Προτάσεις για τριήμερο 28ης

McElk

Member
Μηνύματα
1.119
Likes
1.999
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
308
Likes
147
Αν το σκέφτεσαι για Τρίκαλα, έχω πάει τριήμερο σχετικά πρόσφατα και υπάρχουν μερικές πληροφορίες για διαμονή και φαγητό στην ιστορία μου: Μακριά από ποτό / σαν θα πας στο ... Ροπωτό!
Σε ευχαριστώ πολύ. Θα το διαβάσω μετά τη δουλειά ώστε να έχουμε και μια εναλλακτική επιπλέον.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.984
Likes
10.312
Πατρα! Λογω του δεν ειναι πολυ τουριστικος προορισμος σε περιοδους εκτος Καρναβαλιου και προσφερει πολλες επιλογες καταλυμματων, θα βρεις ευκολα δωματιο. Επισης εχει ζωη και κινηση χωρις να γινεται της μουρλης οπως γινεται αντιστοιχα στην Θεσσαλονικη το συγκεκριμενο 3μερο.
Τελος, αποτελει καλη βαση για εκδρομες, οπως: Καλαβρυτα, Ναυπακτο, ακομα και Αρχαια Ολυμπια.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.955
Likes
12.927
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
όπως και η Θεσσαλονίκη φυσικά αν και τα τελευταία χρόνια πάντα λείπω αυτό το τριήμερο. Μόνο και μόνο το γεγονός ότι μιλάμε για μαζεμένες αργίες θα φέρει στην πόλη και στα μαγαζιά της πολύ κόσμο με ότι σημαίνει αυτό.
Προ πανδημίας που είχα πάει ΣΤΟ τριήμερο την είχα βρει πολύ ήσυχη. Κάποια μαγαζιά ήταν και κλειστά. Μάλλον πολλοί λείπετε :)
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.920
Likes
7.586
Είναι μια από τις βδομάδες του χρόνου (όχι η μοναδική) που εύχεσαι να μην σου συμβεί τίποτε. Όλοι οι ΔΥ (αφού πρώτα έχουν σφαχτεί μεταξύ τους στις υπηρεσίες για το ποιος θα φύγει) εκμεταλλεύονται το 3ήμερο με 10ήμερη άδεια και κάνεις τον σταυρό σου γιατί όλα υπολειτουργούν.
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
308
Likes
147
Πατρα! Λογω του δεν ειναι πολυ τουριστικος προορισμος σε περιοδους εκτος Καρναβαλιου και προσφερει πολλες επιλογες καταλυμματων, θα βρεις ευκολα δωματιο. Επισης εχει ζωη και κινηση χωρις να γινεται της μουρλης οπως γινεται αντιστοιχα στην Θεσσαλονικη το συγκεκριμενο 3μερο.
Τελος, αποτελει καλη βαση για εκδρομες, οπως: Καλαβρυτα, Ναυπακτο, ακομα και Αρχαια Ολυμπια.
Ναι κάπως έτσι το σκέφτηκα και εγώ. Είχαμε πάει το Πάσχα του 17 ή του 18 και σχετικά δεν είχε πολύ κόσμο. Βέβαια και στις Απόκριες του 19 που πήγαμε, ναι μεν είχε πολύ κόσμο, αλλά ήταν πολύ άνετα (τουλάχιστον σε σχέση με αυτό που φανταζόμουν). Γενικά η Πάτρα μας αρέσει πολύ και για αυτό και τη σκεφτόμαστε και από ό,τι βλέπω θα έχει και πολύ καλό καιρό.
Προ πανδημίας που είχα πάει ΣΤΟ τριήμερο την είχα βρει πολύ ήσυχη. Κάποια μαγαζιά ήταν και κλειστά. Μάλλον πολλοί λείπετε :)
Αν αναφέρεσαι στο 2019 ήμουν και εγώ και εκτός από το μεσημέρι στις 28 Οκτωβρίου, ποτέ άλλοτε δεν είχαμε πρόβλημα να εξυπηρετηθούμε.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
4.272
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Προ πανδημίας που είχα πάει ΣΤΟ τριήμερο την είχα βρει πολύ ήσυχη. Κάποια μαγαζιά ήταν και κλειστά. Μάλλον πολλοί λείπετε :)
Βρήκες μαγαζί εστιατόριο ή μπαρ κλειστό στο πιο hot τριήμερο στη Θεσσαλονίκη;
Μάλλον θα εννοείς στις 26 Οκτωβρίου που είναι επίσημη αργία στην πόλη και είναι κλειστά τα εμπορικά καταστήματα και όλες οι υπηρεσίες σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.
Εμείς οι Θεσσαλονικείς σπάνια φεύγουμε το το τριήμερο της 28ης εκτός και εάν δεν έχουμε παιδιά.
Η πόλη μας γιορτάζει και έχει και μια μεγαλειώδη στρατιωτική παρέλαση!
Όσοι βέβαια έχουμε παιδιά πηγαίνουμε στις μαθητικές παρελάσεις τους και έχουμε να δούμε τριήμερο καμιά εικοσαριά χρόνια! Την 28η Οκτωβρίου οι περισσότεροι Θεσσαλονικείς, όταν τελειώνουν οι μαθητικές παρελάσεις, είτε γεμίζουν τα τοπικά εστιατόρια της κάθε περιοχής, είτε ξεχύνονται σε γειτονικές περιοχές για φαγητό έξω από την πόλη. Γενικά, είναι πολύ δύσκολο να βρεις να φας εκείνη την ημέρα.
Στέλνουμε μόνο τον @psilos3 τριήμερα και εμείς οι υπόλοιποι φυλάμε την πόλη...
(Ανάθεμα εάν έχω πάει ποτέ εκδρομή αυτό το τριήμερο ή τετραήμερο.... Ειλικρινά δεν θυμάμαι κανένα...):cry::rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.583
Μηνύματα
902.337
Μέλη
39.323
Νεότερο μέλος
Giwrgosfox7

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom