Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Μηνύματα
115
Likes
118
Επόμενο Ταξίδι
πού;;
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ιταλίας
Οι προσευχές μου εισακούστηκαν!!!
Τελικά θα πάμε Απρίλιο στη Ρώμη! Κλείσαμε εισιτήρια 13 με 18 Απρίλη!
Εντελώς συμπτωματικά πέφτουμε πάνω στην Culture Week 2011 που σημαίνει ελεύθερη είσοδος σε όλα τα μουσεία ( πλην Βατικανού).

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για το θέμα του ξενοδοχείου! Θέλουμε κάτι καλό και κεντρικό! Οι τιμές είναι τσιμπημένες γι΄αυτό θέλω να δώσω τα χρήματα κάπου που να αξίζει τον κόπο!
Οι επιλογές μου είναι :
Imperiale
Regno
Relais Fontana di Trevi
Del Corso
Alexandra
Μου αρέσει πολύ και το NH Vittorio Veneto αλλά νομίζω είναι λίγο απόκεντρο.
Οποιαδήποτε γνώμη, βοήθεια ή συμβουλή σχετικά με αυτά τα ξενοδοχεία είναι ευπρόσδεκτη! Εννοείται ότι αν έχετε και κάποια αλλη καλή πρόταση για κεντρικό ξενοδοχείο, την περιμένω με χαρά!
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
874
Likes
895
ήθελα να σας πω ότι είστε ότι να ναι.... το θεμα μας ειναι η ρωμη και σε καθε περίπτωση το αστεριξ ειναι γαλλικο.... βαλτε το στο πάρίσι που είναι και ΠΟΙΟ ωραίο...:D
Δεν ειπε κανεις οτι δεν ειναι γαλλικο..
Αν ειχες διαβασει τις "δαφνες του Καισαρα" θα καταλαβαινες..
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Οντως πολυ τσιμπημενες τιμες,ακομα και για Απριλιο.
 

sophakos

Member
Μηνύματα
135
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία κ δε συμμαζεύεσαι!
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτος
Θέλω την πολύτιμη βοήθειά σας......διαβάζω στο φόρουμ για ξενοδοχεία στη Ρώμη και έχω μπερδευτεί ποοοολύ!!!! Να ξεκαθαρίσω πως θέλω κάτι οικονομικό μέχρι 60-65 ευρώ (τραγική είμαι, αλλά ένεκα η κρίση) κ αν θα μπορούσα να βρω με αυτά τα λεφτά κάτι κεντρικό θα μουν ευτυχισμένη! Απλά διαβάζοντας και εδώ και στο booking βλέπω πως σαν βολική τοποθεσία παρουσιάζεται το termini αλλά από μμια γνωστή έμαθα πως σαν περιοχή είναι επικίνδυνη αλλά και εδώ διάβασα πως δεν είναι καλή περιοχή! Εμένα αυτό δεν με πολυνοιάζει, αν δεν κινδυνεύει η σωματική μου ακεραιότητα! Εξάλλου δεν έχω σκοπό να μείνω πολλές ώρες στο ξενοδοχείο.............απλά θέλω κάτι βολικό για να μπορώ εύκολα να εξερευνήσω την πόλη..............περιμένω τα φώτα σας!
ps. θα μείνουμε 5 νύχτες, από 14 ιουλίου μέχρι 18
 

sophakos

Member
Μηνύματα
135
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία κ δε συμμαζεύεσαι!
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτος
Αχ αυτό το κεντρικό μέρος της Ρώμης περιμένω κι εγώ να μάθω!!!!!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.426
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1. αν θα μπορούσα να βρω με αυτά τα λεφτά κάτι κεντρικό θα μουν ευτυχισμένη!
2. το termini αλλά από μια γνωστή έμαθα πως σαν περιοχή είναι επικίνδυνη
1. βεβαίως κ μπορείς να βρεις ότι θέλεις σε μία πόλη αρκετών εκατομμυρίων και δεκάδων χιλιάδων κλινών. εννοείται ότι μεσούσης της τουριστικής περιόδου με το μπάτζετ αυτό μην περιμένεις ποιότητα. ένα B&B με τα βασικά το βρίσκεις.
δες κ αυτό με 50 E (κ κοντά στο clubbing):
Pyramid Hotel Rome - Official Site - Budget Accommodation Rome
2. θα είμαι λιτός: μπούρδες.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.426
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

sophakos

Member
Μηνύματα
135
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία κ δε συμμαζεύεσαι!
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτος
A!! Ναι! αυτό το pyramid το είδα!!!!!!! για την περιοχή του termini εχεις να μου πεις κάτι?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.426
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
A!! Ναι! αυτό το pyramid το είδα!!!!!!! για την περιοχή του termini εχεις να μου πεις κάτι?
τα έχω πει πολλές φορές κι εγώ κ όσοι έχουν μείνει εκεί. το μεταξουργείο είναι πολύ πολύ χειρότερα. περιοχή που αστυνομεύεται συνεχώς όλο το 24ωρο (όχι για εγκληματικότητα, για τρομοκρατία), γεμάτη κάμερες. άφοβα γυρνάς όλο το 24ωρο. δεν υπάρχει κανένα θέμα ασφάλειας. καθαριότητας ίσως και λογικό αφού περνάει 1 εκατ. κόσμος την ημέρα.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
psixh βαλε πανω δεξια στη μπαρα στην αναζητηση τη λεξη Ρωμη και θα βαρεθεις να διαβαζεις γιαυτην.Μετα θα μπορεις να γραψεις και διαγωνισμα με εξεταστη τον Σαμιωνα:haha::haha:
Αν πας για 6 μερες Ρωμη ,πιστευω οτι μπορεις να κανεις μια μονοημερη στη Φλωρεντια ,αλλα μονο εκει ,οχι παραπανω.
Trenitalia - HomePage
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.534
Μηνύματα
899.403
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom