Ιταλία Πληροφορίες για Παλέρμο

Samion

Member
Μηνύματα
10.415
Likes
9.351
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αρα cefalu αν ο καιρος ειναι καλος να την κανω στυλ μονοημερης?γιατι το σκεφτομουν μονο για μπανιο κ παλι πισω...αξιοθεατα ειδα κ εγω εχει μπολικα αλλα οτι προλαβουμε,ευκαιρια να εχω να γκρινιαζω οτι δε τα ειδαμε ολα να ξαναπαμε κ αργοτερα :haha: φαγητο που προτεινετε?διαβασα για ενα basile εχει μπει στη λιστα μου κ αυτο ηδη
Ναι για μπανιο Cefalu. Αξιζει με χιλια κ ημερησια, καμπινες, ντουζ εχει στην παραλια. Αν η πρωτη προτεραιοτητα ομως ειναι τα μπανια κ το holiday feel, που λενε στο χωριο μου, τοτε μεινετε εκει κ πηγαινετε στη μεγαλουπολη ημερησια.
Αν μεινετε στην πολη λεω μονο οτι εχω δοκιμασει κ προσφατα, κυριως λαικα καταστηματα…Basile, nonna Dora, no figgiu ru zu, antichi sapori palermitani, porta carbone. Ολα πολυβολα της λαικης διατροφης, αχαστα. Δες ποιο βολευει απο αποσταση. Για πιο νορμαλ καταστασεις enomis, cambusone. Παγωτο Ciccio.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.257
Likes
41.983
Αρα cefalu αν ο καιρος ειναι καλος να την κανω στυλ μονοημερης?γιατι το σκεφτομουν μονο για μπανιο κ παλι πισω...αξιοθεατα ειδα κ εγω εχει μπολικα αλλα οτι προλαβουμε,ευκαιρια να εχω να γκρινιαζω οτι δε τα ειδαμε ολα να ξαναπαμε κ αργοτερα :haha: φαγητο που προτεινετε?διαβασα για ενα basile εχει μπει στη λιστα μου κ αυτο ηδη
Μετα απο 2 επισκεψεις καλοκαιρι Cefalu και Παλερμο, κατι εχω κι εγω να προτεινω: Παλερμο ξσναπατε και φθινοπωρο και ανοιξη για τα αξιοθεατα. Αλλα Cefalu οχι τετοια εποχη. Θα προτεινα να μεινετε Cefalu και για μπανια και για ολο το καλοκαιρινο σκηνικο και να ξαναπρογραμματισετε Παλερμο σε εποχη χωρις τοση ζεστη γιατι ειναι σαν να πηγαινεις Πατρα πχ το κατακαλοκαιρο, ζεματαει ο τοπος σε μια μεγαλουπολη- πολυ ωραιοτερη απο Πατρα αλλα και παλι, ζεστη!!!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.134
Likes
1.988
Μετα απο 2 επισκεψεις καλοκαιρι Cefalu και Παλερμο, κατι εχω κι εγω να προτεινω: Παλερμο ξσναπατε και φθινοπωρο και ανοιξη για τα αξιοθεατα. Αλλα Cefalu οχι τετοια εποχη. Θα προτεινα να μεινετε Cefalu και για μπανια και για ολο το καλοκαιρινο σκηνικο και να ξαναπρογραμματισετε Παλερμο σε εποχη χωρις τοση ζεστη γιατι ειναι σαν να πηγαινεις Πατρα πχ το κατακαλοκαιρο, ζεματαει ο τοπος σε μια μεγαλουπολη- πολυ ωραιοτερη απο Πατρα αλλα και παλι, ζεστη!!!
Αντε με πεισατε παω να κοιταξω διαμονες για cefalu...αρχες σεπτεμβρη λογικα θα παμε θα ναι κατακαλοκαιρο λετε?γιατι περσυ την ιδια εποχη Ισπανια που ημουν ειχα κουβαλησει τσαμπα τα μαγιο μου μας εφαγε ο αερας :cry:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.347
Μηνύματα
889.541
Μέλη
39.024
Νεότερο μέλος
Filio Mav

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom