Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

Natalia00

Member
Μηνύματα
27
Likes
4
Η τιμη ειναι δελεαστικη αλλα η περιοχη ειναι λιγο καπως τη νυχτα. Οχι ομως επικινδυνη.



Καθολου επικινδυνη. Το σπιτι μου ειναι στα 30 μετρα. Κι εγω με τα ποδια πηγαινοερχομαι πολλες φορες αλλα εχει λιγο ανηφορα να ξες.
Ευχαριστώ πολύ!! Αχ μου έφυγε ένα άγχος! Πάντως κύριε trypakia έχω μάθει τόσα πολλά από εσάς τις τελευταίες μέρες! Να είστε καλά! Αφού είστε γείτονας εκεί δε μας προτείνετε και 2-3 παραγματακια τριγύρω που αξίζουν?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.188
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ευχαριστώ πολύ!! Αχ μου έφυγε ένα άγχος! Πάντως κύριε trypakia έχω μάθει τόσα πολλά από εσάς τις τελευταίες μέρες! Να είστε καλά! Αφού είστε γείτονας εκεί δε μας προτείνετε και 2-3 παραγματακια τριγύρω που αξίζουν?
Κερια και λιβανια... Πραγματακια σχετικα με τι;
 

Natalia00

Member
Μηνύματα
27
Likes
4
Κερια και λιβανια... Πραγματακια σχετικα με τι;
Χαχαχαχα...ε κανένα καλό μαγαζάκι για φαγητό, ποτό, κρέπα, κρουασάν κτλ που να είναι στη γειτονιά και να αξίζει. Και οποιοδήποτε άλλο τιπ για τη γειτονιά καλοδεχούμενο! Και αν έχει κάπου σούπερ μάρκετ να προμηθευτούμε νερακια.
 
Μηνύματα
6
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Bora Bora
Γνωμες για αυτα τα δυο ξενοδοχεια?
Paris France Hotel
72 Rue De Turbigo, 3ο διαμ
και
Welcome Hotel
66 Rue de Seine, 6ο διαμ.
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!
 

blade_

Member
Μηνύματα
212
Likes
222
Την καλησπερα μου στη παρεα.

μερικες ερωτησεις παρακαλω,μιας και ετοιμαζουμε ταξιδακι στην πολη του φωτος ;)

εχω βρει κατι ενδιαφερον για διαμονη κοντα στη σταση μετρο στο clignancourt...ειναι καλη περιοχη ?αν και βλεπω ειναι στο διαμερισμα 18 οποτε ...?

εχω βρει και μερικα ομορφα διαμερισματακια κοντα στο σεντ ντενι,υπαρχει μετρο προς τα εκει?συγκοινωνια 24ωρες?
αξιοπρεπης περιοχη για επιστροφη νυχτερινες ωρες?

Γενικα ειμαστε τυποι που σηκωνομαστε οχι πολυ νωρις το πρωι,αρχιζουμε τις βολτες μας και επιστρεφουμε 12-1 το βραδακι...

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.505
Likes
4.579
εχω βρει κατι ενδιαφερον για διαμονη κοντα στη σταση μετρο στο clignancourt...ειναι καλη περιοχη ?αν και βλεπω ειναι στο διαμερισμα 18 οποτε ...?

εχω βρει και μερικα ομορφα διαμερισματακια κοντα στο σεντ ντενι,υπαρχει μετρο προς τα εκει?συγκοινωνια 24ωρες?
αξιοπρεπης περιοχη για επιστροφη νυχτερινες ωρες?
Απλά ξέχασέ τες και τις 2 περιοχές που ανέφερες, θεωρούνται από τις πιο "επικίνδυνες". Πόσο μάλλον για πρώτη φορά στο Παρίσι.
 

blade_

Member
Μηνύματα
212
Likes
222
Απλά ξέχασέ τες και τις 2 περιοχές που ανέφερες, θεωρούνται από τις πιο "επικίνδυνες". Πόσο μάλλον για πρώτη φορά στο Παρίσι.
Ευχαριστώ πολύ, καλά το φανταζόμουν ..

Γι αυτές που έχω σε κύκλο ?
 

Attachments

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.505
Likes
4.579
Το Neuilly είναι από τις πολύ καλές περιοχές, αλλα είναι λίγο εκτός. Είναι καλό για να ζεις μόνιμα, για τουρίστας και για πρώτη φορά στην πόλη δε θα ήταν η top επιλογή μου. Και δε νομίζω να είναι και τόσο οικονομικό, αν το budget σας είναι περιορισμένο.
Γιατί δεν κοιτάτε λίγο πιο κοντά-κεντρικά?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.598
Likes
29.750
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Σα να έχεις κυκλώσει Φιλοθέη και Ψυχικό.


Υπόψιν ότι το βράδυ μέσα στο δάσος εκεί τα πράγματα είναι λίγο κάπως. Αλλά μόνο μέσα.
 
Last edited:

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.781
Likes
17.776
Πρόβλημα δεν θα έχεις γενικά αλλά είσαι κανα μισάωρο απο το κέντρο.. αν δεν σε πειράζει μια χαρά είσαι..
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.284
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Στο Νειγυ μενει ο ανηψιος μου,του εκλεψαν το αυτοκινητο πριν κατι μηνες και τον ιδιο δυο φορες σε τρια χρονια..Ξερουν οτι μενουν φραγκατοι εκει και ειναι αρκετα απομερα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.635
Μέλη
39.255
Νεότερο μέλος
Katerina Arno

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom