Ιταλία Πρόγραμμα για βόρεια Ιταλία

Maria Kremm

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπερα. Σκεφτομαι ταξίδι βορεια ιταλια με το γιο μου 13 ετών και θέλω προτάσεις που συμφερει διαμονή από Μπολονια για να δούμε Δολομιτες και λιμνη γκαρδα η αν μπορούμε να συνδυάσουμε και κάτι άλλο. θα έχουμε περίπου 5 μέρες. Οχι πολλές. Με προτεραιότητα φύση δραστηριότητα σε λιμνες, ποδήλατο στη λίμνη γκαρδα, κτλ. Θελει να δει βουνά και ωραία τοπία. Πως λέτε να κινηθουμε και με το θέμα αμάξι είναι καλύτερα να κλείσουμε εκεί αν όχι όλες τις μέρες η από εδω; υπάρχει κάτι που συμφερει περισσότερο και δε γνωρίζω...; Ριξτε τα φώτα σας αν θέλετε.. :) Καλως σας βρήκα. Λεω άφιξη κι επιστροφή από Μπολονια μάλλον. Η διαμονή με μπερδεύει. Δολομιτες υπαρχει κάτι ενδιαφέρον για διαμονή ώστε να έχουμε μια μέρα στο βουνό.. ; Να δούμε ηλιοβασίλεμα η ανατολή; παιζει αυτό η δε μν είναι ευκολο; Η αν μπορούμε να πάμε με γκρουπ μήπως είναι καλύτερα αντί να είμαστε 2 άτομα εκεί για διαμονη; Για πείτε γνώμες... δεν έχω εικόνα από εκεί καθόλου.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.256
Likes
20.870
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλησπέρα. Οι μέρες που έχετε για αυτά που θελετε να δείτε είναι λίγες όντως. Τι εποχή θα πάτε;
 

Maria Kremm

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπέρα. Οι μέρες που έχετε για αυτά που θελετε να δείτε είναι λίγες όντως. Τι εποχή θα πάτε;
Τελη Ιουλίου. Δε με πειράζει να δω και λιγότερα. Προσπαθω να είμαι συγκεκριμένη γιατί όντως είναι πολλά. Για διαμονή Δε ξέρω τι να επιλέξω. Ειδα και κάτι κάμπινγκ bangalows.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.256
Likes
20.870
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Τελη Ιουλίου. Δε με πειράζει να δω και λιγότερα. Προσπαθω να είμαι συγκεκριμένη γιατί όντως είναι πολλά. Για διαμονή Δε ξέρω τι να επιλέξω. Ειδα και κάτι κάμπινγκ bangalows.
Δεν έχω μείνει ακόμα σε κάμπινγκ στην Ιταλία αλλά σε επόμενο οδικό θα το κοιτάξω σοβαρά. Είναι μία λύση για πιο οικονομική διαμονή για όποιον κάνει κάμπινγκ ούτως ή άλλως.

Καλύτερα λιγότερα αλλά να τα δείτε και να τα ευχαριστηθείτε ! Το αυτοκίνητο εγώ θα το κανονιζα πριν φτάσω εκεί για να κερδίσω χρόνο κιόλας. Δεν έχω νοικιάσει σε Ιταλία αλλά υπάρχει αυτο το νήμα και αυτό το νήμα που μπορείς να πάρεις ιδέες.

Εγώ θα έκανα δύο διανυκτερευσεις στη Γκαρντα (μία νότια πχ Σιρμιονε και μία βόρεια πχ Ριβα) και δύο τριγύρω απο Μπολζανο με καθημερινή εναλλαγή διανυκτερευσεων για να κερδίσω χρόνο γενικά και για την επιστροφή απο Μπολόνια. Έχει σημασία τι ώρα φτάνετε και τι ώρα φεύγετε βέβαια...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.365
Μηνύματα
890.037
Μέλη
39.039
Νεότερο μέλος
vasilikigero

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom