Γαλλία Στην Αλσατια...

annoula

Member
Μηνύματα
376
Likes
883
Καλησπέρα σε όλους,
Σκέφτομαι να επισκεφτώ την Αλσατία και τα εισιτήρια που βρίσκω είναι στο Baden/Karlsruhe. Θα ήθελα να επισκεφτούμε εκτός των χωριών και του Colmar και το Europa Park. Πού θα μου προτείνατε να κλείσω όσο πιο κεντρικά γίνεται μεταξύ Κολμαρ- Europa Park και φυσικά αεροδρομίου? Χωριό ή ακόμη και συγκεκριμένο κατάλυμα ευπρόσδεκτο.
Σημ. Θα έχω όχημα, αλλά η πτήση φθάνει αργά το βράδυ.
Τα χωριουδακια της Αλσατιας ειναι για βολτα, οχι για να μεινεις 5 μερες. Μεινε Στρασβουργο που ειναι πανεμορφο αλλιως Κολμάρ. Και για το Freiburg προσυπογραφω και εγω. Εχει και εκπληκτικο παγωτο.
 
Μηνύματα
813
Likes
716
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις προτάσεις. Μένω Στρασβούργο λοιπόν ως βάση (βρήκα κάτι στο budget μου και με πάρκινγκ). Επομένως μοιράζω τις 2,5 ημέρες σε χωριά, Κολμάρ και Φράιμπουργκ.
 

annoula

Member
Μηνύματα
376
Likes
883
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις προτάσεις. Μένω Στρασβούργο λοιπόν ως βάση (βρήκα κάτι στο budget μου και με πάρκινγκ). Επομένως μοιράζω τις 2,5 ημέρες σε χωριά, Κολμάρ και Φράιμπουργκ.
Απ τα χωρια εμενα μου αρεσαν παρα πολυ το Ρικβιρ και το Έγκισαιμ.
 

BurnItDown

Member
Μηνύματα
24
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερικη
Καλησπερα στην ομαδα!Ενδιαφερομαι για ενοικιαση αυτοκινητου για 3-4 μερες απο Colmar.Γνωριζει καποιος να μου συστησει καποιο γραφειο?Χρειαζομαι αναγκαστικα πιστωτικη για να κανω κρατηση?Ειμαι παντελως πρωταρης επι του θεματος,αν μπορεσει καποιος να με διαφωτισει θα του ημουν ευγνωμων!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.535
Μηνύματα
899.467
Μέλη
39.253
Νεότερο μέλος
chemist1975

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom