Συζήτηση για το νέο κοροναϊο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Βγηκαν καποιοι (γιτροι; ) και ειπαν οτι οι ευπαθεις ομαδες να προσεχουν με την εκκλησια και καλυτερα να μην πηγαινουν. Να ρωτησω εγω που δεν ξερω καθως δεν ειμαι γιατρος οι μη ευπαθεις ομαδες που θα πανε, μετα δεν θα γυρισουν σπιτι τους οπου θα βρισκονται οι ευπαθεις ομαδες, οι γονεις τους, τα παιδια τους, οι ανθρωποι με χρονια προβληματα;
Πως ακριβως το σκεφτονται; Θα παει ενας νεος στην εκκλησια η στο θεατρο να γλυψει την καρεκλα και μετα γυρνωντας σπιτι που θα ειναι η ηλικιωμενη μανα του θα κοιμηθει στο αυτοκινητο η στο μπαλκονι;

Απο μικρος δεν τα επιανα τα γραματα γιαυτο καταντησα να πεταω με φτηνοεταιριες, ας μου εξηγησει καποιος γραμματιζουμενος παρακαλω.
Θα σου απαντουσα αλλα εμεινα 6 χρονια στο Γυμνασιο και 2 στο Δημοτικο.
 

alma

Member
Μηνύματα
4.000
Likes
16.878
Ανευθυνοτητα του παπα που οργανωσε εκδρομη και πηρε γκρουπ αυξημενου κινδυνου(ηλικιωμενους)και τους τραβηξε σε ταξιδακι...αλλα ειπαμε οσοι πανε σε ταξιδια με θρησκευτικο περιεχομενο,κοινωνανε και πανε καθε κυριακη εκκλησια δε κολλανε....τι οχι;;;;ασε τις εξυπναδες λοιπον και δες ποιοι ανεβασαν τα κρουσματα και ποιοι θα τ ανεβασουν σε λιγο καιρο κ αλλο....

Σόρρυ αλλά και επιθετικό είναι αυτό το ποστ και όπως σου είπαν παραπάνω εφόσον δήλωσες πως σκοπεύεις να πας Πορτογαλία που έχει πολύ περισσότερα κρούσματα, ΔΕΝ μπορείς να κρίνεις όσους πήγαν σε μέρη όπου ΔΕΝ υπήρχαν ή υπήρχαν 1-2 κρούσματα όταν πήγαν. Επίσης τι πάει να πει "τράβηξε" ο παπάς σε ταξίδι; Ανήλικους πήρε και μάλιστα χωρίς την συγκατάθεση των γονιών τους;;;;;;;;;
Αυτό το ποστ ήταν εκτός από επιθετικό και ειρωνικό, άστοχο γιατί δεν τράβηξε κανένα ο παπάς. Αν έκανες λάθος οκ , αλλά έβγαλε εμπάθεια και μάλιστα ενώ δήλωνες πως θα πας Πορτογαλία δηλαδή σε μια χώρα με επιβεβαιωμένα κρούσματα,ταυτόχρονα έκρινες τους άλλους που πήγαν Ισραήλ όταν ΔΕΝ είχε κρούσματα.Και μίλησες και για ανευθυνότητα. Δεν φταίει ο @dik-7 σε αυτό.
Δεν έχω κάτι προσωπικό εννοείται και μάλιστα ήμουν πρόθυμη να σε βοηθήσω σε θεμα για την Πορτογαλία, αλλά όταν λες ανεύθυνο έναν άνθρωπο που πήγε ταξίδι σε μέρος χωρίς κρούσματα(ή σχεδόν χωρίς) και σκέφτεσαι εσύ να πας σε μέρος με κρούσματα κάτι δεν κολλάει. Στο εξηγεί παραπάνω και η @Elena2508 .
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.177
Likes
2.021
Σόρρυ αλλά και επιθετικό είναι αυτό το ποστ και όπως σου είπαν παραπάνω εφόσον δήλωσες πως σκοπεύεις να πας Πορτογαλία που έχει πολύ περισσότερα κρούσματα, ΔΕΝ μπορείς να κρίνεις όσους πήγαν σε μέρη όπου ΔΕΝ υπήρχαν ή υπήρχαν 1-2 κρούσματα όταν πήγαν. Επίσης τι πάει να πει "τράβηξε" ο παπάς σε ταξίδι; Ανήλικους πήρε και μάλιστα χωρίς την συγκατάθεση των γονιών τους;;;;;;;;;
Αυτό το ποστ ήταν εκτός από επιθετικό και ειρωνικό, άστοχο γιατί δεν τράβηξε κανένα ο παπάς. Αν έκανες λάθος οκ , αλλά έβγαλε εμπάθεια και μάλιστα ενώ δήλωνες πως θα πας Πορτογαλία δηλαδή σε μια χώρα με επιβεβαιωμένα κρούσματα,ταυτόχρονα έκρινες τους άλλους που πήγαν Ισραήλ όταν ΔΕΝ είχε κρούσματα.Και μίλησες και για ανευθυνότητα. Δεν φταίει ο @dik-7 σε αυτό.
Δεν έχω κάτι προσωπικό εννοείται και μάλιστα ήμουν πρόθυμη να σε βοηθήσω σε θεμα για την Πορτογαλία, αλλά όταν λες ανεύθυνο έναν άνθρωπο που πήγε ταξίδι σε μέρος χωρίς κρούσματα(ή σχεδόν χωρίς) και σκέφτεσαι εσύ να πας σε μέρος με κρούσματα κάτι δεν κολλάει.
Παμε παλι..σκεψη εκανα δεν ειπα οτι θα το ακυρωσω και δεν εξαρτατε απο μενα αν θα το ακυρωσω,οκ ως εδω;οταν εχεις να κανεις με ευπαθεις ομαδες προσωπικη μου αποψη θα ταν ή να προσεχαν περισσοτερο ή να μην πηγαιναν,οκ ως εδω παλι;επισης ο τυπος πανω στο ποστ αυτο "κενταει" εδω και 2 σελιδες και λεει τα δικα του για την εκκλησια,λες και παιρνει επιδομα απ αυτην ή φοβατε να μην καει στη κολαση!α και κατι τελευταιο αν πρεπει να σας λεμε αρεστα πραγματα για να μας δινετε συμβουλες να μας το ξεκαθαρισετε να ψαχνομαστε αλλου!αλλο ενα τοπικ που βγαινει για "μη παρακαλουθηση" για το λογο που προανεφερα
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
ΔΕΝ μπορείς να κρίνεις όσους πήγαν σε μέρη όπου ΔΕΝ υπήρχαν ή υπήρχαν 1-2 κρούσματα όταν πήγαν.
Δηλαδη οσοι πηγαινουν σε χωρες με περισσοτερα κρουσματα μπορουμε να τους κρινουμε; Εγω σας το λεω. Ερχομαι τελος του μηνα απο Γαλλια που εχει μεχρι στιγμης πανω απο 400 κρουσματα και 7 θανατους κοντα στα 600 κρουσματα και 9 θανατους. Και δεν προκειται να μπω σε καμια καραντινα αν ειμαι καλα. Ξηγημενα πραματα.
 
Last edited:

PhysioDuck

Member
Μηνύματα
287
Likes
491
Επόμενο Ταξίδι
Είναι τόσο πολλά...
Ταξίδι-Όνειρο
Warwick, NY
Δηλαδη οσοι πηγαινουν σε χωρες με περισσοτερα κρουσματα μπορουμε να τους κρινουμε;
Δυστυχώς εκεί πάει το πράγμα...
Μέχρι να χτυπήσουν όλες οι χώρες χιλιάρες.
Μετά θα ηρεμήσουμε.
 

alma

Member
Μηνύματα
4.000
Likes
16.878
Δηλαδη οσοι πηγαινουν σε χωρες με περισσοτερα κρουσματα μπορουμε να τους κρινουμε; Εγω σας το λεω. Ερχομαι τελος του μηνα απο Γαλλια που εχει μεχρι στιγμης πανω απο 400 κρουσματα και 7 θανατους. Και δεν προκειται να μπω σε καμια καραντινα αν ειμαι καλα. Ξηγημενα πραματα.
Κοίτα αν κρίνεις ως ανεύθυνο κάποιον που ταξίδεψε σε χώρα χωρίς κρούσμα και μετά ταξιδεύεις σε χώρα με κρούσματα ε κάτι δεν κολλάει σίγουρα.


Αν έρχεσαι τέλος του μήνα σίγουρα θα έχει παραπάνω κρούσματα και η Γαλλία και η Ελλάδα.Δυστυχώς.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.683
Likes
43.963
Ακυρώθηκε ο αυριανός πανελλήνιος μαθητικός διαγωνισμός φυσικής "Αριστοτελης"
Εν τω μεταξυ ο υπευθυνος της διοργανωσης ηταν καθηγητης μου (και για μια περιοδο μεντορας μου) και τον θεωρω τερμα ψυχραιμο ανθρωπο, αν κρινω απο τις συζητησεις που ειχαμε για την κριση του Chernobyl που τη θεωρουσε υπερβολικη. Νομιζω οτι θα υπηρχε προβλημα με τους νομους που τα σχολεια ηταν κλειστα.
 
Last edited:

Hugin

Member
Μηνύματα
607
Likes
1.874
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Εγω σας το λεω. Ερχομαι τελος του μηνα απο Γαλλια που εχει μεχρι στιγμης πανω απο 400 κρουσματα και 7 θανατους. Και δεν προκειται να μπω σε καμια καραντινα αν ειμαι καλα. Ξηγημενα πραματα.
Η προσωποποίηση του "εξ απο δω"!!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.010
Likes
20.207
Οταν κάποιες εταιρειες και αυτοι που τους συμβουλευουν επιβαλλουν σε υπαλληλους τους ετσι αόριστα την απαγορευση ταξιδιων σε χωρες με κρουσματα, δε θα ηταν κομματακι πιο σοβαρο να μας πουν σε ποιες ή τα κριτήρια ή να δωσουν μια παραπομπη σε ενα κυβερνητικο οργανισμό με λιστα τετοιων χωρων;
Διοτι εγω καπακι θα θεσω το ερώτημα: κι η Ελλαδα εχει κρουσματα, δηλαδή να σηκωθουμε να φυγουμε;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Οταν κάποιες εταιρειες και αυτοι που τους συμβουλευουν επιβαλλουν σε υπαλληλους τους ετσι αόριστα την απαγορευση ταξιδιων σε χωρες με κρουσματα, δε θα ηταν κομματακι πιο σοβαρο να μας πουν σε ποιες ή τα κριτήρια ή να δωσουν μια παραπομπη σε ενα κυβερνητικο οργανισμό με λιστα τετοιων χωρων;
Διοτι εγω καπακι θα θεσω το ερώτημα: κι η Ελλαδα εχει κρουσματα, δηλαδή να σηκωθουμε να φυγουμε;
Εσυ ψαχνεις τροπο να φυγεις απο Ελλαδα για να αποφυγεις τον Εβρο αλλα δεν θα σου περασει
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.022
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom