Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.363
Likes
8.556
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
«Πενία τέχνας κατεργάζεται» .......................https://el.aegeanair.com/milesandbonus/news/2024/ppc_redemption_may24/
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.799
Likes
1.142
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
αναφερομαι στο miles+cash. Πρεπει να ειναι το εισιτηριο στο ονομα του κατοχου του λογαριασμου miles+bonus. Οταν βαζω αλλο ονομα δε μου εχει την επιλογη για εξαργυρωση στο σταδιο πληρωμης και ψαχνοντας ειδα οτι το λεει κ στις συχνες ερωτησεις.

View attachment 462847
όχι μη το κανετε αυτο το λαθος.... εξαργύρωση εισιτήριου και οχι αυτο ....
 

kostas87

Member
Μηνύματα
8
Likes
4
Το Miles+Cash είναι αναίτιο κάψιμο μιλίων χωρίς λόγο. Στην εξαργύρωση μπορείς να αγοράσεις εισιτήριο για άλλον.
εξαργυρωση εννοεις την επιλογη που σου δειχνει στο ημερολογιο τις πτησεις σε μιλια και οχι σε ευρω + πληρωνεις οτι υπολοιπο μενει. Το κοιταξα αλλα δεν εχει διαθεσιμες θεσεις για τις ημερες που θελω.
Η αναλογια οντως δε συμφερει με το Miles+cash αλλα δε βρισκω και αλλη επιλογη
 

pan82

Member
Μηνύματα
666
Likes
827
Έχει κλειδώσει κανένας σε κάποιο μπλε τιμολόγιο της ΔΕΗ να μας ενημερώσει αν παίρνει τα 2500 μίλια αν έχει ήδη πάρει πριν λίγο καιρό τα 2500-5000 μίλια από το κίτρινο τιμολόγιο;; Γιατί αναφέρει ότι δε παίρνεις αν δε περάσει χρόνος μίλια αν ξανά ενεργοποιήσει τα συγκεκριμένα προγράμματα αλλά επειδή εδώ μιλάμε για διαφορετικά πρόγραμματα τι ισχύει;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.487
Likes
14.510
Έχει κλειδώσει κανένας σε κάποιο μπλε τιμολόγιο της ΔΕΗ να μας ενημερώσει αν παίρνει τα 2500 μίλια αν έχει ήδη πάρει πριν λίγο καιρό τα 2500-5000 μίλια από το κίτρινο τιμολόγιο;; Γιατί αναφέρει ότι δε παίρνεις αν δε περάσει χρόνος μίλια αν ξανά ενεργοποιήσει τα συγκεκριμένα προγράμματα αλλά επειδή εδώ μιλάμε για διαφορετικά πρόγραμματα τι ισχύει;
Τα πήρα άμεσα τον περασμένο μήνα.Είχα όμως σταθερό πρόγραμμα στην ΔΕΗ παλιά,πριν βγούν τα χρώματα.Επομένως θεωρείται πρώτη φορά το καινούριο που έκανα.
 

aikaterinib

Member
Μηνύματα
91
Likes
389
Επόμενο Ταξίδι
Who Knows
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Έχει κλειδώσει κανένας σε κάποιο μπλε τιμολόγιο της ΔΕΗ να μας ενημερώσει αν παίρνει τα 2500 μίλια αν έχει ήδη πάρει πριν λίγο καιρό τα 2500-5000 μίλια από το κίτρινο τιμολόγιο;; Γιατί αναφέρει ότι δε παίρνεις αν δε περάσει χρόνος μίλια αν ξανά ενεργοποιήσει τα συγκεκριμένα προγράμματα αλλά επειδή εδώ μιλάμε για διαφορετικά πρόγραμματα τι ισχύει;
Εγώ πάντως από το κίτρινο(5000miles) που πήγα στο μπλε πριν να περάσει ο χρόνος δεν πήρα τίποτα .
 

pan82

Member
Μηνύματα
666
Likes
827
Τα πήρα άμεσα τον περασμένο μήνα.Είχα όμως σταθερό πρόγραμμα στην ΔΕΗ παλιά,πριν βγούν τα χρώματα.Επομένως θεωρείται πρώτη φορά το καινούριο που έκανα.
To θέμα είναι αν έχεις πάρει και για το for all μιλια πριν από το μπλε. Παλιά πριν τα χρώματα είχα κι εγώ σταθερό μετά πήγα στο for all πριν 11 μήνες (πριν τα χρώματα) και πήρα τα μίλια και τώρα μετά από 11 μήνες θέλω να πάω στο μπλε και απορώ αν πρέπει να περάσουν 12 μήνες η επειδή είναι άλλο πρόγραμμα τα παίρνω κανονικά. Αλλιώς να περιμένω ένα μήνα, από ΔΕΗ ουδείς γνωρίζει φυσικά

Εγώ πάντως από το κίτρινο(5000miles) που πήγα στο μπλε πριν να περάσει ο χρόνος δεν πήρα τίποτα .
Κατάλαβα άρα μάλλον αν και είναι άλλο πρόγραμμα δε παίρνεις οι γνωστές "λεπτομέρειες" των μικρών γραμμάτων
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.487
Likes
14.510
To θέμα είναι αν έχεις πάρει και για το for all μιλια πριν από το μπλε. Παλιά πριν τα χρώματα είχα κι εγώ σταθερό μετά πήγα στο for all πριν 11 μήνες (πριν τα χρώματα) και πήρα τα μίλια και τώρα μετά από 11 μήνες θέλω να πάω στο μπλε και απορώ αν πρέπει να περάσουν 12 μήνες η επειδή είναι άλλο πρόγραμμα τα παίρνω κανονικά. Αλλιώς να περιμένω ένα μήνα, από ΔΕΗ ουδείς γνωρίζει φυσικά


Κατάλαβα άρα μάλλον αν και είναι άλλο πρόγραμμα δε παίρνεις οι γνωστές "λεπτομέρειες" των μικρών γραμμάτων
Δεν είχα ποτέ for all.Και πρώτη φορά παίρνω μίλια από ΔΕΗ.Αυτό που τρέχει τώρα είνα μέχρι 30/6.Αν έχεις περιθώριο περίμενε.
 

pan82

Member
Μηνύματα
666
Likes
827
Δεν είχα ποτέ for all.Και πρώτη φορά παίρνω μίλια από ΔΕΗ.Αυτό που τρέχει τώρα είνα μέχρι 30/6.Αν έχεις περιθώριο περίμενε.
Εγώ θα περιμένω γιατί ο χρόνος λήγει 21/6 απλά ρώτησα για φίλο που τα έκανε σήμερα και θεωρούσαμε αυτονόητο ότι θα τα πάρει αφού είναι άλλη κατηγορία συμβολαίου αλλά τελικά άνθρακες ο θησαυρός
 

aikaterinib

Member
Μηνύματα
91
Likes
389
Επόμενο Ταξίδι
Who Knows
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εγώ θα περιμένω γιατί ο χρόνος λήγει 21/6 απλά ρώτησα για φίλο που τα έκανε σήμερα και θεωρούσαμε αυτονόητο ότι θα τα πάρει αφού είναι άλλη κατηγορία συμβολαίου αλλά τελικά άνθρακες ο θησαυρός
Και εγω έτσι το μετέφρασα ότι αφου αλλάζω πρόγραμμα δικαιουμαι να πάρω τα μίλια του συγκεκριμενου προγραμματος .Εστειλα μηνυμα και στην ΔΕη να διεκδικησω τα μίλια .Περασαν 3 μηνες ακόμα μου απαντάνε .
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.829
Likes
15.928
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Ξέρει κανείς πώς λειτουργεί αυτό??

Screenshot_2024-06-10-14-06-30-300_com.google.android.gm.jpg
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.603
Likes
5.711
Ξέρει κανείς πώς λειτουργεί αυτό??

View attachment 465780
Δεν το έχω δει πουθενά. Λογικά αναφέρετε σε αγορές ίσως, οπού δίνεις τον αριθμό μέλος του Μ&Β. Άλλα για ποιον από εδώ μέσα μια τέτοια συναλλαγή είναι πρώτη φορά. Λίγο η πολύ όλοι αγοράσαμε από συνεργαζόμενες επιχειρήσεις. Άττικα ας πούμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.350
Μηνύματα
889.655
Μέλη
39.027
Νεότερο μέλος
GEORGIAD3

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom