Γενικά Πρόταση για τριήμερο.

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
140
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Τι θα μου προτείνατε για ένα τριήμερο/τετραήμερο ταξίδι?
Για εξωτερικό μιλάω πάντα και σίγουρα για Ευρώπη (λόγω χρόνου).
Πράγα, Φλωρεντία, Βενετία, Αμβούργο έχω πάει, οπότε αποκλείονται. Και έχετε υπόψη ότι θα πάω μόνη (σαν το λεμόνι :D) μάλλον γύρω στις αρχές Ιουνίου (να εκμεταλλευτώ και το τριήμερο του Αγ. Πνεύματος ;)).
Ακούω προτάσεις!!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
βαρκελωνη :D :D !!! :roll:

μπραβο που το τολμας να φυγεις μονη! νομιζω καποια στιγμη θα το κανω κι εγω :cool: αν θελω πολυ να παω καπου και δε με ακολουθει κανενας.. :cool:
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
140
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Δεν είναι και άσχημη ιδέα (ξέρω και τη γλώσσα λιγουλάκι), αλλά φτάνουν 3 ημέρες? :roll:
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Φτανουν,αν βεβαια δε θες να δεις μουσεια και τα εργα του gaudi απο μεσα.τον ιουνιο ο καιρος ειναι καλος,αλλωστε εκει παντα ειναι καλος.και αν πας με vueling εκμεταλευεσαι σωστα και τις 3 μερες.Με ενα καλο προγραμμα θα την απολαυσεις..
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Απο την αλλη θα σου ελεγα να ερθεις προς τα μερη μου.Εδω το προβλημα ειναι 2 αεροπλανα!Αλλα αν εκμεταλευτεις τηv vueling εισαι εδω το πρωι γυρω στις 8.Αν και γω τελευταια πεταω μονο με lufthansa.Μια μερα στο μπιλμπαο,getxo,plentzia,2η μερα σαν σεμπαστιαν και τριτη μερα στα βασκικα χωρια.Για τις 2 μερες θα χρειαστεις μεταφορικο μεσο,στο σαν σεμπαστιαν πας και με λεωφορειο,ειναι μονο 1 ωρα και κατι απο το μπιλμπαο.Δε θα δεις τη γκλαμουρια της βαρκελωνης,αλλα θα δεις ενα αλλο προσωπο της ισπανιας,θα φας πολυ ωραια ταπας,αυθεντικα χωρια και πολυ ωραιες και μοναδικες φωτογραφιες!Το ασχημο ο καιρος!Ποτε δε ξερεις με αυτο το θεμα!και θα δεις πρασινο,πρασινο,πολυ πρασινο! Ισως πετυχεις και καμια φιεστα,που αξιζουν να τις ζησεις...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.598
Likes
29.750
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τι θα μου προτείνατε για ένα τριήμερο/τετραήμερο ταξίδι?
Για εξωτερικό μιλάω πάντα και σίγουρα για Ευρώπη (λόγω χρόνου).
Πράγα, Φλωρεντία, Βενετία, Αμβούργο έχω πάει, οπότε αποκλείονται. Και έχετε υπόψη ότι θα πάω μόνη (σαν το λεμόνι :D) μάλλον γύρω στις αρχές Ιουνίου (να εκμεταλλευτώ και το τριήμερο του Αγ. Πνεύματος ;)).
Ακούω προτάσεις!!


Υπόψην ότι στο εν λόγω τριήμερο έχουμε και Ευροεκλογές.

Θα πρότεινα Άμστερνταμ, είναι μια πόλη που μάλλον θα προλάβεις να τη χαρείς σε 4 μέρες (θα πρέπει να τρέξεις λίγο, βέβαια). Εναλλακτικά, μπορείς να πάρεις και μια τζούρα από Παρίσι, εφόσον δεν έχεις πάει...
Μια ακόμα επιλογή είναι η Φλάνδρα του Βελγίου, με προορισμούς όπως Brugge, Gent και Antwerpen....
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Εγώ θα σου πρότεινα να αφήσεις την Βαρκελώνη για κάποια στιγμή που θα έχεις περισσότερες ημέρες στην διάθεσή σου.

Ίσως να ήταν μια καλή επιλογή το Μιλάνο που δεν έχει και τόσα αξιοθέατα....ή ίσως και την Ρώμη με λίγη πίεση ίσως και εκεί.
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
140
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Ευχαριστώ για την πρόταση getxowoman, ωραία θα ήταν, αλλά αν είναι να χρειαστώ δικό μου μεταφορικό μέσο, άστο καλύτερα γιατί έχω μόνο 3-4 ημέρες. Κι αυτό το λέω γιατί εγώ και ο προσανατολισμός έχουμε τσακωθεί εδώ και πολλά χρόνια :D, οπότε θα με ψάχνετε κάπου στην Ισπανία (αν δεν έχω βγει σε άλλη χώρα στο μεταξύ :D)
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
140
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Υπόψην ότι στο εν λόγω τριήμερο έχουμε και Ευροεκλογές.
Ωχ αυτό δεν το είχα υπολογίσει!

Το Άμστερνταμ και τη Ρώμη τα σκεφτόμουν κι εγώ να πω την αλήθεια. Για Βέλγιο, δεν το είχα σκεφτεί, θα το κοιτάξω, thanks!
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Ευχαριστώ για την πρόταση getxowoman, ωραία θα ήταν, αλλά αν είναι να χρειαστώ δικό μου μεταφορικό μέσο, άστο καλύτερα γιατί έχω μόνο 3-4 ημέρες. Κι αυτό το λέω γιατί εγώ και ο προσανατολισμός έχουμε τσακωθεί εδώ και πολλά χρόνια :D, οπότε θα με ψάχνετε κάπου στην Ισπανία (αν δεν έχω βγει σε άλλη χώρα στο μεταξύ :D)

χαχααχα,υπαρχουν και τα gps... αλλα αν ειναι βρεθεις στη βασκικη περιοχη που ανηκει στη γαλλια αστο! θα πιναμε και ενα καφεδακι στο μπιλμπαο! στο μελλον!
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
140
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Μάλτα έχει πάει κανείς? Τη χάζευα τώρα στο internet και μου φάνηκε καλή ιδέα.
Τι λέτε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.641
Μέλη
39.255
Νεότερο μέλος
Katerina Arno

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom