Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.426
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Συμφωνω, ολα υπερτιμημενα ειναι
εξαρτάται από τα κριτήρια σου.
αν γυρνάει καποιος στο Τέρμινι, ναι το Κολοσσαίο είναι πιο μικρό. αν τρως στα Μακ, ναι η τρατορία που έδωσα είναι πιο μικρή, αν η σχέση σου με την τέχνη είναι να διαβάζεις μικυ μάους ναι η Galleria Borghese δεν σου λέει τίποτε..
tripakias έχεις ανάγκη από ξενάγηση στη Ρώμη..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
...αν η σχέση σου με την τέχνη είναι να διαβάζεις μικυ μάους ναι η Galleria Borghese δεν σου λέει τίποτε..
tripakias έχεις ανάγκη από ξενάγηση στη Ρώμη..
Να μου λειπει η ξεναγηση, προτιμω τα μικυ μαους. Στα αλλα μπορεις να λες οτι να 'ναι, αυτο το βρηκες ομως...
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
μα γιατι;τι εχουν τα μικι μαους;:roll:

παιδια ας μην ειμαστε..δηθεν!!ολα χωρανε στη ζωη μας:clap:και τα "μη σοβαρα" και τα "σοβαρα".
;)
 

taxidiara psixi

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους

09 - 15/03 πάω για πρώτη φορά στη ρώμη, χωρίς γκρουπ. Σε όλα τα προηγούμενα ταξίδια μου πήγαινα με γκρουπ και έχω αγχωθεί λιγάκι. Δεν ξέρω απο που να ξεκινήσω τις ξεναγήσεις. Θα ήθελα να μου προτείνετε οικονομικά και καλά εστιατόρια, τι να μην παραλείψω να δω, εκτος των βασικών.Λέμε να πάμε για 1 ημέρα Φλωρεντία, κάπου διάβασα να πάμε απο εκεί Πίζα, είναι περίπου 35km. Οποιαδήποτε πληροφορία δεκτή. Ευχαριστώ εκ των προτερων :p
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
psixi
ρίξε κανένα διάβασμα..έχει πολλές πληροφορίες εδώ μέσα..
έχει μαλιάσει το ποντίκι των ιταλόφιλων..:rolleyes:
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.289
Likes
911
Καλησπέρα σε όλους

09 - 15/03 πάω για πρώτη φορά στη ρώμη, χωρίς γκρουπ. Σε όλα τα προηγούμενα ταξίδια μου πήγαινα με γκρουπ και έχω αγχωθεί λιγάκι. Δεν ξέρω απο που να ξεκινήσω τις ξεναγήσεις. Θα ήθελα να μου προτείνετε οικονομικά και καλά εστιατόρια, τι να μην παραλείψω να δω, εκτος των βασικών.Λέμε να πάμε για 1 ημέρα Φλωρεντία, κάπου διάβασα να πάμε απο εκεί Πίζα, είναι περίπου 35km. Οποιαδήποτε πληροφορία δεκτή. Ευχαριστώ εκ των προτερων :p
Σχεδόν όλα τα ερωτήματα σου απαντώνται με μία αναζήτηση στο φόρουμ, ωστόσο θέλω να τονίσω πως με 6 μέρες στη Ρώμη, και μάλιστα για πρώτη σου φορά εκεί, δεν αξίζει να κάνεις μονοήμερες. Έχει τόσα πολλά να δεις η πόλη που δε θα καταλάβεις πως πέρασαν οι μέρες. Άσε τη Φλωρεντία για ένα επόμενο ταξίδι, καθώς δε θα προλάβεις να δεις και πολλά πράγματα σε 1 μέρα, πόσο μάλλον να πας απο κεί στην Πίζα!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.813
Likes
1.174
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
ήθελα να σας πω ότι είστε ότι να ναι.... το θεμα μας ειναι η ρωμη και σε καθε περίπτωση το αστεριξ ειναι γαλλικο.... βαλτε το στο πάρίσι που είναι και ΠΟΙΟ ωραίο...:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.534
Μηνύματα
899.419
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom