Ιταλία Σύντομο και οικονομικό ταξίδι στο Μιλάνο

giannismits

Member
Μηνύματα
3.497
Likes
11.779
Επόμενο Ταξίδι
?
συγνωμη ρε παιδια αλλα τι σχεση εχει η ηλικια με το ενδεχομενο ο καιρος να χαλασει ενα ταξιδι?

εγω ειμαι 31 αλλα και πριν 10 χρονια με θυμαμαι να με απασχολει ο καιρος στα ταξιδια και τις βολτες μου..να με χαλαει αν ειχε παγωνια,αν εβεχε αν ταλαιπωριομουν..ασχετα αν τα διακωμωδουσα οπως κανω και τωρα..οποτε τι λετε,οτι επειδη ειναι νεος ας παγωσει ας βραχει δεν πειραζει γιατι ειναι νεος και δεν θα τον πειραξει?

εγω παντως περσυ ημουν μιλανο οπως και βενετια,και η παγωνια και η βροχη μου την εσπασε ασχετα αν περασα καλα..ομως θα προτιμουσα αλλη εποχη και αν το ηξερα δεν θα πηγαινα..

παιζει μεγαλο ρολο να μπορεις να κανεις ανετα τις βολτες σου περπατωντας ειδικα στην περιπτωση των παιδιων που το 2ημερο τους στηριζεται στο περπατημα..

απο κει και περα απ τη στιγμη που εχεις μεγαλη επιθυμια να πας οτι και να σου πουμε εμεις δεν θα το λαβεις υποψιν σου..οποτε καλα να περασεις..

οσον αφορα την ''κακη'' Ryanair,ναι ας ειναι καλα που εστω και μ'
αυτους τους λιγους προορισμους στα απομακρισμενα απ την πολη αεροδρομια,εδωσε την ευκαιρια σε πολλους ανθρωπους να ταξιδεψουν παμφτηνα.
 

dragonver

Member
Μηνύματα
52
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Περού
Τελικά.... άκυρο το ταξίδι. Τα βάλαμε κάτω και είδαμε ότι αν πάμε τελικά μετά θα είμαστε πολύ στενά αφού γυρίσουμε και από τα δύο ταξίδια. Οπότε λέμε άστο για άλλη εποχή. Τώρα θα μου πείτε "και τι μας τα έπρηζες ρε μ_ _ ά _ α τόσες μέρες;" Ε, καλά θα μου πείτε. Το ήθελα πολύ όμως ρε γαμώτο. Τζάμπα ο ενθουσιασμός. Απόλυτη "ξενέρα" τώρα.
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Δε μας τα έπρηζες, μόνοι μας μαλώναμε :) Δεν πειράζει ρε συ, καλύτερα! Εισιτήρια βγάζει συχνά πυκνά με τέτοιες τιμές, τσεκάρετε λοιπόν συχνά το επίσημο σάιτ και το τράβελστόριες, κλείστε όποτε βρείτε ξανά τόσο φτηνό ένα πχ για Μάιο και λίγο λίγο μαζέψτε τα 300-όσα ευρώ που χρειάζεται.
Αν είναι δυνατόν να ξενερώνεις ενώ σε περιμένει ήδη ταξιδάκι!!!
 

dragonver

Member
Μηνύματα
52
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Περού
Πάντως εντάξει η Ryanair όπως αναφέρθηκε από κάποιον πριν όντως μας έχει βάλει στο τσεπάκι της. Όποιον προορισμό βρίσκω με φθηνά εισιτήρια, τσάκ, πάω και ψάχνω πληροφορίες, και αυτό γίνεται συνέχεια τις τελευταίες μέρες! Μιλάνο - Πόρτο 20? αλέ ρετούρ! Είναι δυνατόν να μην δελεαζόμαστε όλοι μας;
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.497
Likes
11.779
Επόμενο Ταξίδι
?
Πάντως εντάξει η Ryanair όπως αναφέρθηκε από κάποιον πριν όντως μας έχει βάλει στο τσεπάκι της. Όποιον προορισμό βρίσκω με φθηνά εισιτήρια, τσάκ, πάω και ψάχνω πληροφορίες, και αυτό γίνεται συνέχεια τις τελευταίες μέρες! Μιλάνο - Πόρτο 20? αλέ ρετούρ! Είναι δυνατόν να μην δελεαζόμαστε όλοι μας;
πολυ καλα κανεις..αυτο σημαινει οτι αγαπας τα ταξιδια..
αλλα οχι και να ξενερωνεις ενω σε περιμενει το ομορφο βελγιο!
καλα να περασεις..
 

dragonver

Member
Μηνύματα
52
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Περού
Τελικά έκλεισα με φίλους από τη σχολή μια και θα μας βγεί πιο φθηνά αφού θα μείνουμε σε hostel (5 άτομα). Κλείσαμε για 25/3-28/3. Ελπίζω ο καιρός να έχει βελτιωθεί, κάπως!
 

dragonver

Member
Μηνύματα
52
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Περού
Το εισιτήριο για το shuttle bus από το αεροδρόμιο Orio Al Serio για Μιλάνο είναι πιο ακριβά αν δεν το κλείσω μέσω ιντερνετ και το αγοράσω από το αεροδρόμιο επί τόπου; Ρωτάω γιατί φοβάμαι αν υπάρξει καμιά καθυστέρηση και δεν προλάβουμε το λεωφορείο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.348
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom