Πολυ social δεν πεφτει;;

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.122
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Στα πλαίσια των ενεργειών που έχουν ήδη ξεκινήσει με σκοπό την ανάδειξη των θεμάτων ταξιδιωτικού ενδιαφέροντος, μετά τις ψηφοφορίες του μήνα και τον φωτογραφικό διαγωνισμό, σας ενημερώνουμε πως πλέον τα νέα post που δημιουργούνται στο section του social δεν εμφανίζονται στο μενού των αδιάβαστων μηνυμάτων....
Εγώ, μετά συγχωρήσεως, δεν συμφωνώ με το μέτρο. Δεν καταλαβαίνω την λογική : "Διατηρούμε το σόσιαλ, αλλά το κρύβουμε" ή "Δυσκολεύουμε την δυνατότητα των μελών να ενημερώνονται γι'αυτό".
Θα προτιμούσα δέκα φορές να περιοριζόταν σε πέντε-έξι συγκεκριμένα θέματα, παρά θα δεχόμουν την λογική του τεχνητού περιορισμού διά της δημιουργίας προσκομμάτων.

Υ.Γ. Και σημειωτέον ότι δεν είμαι από τα μέλη, που τρελαίνονται από το σόσιαλ. Για του λόγου το αληθές οι moderators μπορούν να τσεκάρουν πόσα ποστ έχω στο σόσιαλ.
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.010
Likes
20.207
Εγώ, μετά συγχωρήσεως, δεν συμφωνώ με το μέτρο. Δεν καταλαβαίνω την λογική : "Διατηρούμε το σόσιαλ, αλλά το κρύβουμε" ή "Δυσκολεύουμε την δυνατότητα των μελών να ενημερώνονται γι'αυτό".
Θα προτιμούσα δέκα φορές να περιοριζόταν σε πέντε-έξι συγκεκριμένα θέματα, παρά θα δεχόμουν την λογική του τεχνητού περιορισμού διά της δημιουργίας προσκομμάτων.

Υ.Γ. Και σημειωτέον ότι δεν είμαι από τα μέλη, που τρελαίνονται από το σόσιαλ. Για του λόγου το αληθές οι moderators μπορούν να τσεκάρουν πόσα ποστ έχω στο σόσιαλ.
Συμφωνώ απολύτως. Τι έγινε αυτή τη στιγμή? Απλά θάφτηκε τελείως το social, επειδή ίσως σε κάποιους δεν αρέσει να έχουν αδιάβαστα μηνύματα (!). Λίγο ψυχωτικό μου ακούγεται αυτό...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δεν ξέρω τι εννοείς απευθείας, αλλά στο σόσιαλ μπορείς να μπεις -όπως και σε οποιοδήποτε φόρουμ- από τη λίστα των φόρουμ.
Ρε ενα κουμπι ή λινκ στην πανω, στην κατω μπαρα οπου να 'ναι (σε καθε σελιδα, οπως τα αδιαβαστα μηνυματα) που να το πας και να σου εμφανιζεται η σελιδα του σοσιαλ φορουμ, γιατι να πηγαινεις φορουμ>>γενικα περι ταξιδιων (scroll down)>>social ειναι λιγο κουραστικο. Στην ουσια καταργειται το σοσιαλ ετσι...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.499
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Και παλιότερα έτσι ήταν τα αδιάβαστα μηνύματα παιδιά, και έτσι ήταν και το σωστό, δεν έγινε επειδή κάποιοι ενοχλήθηκαν ρε συ όπως λες, έγινε γιατί αυτό είναι το σωστό, μάλιστα αν προσέξεις στο λινκ υπήρχε ένα ακόμα νούμερο για την εξαίρεση ενός ακόμα φόρουμ το οποίο έπρεπε να είναι το σόσιαλ αλλά για κάποιο λόγο είχε γίνει λάθος, και απλά είχε ξεμείνει. Δε θέλουμε δηλαδή να δυσκολέψουμε τα μέλη που θέλουν να συμμετέχουν στο σόσιαλ, ΄θελουμε να διευκολύνουμε τον κόσμο που το σόσιαλ δεν τον ενδιαφέρει, το οποίο αυξάνεται όσο περνάνε τα χρόνια - και ειναι λογικό.

Και εν τέλει, το σόσιαλ στη θέση του είναι, όποιος θέλει να το παρακολουθεί το κάνει χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν είναι σωστό όμως να πετάγονται όλα τα σόσιαλ θέματα ανακατεμένα μαζί με τα ταξιδιωτικά σε όλους, είτε ενδιαφέρονται είτε όχι. Υπάρχει η πρόβλεψη στο μέλλον να φτιαχτεί μια επιλογή στο προφίλ κάθε χρήστη που να επιλέγεις αν θες να σου βγαίνουν τα μηνύματα του σόσιαλ στα αδιάβαστα ή όχι :)

Μέχρι να φτιαχτεί αυτό, υπάρχει και το κουμπάκι στην κάτω μπάρα "σημερινά μηνύματα".


Ρε ενα κουμπι ή λινκ στην πανω, στην κατω μπαρα οπου να 'ναι (σε καθε σελιδα, οπως τα αδιαβαστα μηνυματα) που να το πας και να σου εμφανιζεται η σελιδα του σοσιαλ φορουμ, γιατι να πηγαινεις φορουμ>>γενικα περι ταξιδιων (scroll down)>>social ειναι λιγο κουραστικο. Στην ουσια καταργειται το σοσιαλ ετσι...
Ρε συ αυτό δε τόχουμε κάνει για άλλα φόρουμ ταξιδιωτικά, θα το κάνουμε για το σόσιαλ; όχι φυσικά, καμία περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο. Θα φτιαχτεί κάποια στιγμή ένα quick navigation, αλλά θα αφορά όλα τα φόρα του σάιτ, για να μπορεί κάποιος να πηγαινει πανεύκολα σε αυτό που τον ενδιαφέρει, κάτι σαν αυτό που έχω εδώ: TeeVeeTown Community (το βελάκι δίπλα στο "home" κάτω από το μενού με τα νέα που γυρνάνε)
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Από πρώτη ματιά θα επικροτήσω την αλλαγή. Προσωπικά δεν χαζολογάω πλέον σε άσχετη θεματολογία και διαβάζω περισσότερα ταξιδιωτικά θέματα, χωρίς αυτό να μου στερεί (αν το θελήσω) να μετέχω και σε κάποιο θέμα του σόσιαλ
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Η Fenia 42 έχει μια σωστή ιδέα, αλλά τη διατυπώνει μάλλον στο λάθος μέρος: Να είναι πιο εμφανής σε όλους μας οι τραβελστορίτικες συγκεντρώσεις: http://www.travelstories.gr/337904-post75.html
 

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
...Ρε συ αυτό δε τόχουμε κάνει για άλλα φόρουμ ταξιδιωτικά, θα το κάνουμε για το σόσιαλ; όχι φυσικά, καμία περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο. Θα φτιαχτεί κάποια στιγμή ένα quick navigation, αλλά θα αφορά όλα τα φόρα του σάιτ, για να μπορεί κάποιος να πηγαινει πανεύκολα σε αυτό που τον ενδιαφέρει, κάτι σαν αυτό που έχω εδώ: TeeVeeTown Community (το βελάκι δίπλα στο "home" κάτω από το μενού με τα νέα που γυρνάνε)
Φτιάξε ένα λινκ (ιφ χρήστης = τριπάκιας) για να ηρεμήσει επιτέλους...

Συμφωνώ με την αλλαγή, αν θελήσω να κοινωνικοποιηθώ θα πηγαίνω στα σημερινά μηνήματα.

Σχετικά με αυτό που γράφει η ΕΡΣΗ, που έγραψε η Φένια, θα μπορούσε να υπάρχει σε κάποιο σημείο μια υπενθύμιση ημερολογίου, όχι μόνο για συγκεντρώσεις αλλά και για άλλα γεγονότα, όπως εκθέσεις, εκδηλώσεις.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.499
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μπορείς και τώρα να ζητάς υπενθύμιση για ένα γεγονός, έχει τέτοιο κουμπί κάθε γεγονός στο ημερολόγιο. Γενικά να υπάρχουν υπενθυμίσεις για όλα τα γεγονότα δε γίνεται βέβαια, αφού έχουμε πάρα πολλά τέτοια, γιατί να μου στέλνει υπενθύμιση για ένα γεγονός που δε με ενδιαφέρει; εξάλλου κάθε γεγονός στο ημερολόγιο γίντεαι και νέο τόπικ στο αντίστοιχο φόρουμ, οπότε υπάρχει και εκεί.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Συμφωνώ με την αλλαγή, αν θελήσω να κοινωνικοποιηθώ θα πηγαίνω στα σημερινά μηνήματα.
Αντε ρε παιζει τετοιο πραγμα στα σημερινα μηνυματα; Πειτε το τοση ωρα... ολα ΟΚ δεν...
 

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
Μπορείς και τώρα να ζητάς υπενθύμιση για ένα γεγονός, έχει τέτοιο κουμπί κάθε γεγονός στο ημερολόγιο. Γενικά να υπάρχουν υπενθυμίσεις για όλα τα γεγονότα δε γίνεται βέβαια, αφού έχουμε πάρα πολλά τέτοια, γιατί να μου στέλνει υπενθύμιση για ένα γεγονός που δε με ενδιαφέρει; εξάλλου κάθε γεγονός στο ημερολόγιο γίντεαι και νέο τόπικ στο αντίστοιχο φόρουμ, οπότε υπάρχει και εκεί.
Σκεφτόμουν ένα πλαίσιο με 30-40 χαρακτήρες όπου θα είχε θέση υπενθύμισης και θα έδειχνε κάθε φορά ένα γεγονός (πχ. συνάντηση, έκθεση κλπ). Θα μπορούσε να είναι κυλιόμενο ή σταθερό -στην τελευταία περίπτωση θα εμφάνιζε το γεγονός με τη μεγαλύτερη επισκεψιμότητα. Και με κλικ θα πήγαινε στη σελίδα του ημερολογίου με τα γεγονότα αναλυτικά.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
ψηφίζω οχι social αλλα μόνο άν νιώσω την ανάγκη να σοσιαλιστώ!
τελευταία ειχα κουραστεί πολύ με τα αλεπάλληλα βιντεάκια τα ανούσια που λεγόταν αν και καμμια φορά παρασυρόμουνα..
οχι οτι δεν υπάρχουν και σοβαρά νεα για το είδος..
δυστυχώς όμως σε αυτά κανένας δεν σχολίαζε..
ας μην ειναι απολύτως ορατά τα θέματα αλλα προσβάσιμα για οποιον θέλει..
εχω εμπιστοσύνη στην ομάδα οτι θα κάνει αυτο που θεωρεί σωστο και θα ικανοποιηθούμε όλοι!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.022
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom