Πού θα μας ταξιδέψει το 2013;;;

depy!!!

Member
Μηνύματα
775
Likes
2.106
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Βόρνεο
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Τaver, έτσι να συνεχίσεις και δεν πειράζει, ας ζηλεύουμε εμείς.
Λοιπόν εγώ έχω κλείσει από τώρα για τον Αύγουστο. Θα πάω Μόναχο και θα γυρίσω για 20 μέρες βόρεια Αυστρία, βαυαρία, θα φτάσω μέχρι Φρανκφούρτη και Νυρεμβέργη.
Εκτός από αυτό το σίγουρο περιμένω καμιά προσφορά αεροπορικής για να πάω κάπου μέσα στον Απρίλη με ιδιαίτερη προτίμηση Κρακοβία - Βαρσοβία -Ρίγα (με έχει κερδίσει η Ρίγα) ή Βρυξέλες - Γάνδη.
 

mariaj

Member
Μηνύματα
320
Likes
419
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Πω πω πόσα ταξίδια κάνουν μερικοί - μερικοί από δω μέσα:)
Λοιπόν εγώ δεν έχω κλείσει οριστικά ακόμα κάτι αλλά το πλάνο έχει ως εξής:
-Αρχές Φλεβάρη ένα τριήμερο στην Αράχοβα και βόλτες με το αμάξι στις γύρω περιοχές(Γαλαξίδι- Γραβία- Δελφοί κ.α).
-Αρχές Αυγούστου 9 μέρες Κωνσταντινούπολη.
- Μέσα Αυγούστου μία βδομάδα Σάμο.

Κάπως έτσι είναι τα σχέδιά μου για το 2013, αυτό που μπορεί να προκύψει είναι κάποια αλλαγή στις ημερομηνίες που έχω στο μυαλό μου αλλά εκτός απροόπτου όλα θα πραγματοποιηθούν;)

Για πείτε για τα σχέδιά σας να παίρνουμε ιδέες γενικά..
 

CHRIS1983

Member
Μηνύματα
53
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
κωνσταντινουπολη ή NYC??
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρικιος
Έχω κλείσει ταξίδι στο εδιμβούργο τον Μάρτιο, με easyjet ξενοδοχείο the point hotel. Υπάρχει σκέψη για κάποιο μακρινό αλλά θα το δούμε μετά το εδιμβούργο..
 

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
257
Likes
221
Τελη Απριλη θα παμε Βενετια και Μιλανο και τον Ιουλιο θα παμε γαμηλιο Αγιο Δομινικο. Αυτα, και μαλλον πολλα μας! Τωρα βεβαια που η ryanair εκανε βαση της τα Χανια ( :) ), αν τυχον βρουμε καποια "δε μπορω να αντισταθω" εισιτηρια, ισως παμε και καπου αλλου..
Βρε παιδια, καποιες φορες δε νιωθετε οτι ολη σας η ζωη (και φυσικα ολα σας τα λεφτα) δε φτανουν για να πατε σε οοοολα αυτα τα μερη που θελετε??? :(
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
775
Likes
2.106
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Βόρνεο
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Βρε παιδια, καποιες φορες δε νιωθετε οτι ολη σας η ζωη (και φυσικα ολα σας τα λεφτα) δε φτανουν για να πατε σε οοοολα αυτα τα μερη που θελετε??? :(


Ναι, ναι, ναι, ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Βρε παιδια, καποιες φορες δε νιωθετε οτι ολη σας η ζωη (και φυσικα ολα σας τα λεφτα) δε φτανουν για να πατε σε οοοολα αυτα τα μερη που θελετε??? :(


Όχι μόνο μια ζωή, αλλά δέκα ζωές αν ζούσα, πάλι δεν θα έφταναν...και εκεί που έλεγα, ΄"εντάξει μωρέ πιτσιρίκα είμαι ακόμα, θα προλάβω να δω όλα όσα θέλω..." μου έκλεισε πονηρά το μάτι η καταραμένη ανεργία...μέχρι πριν μερικές μέρες δεν το σκεφτόμουν καν, όμως δυστυχώς τα πράγματα άλλαξαν και για' μένα όπως και για χιλιάδες νέους...αυτός είναι και ο λόγος που δεν έχω κλείσει ακόμα τίποτα για το 2013...:(
 

alma

Member
Μηνύματα
4.005
Likes
16.974
Προς το παρόν τα σίγουρα (οι προληπτικοί εδώ χτυπάνε ξύλο) είναι Πεκίνο, Φιλιππίνες (Μανίλα, Boracay, Banaue), Ταϊπεί, Μιλάνο, Τύνιδα, Παρίσι, Άμστερνταμ, Τουρκμενιστάν (το ακριβές πρόγραμμα εκεί δεν έχει οριστικοποιηθεί), Ουζμπεκιστάν (Χίβα, Μπουχάρα, Σαμαρκάνδη, Τασκένδη), Αλμάτυ (Καζακστάν) και Κων/νούπολη. Και βέβαια, κι ότι προκύψει από επαγγελματικά. Το πρόγραμμα αυτό τελειώνει αρχές Μάη, για πιο μετά δεν έχω κλείσει ακόμα τίποτα...

Φαντάζομαι έχεις αρκετές βδομάδες άδεια...γιατί από όσο έχω καταλάβει δεν είσαι φοιτητής...Anyway καλά να περάσεις στα ταξίδια
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.499
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εγώ έκανα ένα σ/κ στο Σύδνευ προχτές και αυτό θα είναι όλο για το 2013 για leisure. Για δουλειά έχω ήδη κλεισμένα δύο Σύδνευ, δύο Canberra, δύο Brisbane, μια Adelaide και πιθανόν ένα Darwin και ένα Perth. Αυτά μέχρι τον Απρίλη, μετά δε ξέρω τι θα προκύψει.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.603
Likes
29.796
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Φαντάζομαι έχεις αρκετές βδομάδες άδεια...γιατί από όσο έχω καταλάβει δεν είσαι φοιτητής...Anyway καλά να περάσεις στα ταξίδια
13 ημέρες απουσίας από την εργασία μου θα χρειαστώ για τα παραπάνω. Και κάποιες από αυτές είναι χρωστούμενα από το προηγούμενο έτος...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.603
Likes
29.796
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εγώ έκανα ένα σ/κ στο Σύδνευ προχτές και αυτό θα είναι όλο για το 2013 για leisure. Για δουλειά έχω ήδη κλεισμένα δύο Σύδνευ, δύο Canberra, δύο Brisbane, μια Adelaide και πιθανόν ένα Darwin και ένα Perth. Αυτά μέχρι τον Απρίλη, μετά δε ξέρω τι θα προκύψει.
Η τυχόν επίσκεψη στην Ελλάδα θεωρείται leisure ή δε μετράει καν?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.541
Μηνύματα
900.329
Μέλη
39.276
Νεότερο μέλος
geodimi10

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom