Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Яна

Member
Μηνύματα
305
Likes
327
Μάλλον έπεσα σε άσχετους υπαλλήλους (συνηθίζεται τελευταία). Και μάλιστα τρεις στο σύνολο.
Κρίμα γιατί τα Χριστούγεννα είναι πολύ όμορφα. Έχει βέβαια πολλούς τουρίστες και είναι και μείον γιατί δυσκολεύεσαι να βρει μέρος να κάτσεις να φας η να πιεις κάτι στο γουότερφροντ.
Καλή αναζήτηση,
Σε ευχαριστώ πολύ για όλα!
 

panosil

Member
Μηνύματα
120
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Καλησπέρα. Σύντομα πρόκειται να φτάσω 12.000 μίλια για ταξίδια που έκανα τους τελευταίους 12 μήνες και όπως έχω καταλάβει θα γίνω silver μέλος. Την κάρτα μέλους, θα την λάβω μετά από λίγες ημέρες αυτόματα ή θα χρειαστεί να γίνει κάποια αίτηση;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.523
Likes
50.419
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Αναζητείται!
Την κάρτα μέλους, θα την λάβω μετά από λίγες ημέρες αυτόματα ή θα χρειαστεί να γίνει κάποια αίτηση;
Αν θέλεις να λάβεις την φυσική κάρτα και το ταμπελάκι αποσκευής με το όνομα σου, την αιτείσαι μέσω της ιστοσελίδας της Aegean και την λαμβάνεις ταχυδρομικά σε περίπου ένα μήνα. Όχι ότι υπάρχει λόγος, με το που αλλάζεις βαθμίδα ενεργοποιούνται και όλα τα προνόμια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.771
Likes
44.309

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
4.294
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
ΠΡΟΣΟΧΗ! Μην ξεχαστείτε....
Tο email που ήρθε σήμερα από την alpha υπενθυμίζει την ημερομηνία λήξης της προσφοράς στις 24/10/2024.

"Έως και 24.10.24, μετατρέψτε τους Bonus πόντους της Aegean Bonus Visa κάρτας σας σε μίλια εξαργύρωσης, μέσω του aegeanair.com ή του AEGEAN app, και κερδίστε 20% έξτρα μίλια για κάθε συναλλαγή. "
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
200
Likes
225
Λογικά έχει απαντηθει και απάντηση είναι αρνητική. Αν κλείσεις μέσω aegean πτήση με volotea παίρνεις μίλια ;

Ευχαριστω
 

panosil

Member
Μηνύματα
120
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά υπάρχει δυνατότητα να κλείσω με Cyprus Airways μέσω της Aegean για να πιστωθούν τα μίλια από πτήση με Cyprus; Γιατί αυτή την εντύπωση είχα, εκτός αν θυμάμαι τόσο λάθος.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.470
Likes
8.069
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Μήπως γνωρίζει κάποιος να με διαφωτίσει.
Έχω κλείσει με μίλια 1 εισιτήριο με επιστροφή για Κωνσταντινούπολη. Τελικά θα χρειαστεί να κάνω αλλαγή αλλά δεν το έχω ξανακάνει ποτέ.
Θέλω να ρωτήσω 2-3 πράγματα:
1. Μπορώ να αλλάξω όχι μόνο ημερομηνίες αλλά και τον προορισμό. Μπορώ να το κάνω από την διαχείριση της κράτησης γιατί με ματιά δεν βλέπω να δίνει δυνατότητα αλλαγής προορισμού; Αν όχι από εκεί γίνεται τηλεφωνικά;
2. Αν γίνεται το (1) μπορώ να προσθέσω στην νέα κράτηση 2ο άτομο ή πρέπει να το κάνω ξεχωριστά;
3. Αν στην νέα κράτηση οι φόροι είναι λιγότεροι θα μου επιστραφούν τα χρήματα της διαφοράς;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την, πάντα, πολύτιμη βοήθειά σας.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.771
Likes
44.309
Μήπως γνωρίζει κάποιος να με διαφωτίσει.
Έχω κλείσει με μίλια 1 εισιτήριο με επιστροφή για Κωνσταντινούπολη. Τελικά θα χρειαστεί να κάνω αλλαγή αλλά δεν το έχω ξανακάνει ποτέ.
Θέλω να ρωτήσω 2-3 πράγματα:
1. Μπορώ να αλλάξω όχι μόνο ημερομηνίες αλλά και τον προορισμό. Μπορώ να το κάνω από την διαχείριση της κράτησης γιατί με ματιά δεν βλέπω να δίνει δυνατότητα αλλαγής προορισμού; Αν όχι από εκεί γίνεται τηλεφωνικά;
2. Αν γίνεται το (1) μπορώ να προσθέσω στην νέα κράτηση 2ο άτομο ή πρέπει να το κάνω ξεχωριστά;
3. Αν στην νέα κράτηση οι φόροι είναι λιγότεροι θα μου επιστραφούν τα χρήματα της διαφοράς;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την, πάντα, πολύτιμη βοήθειά σας.
1. Αλλαγη προορισμου δεν μπορει να γινει απλα γιατι αλλαξες γνωμη. Μονο αν ακυρωσεις κι αρχισεις τις κρατησεις απο την αρχη, με την σχετικη ποινη των 23 ευρω.
2. Χωριστα.
3. Μονο ημερομηνιες μπορεις να αλλαζεις. Αν ακυρωσεις, θα σου επιστρεψουν τους φορους μειον 23 ευρω και ξεκινας κρατηση απο την αρχη.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.139
Likes
1.745
3. Αν στην νέα κράτηση οι φόροι είναι λιγότεροι θα μου επιστραφούν τα χρήματα της διαφοράς;
Να κάνω δύο επισημάνσεις σε αυτό: Αν προκύψει αρνητική διαφορά φόρου, το ποσό δεν πιστώνεται αυτόματα στην κάρτα σου. Θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την Aegean για να γίνει refund.
Εδώ μια παρένθεση. Η κυβέρνηση προχώρησε σε αλλαγές στους φόρους αεροδρομίων με ισχύ από 1η Νοεμβρίου, Συγκεκριμένα οι κρατικοί φόροι αεροδρομίων μειώνονται κατά 9€ με ταυτόχρονη αύξηση των φόρων του Ελευθερίου Βενιζέλος κατά 6,75€ και των αεροδρομίων της Fraport κατά 10,17€ (η Fraport αυξάνει και το τέλος ασφαλείας κατά 1€), είδηση που έχει εντέχνως αποσιωπηθεί.
Αν λοιπόν κάνεις αλλαγή υφιστάμενης κράτησης για ημερομηνία μετά τη 1η Νοεμβρίου, η Aegean θα χρεώσει την αύξηση του Ελ. Βενιζέλος (8,37€ με τον ΦΠΑ) και των αεροδρομίων της Fraport και θα εμφανίσει το 9€ του κρατικού φόρου ως πιστωτικό, χωρίς να γίνεται συμψηφισμός. Έτσι θα πρέπει να πάρεις τηλέφωνο για να γίνει refund! Δοκιμασμένο δις.
 
Last edited:

gkalla

Member
Μηνύματα
1.470
Likes
8.069
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
1. Αλλαγη προορισμου δεν μπορει να γινει απλα γιατι αλλαξες γνωμη. Μονο αν ακυρωσεις κι αρχισεις τις κρατησεις απο την αρχη, με την σχετικη ποινη των 23 ευρω.
2. Χωριστα.
3. Μονο ημερομηνιες μπορεις να αλλαζεις. Αν ακυρωσεις, θα σου επιστρεψουν τους φορους μειον 23 ευρω και ξεκινας κρατηση απο την αρχη.
Ευχαριστώ πολύ!
23€ ανά σκέλος, δηλαδή 46€ ή 23€ για όλη την κράτηση
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.771
Likes
44.309
Ευχαριστώ πολύ!
23€ ανά σκέλος, δηλαδή 46€ ή 23€ για όλη την κράτηση
23 ανα κωδικο κρατησης ανα ατομο. Αν εβαλες σε εναν κωδικο κρατησης και τη μεταβαση και την επιστροφη, τοτε με 23 ευρω καθαρισες και τα δυο σκελη.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.585
Μηνύματα
902.427
Μέλη
39.324
Νεότερο μέλος
Sofeli

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom