καταστάσεις (έστω κι αν υποσυνείδητα το κάνω μερικές φορές), επειδή πιστεύω ότι κάνοντάς το απλοποιώ πολύ τα πράγματα, τα βάζω σε καλούπια (με τι κριτήρια; ) αλλά και γιατί ο μεγάλος βαθμός υποκειμενικότητας εξαρτάται και από αστάθμητους παράγοντες που θα επηρεάσουν την κρίση μου (διαφορετικά θα έβλεπα τα πράγματα, π.χ., αν μόλις είχα αποκτήσει ένα σημαντικό ποσό πριν πάω στο νησί και διαφορετικά αν, στην εκεί παραμονή μου με ταλαιπωρούσε ένας μηνίσκος στο γόνατο). Γι αυτό, λυπάμαι που θα σας απογοητεύσω αλλά βαθμολογία από μένα δεν έχει ούτε γι αυτό, ούτε για οποιοδήποτε άλλο ταξίδι μου.
 

Hyada

Member
Μηνύματα
59
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Istanbul ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Ευρώπη
Με τον τρόπο μου γράφετε με κάνετε να νιώθω ότι ταξίδευα μαζί σας. Είναι πολύ όμορφο δώρο αυτό. Αλλά αυτά σας τα είπαν και τα άλλα μέλη. Εγώ θέλω να προσθέσω το πόσο όμορφα χειρίζεστε τη γλώσσα και έτσι εκτός από όλα τα άλλα, έχουμε να απολαύσουμε και ένα αισθητικά υπέροχο κείμενο. Όσο για την αναμονή, εγώ τη χαίρομαι γιατί πάντοτε το καλό πράγμα αργεί να γίνει!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
, δεν είχα μπει ποτέ σ' αυτό το τριπάκι και μου είναι εξαιρετικά δύσκολο...
Αλλος ενας που χρησιμοποιει το nick μου για να εξυπηρετησει δικους του σκοπους. Λοιπον απο την επομενη φορα, θα ζητω αμοιβη για πνευματικα δικαιωματα. Τα κολπακια που ξερατε να τα ξεχασετε κυριοι.
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
140
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Κατ' αρχάς να σας ευχαριστήσω όλους όσοι με τον ένα ή τον άλλο τρόπο εκφράζετε τη στήριξή σας στην προσπάθεια που κάνουμε [έστω κι αν καμμιά φορά αυτοί οι τρόποι είναι λίγο ... ανορθόδοξοι! (τ' ακούς astral; )]
Ναι, πρώτα το ζητάς και μετά μου κάνεις και τον δύσκολο!!


Γι αυτό, λυπάμαι που θα σας απογοητεύσω αλλά βαθμολογία από μένα δεν έχει ούτε γι αυτό, ούτε για οποιοδήποτε άλλο ταξίδι μου.
Δεν πειράζει baba μου, συνέχισε εσύ την ιστορία και μη βάζεις βαθμολογία, προσωπικά δε με πειράζει καθόλου!! :xmas_mrgreen:
 

leprechaun

Member
Μηνύματα
25
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ταξίδι-Όνειρο
Ιρλανδία, Μπαλί
Παιδιά τί ωραία video που τραβήξατε, καλά η ανάλυση τέλεια!κ οι φωτό από την ταράτσα του ξενοδοχείου το βραδάκι..τι να πω,θεϊκές!Τόσο που ζήλεψα κ θέλω κ γω Sana'a!!!:xmas_smile:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Παιδιά τί ωραία video που τραβήξατε, καλά η ανάλυση τέλεια!κ οι φωτό από την ταράτσα του ξενοδοχείου το βραδάκι..τι να πω,θεϊκές!Τόσο που ζήλεψα κ θέλω κ γω Sana'a!!!:xmas_smile:
Ευχαριστούμε. Τη συστήνω ανεπιφύλακτα τη Σανα'α. Ξεχωριστή εμπειρία !
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.281
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Μας τρελανατε...Περιγραφη, βιντεακια και φωτο υπεροχα...ασε που με την εναλλαγη συγγραφεων υπαρχει ακομα περισσοτερη αγωνια...! :)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλη χρονια σε ολους !Γυρισα απο εξωτερικο και στρωθηκα αμεσως να αναπληρωσω για το χαμενο χρονο.
Οι φωτο σας αγορια ειναι καταπληκτικες!
Η Σαναα ηταν μια πολυ ομορφη εκπληξη για μενα...μου αρεσε πολυ απο αρχιτεκτονικης πλευρας.
Εχω παθει ερωτα με τη φωνη του μουεζινη μετα απο τη μικρη γνωριμια μας στην Κωνσταντινουπολη.Μου αρεσε πολυ το συγκεκριμενο σημειο.
baba πολυ σουπερ οι πληροφοριες σου.Επαθα πλακα με τις φωτογραφιες των δεντρων.Το νησι ειναι τοσο ιδιαιτερο..αυτο και τα Γκαλαπαγκος.
Boys keep enchanting us!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.354
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom