Στο Αμβούργο ο φετεινός τελικός Europa League

thanosth

Member
Μηνύματα
3.431
Likes
7.532
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Στην Arena Hamburg θα διεξαχθει φέτος ο τελικός της Europa League (σημ. γνωστό και μέχρι πρότινος ως Κύπελλο ΟΥΕΦΑ).


Περισσότερες πληροφορίες στο σάιτ της ΟΥΕΦΑ
http://www.uefa.com/competitions/uefacup/finals/index.html
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.618
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Μακάρι να ναι ΑΕΚ - ΠΑΟΚ.
Φοβερά ενισχυμένοι και οι δυο φέτος με Κουτσια - Λεονάρντο...
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.431
Likes
7.532
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
επί τη ευκαιρία
την μέρα του τελικού η πτήση από Θεσσαλονίκη για Αμβούργο με την tuifly έχει (0.99Εεισιτήριο+28.01φόροι) 29Ε και η επιστροφή για το Σάββατο 15 Μαιου (49.99+40,36) 90,35Ε . Σύνολο: 119.35Ε

Να δούμε πως θα βρούμε "μαγικό χαρτάκι" για τον τελικό ΠΑΟΚ-ΑΕΚ!!!:haha:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.902
Likes
52.040
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πιο πιθανό είναι να είναι ο τελικός St PAtrick's Athletic FC - FK Qarabagh (παίζουν και συνεχίζουν μάλιστα αυτές, δεν κάνω πλάκα), παρά ΠΑΟΚ-ΑΕΚ... Πάντως με τόσο φτηνά εισιτήρια, και την Qarabagh να δω δε με χαλάει.

Σάμπως προχθές πού πήγα στο ΟΑΚΑ είδα και τίποτα; Ντουμάνι από τους μπάφους ήταν όλη η 1, πυκνοί καπνοί καλύπτουν τη Ρηγίλλης μιλάμε, μέχρι το 30' είχαμε μαστουρώσει κι εγώ κι ο Ιταλολλανδός που είχα πάρει μαζί μου για να "ζήσει την ατμόσφαιρα των ελληνικών γηπέδων". Το ωραίο είναι που μου λέει, "α, στο Άμστερνταμ δεν επιτρέπονται οι μπάφοι μες στο γήπεδο"... Ναι, εκεί επιτρέπεται οπουδήποτε αλλού, το γήπεδο τους μάρανε. Επίσης θεϊκή απορία ήταν "γιατί όλοι μουντζώνουν το Βύντρα όποτε ακουμπάει το τόπι" με την απάντηση στάνταρ "γιατί κάποιον πρέπει να βρίζουμε, μη γίνουμε και ψυχάκηδες". Στο τέλος πήρε κι αυτός το κολλάι και σε κάθε απόπειρα βαθιάς μπαλιάς του Λουκά (ποιος του είπε ότι έχει μπαλιά διαβήτη από τα 40 μέτρα;; τι αμαρτίες πληρώνουμε; ) έριχνε διπλό φάσκελο φωνάζοντας "na re malaka".
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.811
Likes
1.169
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Πιο πιθανό είναι να είναι ο τελικός St PAtrick's Athletic FC - FK Qarabagh (παίζουν και συνεχίζουν μάλιστα αυτές, δεν κάνω πλάκα), παρά ΠΑΟΚ-ΑΕΚ... Πάντως με τόσο φτηνά εισιτήρια, και την Qarabagh να δω δε με χαλάει.

Σάμπως προχθές πού πήγα στο ΟΑΚΑ είδα και τίποτα; Ντουμάνι από τους μπάφους ήταν όλη η 1, πυκνοί καπνοί καλύπτουν τη Ρηγίλλης μιλάμε, μέχρι το 30' είχαμε μαστουρώσει κι εγώ κι ο Ιταλολλανδός που είχα πάρει μαζί μου για να "ζήσει την ατμόσφαιρα των ελληνικών γηπέδων". Το ωραίο είναι που μου λέει, "α, στο Άμστερνταμ δεν επιτρέπονται οι μπάφοι μες στο γήπεδο"... Ναι, εκεί επιτρέπεται οπουδήποτε αλλού, το γήπεδο τους μάρανε. Επίσης θεϊκή απορία ήταν "γιατί όλοι μουντζώνουν το Βύντρα όποτε ακουμπάει το τόπι" με την απάντηση στάνταρ "γιατί κάποιον πρέπει να βρίζουμε, μη γίνουμε και ψυχάκηδες". Στο τέλος πήρε κι αυτός το κολλάι και σε κάθε απόπειρα βαθιάς μπαλιάς του Λουκά (ποιος του είπε ότι έχει μπαλιά διαβήτη από τα 40 μέτρα;; τι αμαρτίες πληρώνουμε; ) έριχνε διπλό φάσκελο φωνάζοντας "na re malaka".
:haha::haha::haha::haha::haha:
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.618
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Πιο πιθανό είναι να είναι ο τελικός St PAtrick's Athletic FC - FK Qarabagh (παίζουν και συνεχίζουν μάλιστα αυτές, δεν κάνω πλάκα), παρά ΠΑΟΚ-ΑΕΚ... .
Μετ'α απο την σημερινή κληρωση αλλάζω τα προγνωστικά:

Ο Τελικός θα ειναι ΑΕΚ- ΠΑΟ ή ΠΑΟΚ

Τελικά κλίνω προς
ΑΕΚ - ΠΑΟ 2-1 ( ολα τα γκολ ο Βιντρα και ο Σαριεγκι)
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
618
Και επίσημα ο Παναθηναϊκός στο Europa League.
Έκανε και δηλώσεις ο τεντόπανος ότι πάμε για τελικό (αυτό να το δέσουμε), οπότε ένα ταξιδάκι στο ανοιξιάτικο Αμβούργο δε με χαλάει.

Υ.Γ.: Άντε να δούμε αν θα περάσουν οι δικέφαλοι.
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
επί τη ευκαιρία
την μέρα του τελικού η πτήση από Θεσσαλονίκη για Αμβούργο με την tuifly έχει (0.99Εεισιτήριο+28.01φόροι) 29Ε και η επιστροφή για το Σάββατο 15 Μαιου (49.99+40,36) 90,35Ε . Σύνολο: 119.35Ε
Ψήθηκα Θάνο!

Ταξιδάκι Γερμανία, Αμβούργο, τελικός Europa League, μπύρες, κρύο, λουκάνικα, και πολλά άλλα...! Ωραίο ακούγεται! Και φθηνό χάρη στην TUIFLY!

Αν π.χ. κάποιος πάει στα σίγουρα με σκοπό και να δεί τον αγώνα, τί κάνει για να κλείσει στάνταρ εισιτήριο για τον τελικό; Γνωρίζει κανείς;
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Ψήθηκα Θάνο!

Ταξιδάκι Γερμανία, Αμβούργο, τελικός Europa League, μπύρες, κρύο, λουκάνικα, και πολλά άλλα...! Ωραίο ακούγεται! Και φθηνό χάρη στην TUIFLY!

Αν π.χ. κάποιος πάει στα σίγουρα με σκοπό και να δεί τον αγώνα, τί κάνει για να κλείσει στάνταρ εισιτήριο για τον τελικό; Γνωρίζει κανείς;

απο το site της ΟΥΕΦΑ εχω την εντύπωση μπορεί κάποιος να αγοράσει εισιτήρια για τον κάθε τελικό ποδοσφαίρου
αν βέβαια στον τελικό είναι η ΑΕΚ ( αν περάσει τους ξυλοκόπους απο την Ρουμανία ) με τον ΠΑΟ η τον ΠΑΟΚ τότε απο τις ίδιες τις ΠΑΕ.

τώρα που το σκέφτομαι τελικά όντως δεν είναι και κακή ιδεα :rolleyes: βρε μπάς και ......
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
αν βέβαια στον τελικό είναι η ΑΕΚ ( αν περάσει τους ξυλοκόπους απο την Ρουμανία ) με τον ΠΑΟ η τον ΠΑΟΚ τότε απο τις ίδιες τις ΠΑΕ.
Καλά, αν πάει η ομάδα μου στον τελικό του Europa (που μάλλον θα αποκλειστεί από τους Ολλανδούς), τότε τι να πω.... θα είναι μεγαλύτερη έκπληξη και από όταν πήρε η Ελλάδα το ευρωπαϊκό, σίγουρα!

Πάντως, χωρίς πλάκα, επειδή δεν παίζει να πάει καμιά ελληνική ομάδα στις 12 του Μάη στο Αμβούργο, θα είναι ωραίο ένα trip για εκείνες τις μέρες στο Αμβούργο, όποια ομάδα και αν παίξει.

Έχω "ψηθεί" από την ώρα που είδα το post, και θα το κοιτάξω πιο διεξοδικά για το τί και πώς :p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.337
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom