Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Μην γράφεις τετοια North 66 αστους να χαρουν.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.499
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Θα το ζησουμε και αυτο.
Δεν μας βλεπω παντως ψυχραιμους.
Defk τι λέει ο Αυστραλός;
Οι Αυστραλοί είχαν ανοίξει όλους τους κινηματογράφους από τις 5 το πρωί για να δείξουν το ματς, μαζεύτηκε ο κόσμος και έδειξαν σκηνικό μετά τη λήξη του ματς από μια τυχαία αίθουσα η οποία έγινε μπάχαλο στην ισοφάριση :haha:

Η αγωνιστική διάφορα μας τελικά ήταν ότι δεν είχαμε έναν μεγάλο τερματοφύλακα και χωρίς τέτοιο δεν πας πουθενά,
Αυτό, τίποτα άλλο. Μπράβο στην Κοσταρίκα, ήταν πραγματικά ηρωική πρόκριση γι'αυτούς, σχεδόν μια ώρα με παίχτη λιγότερο, κρατήσανε με νύχια και με δόντια το ματς. Συμφωνώ ότι ο Μήτρογλου πέρσι αυτό το γκολ δε το έχανε, το πλασέ του ήταν πάρα πολύ κακό.

H Ελλάδα πάντως στα δύο τελευταία ματς έδειξε καλό πρόσωπο σε σχέση με το γνωστό αντιποδόσφαιρο. Σήμερα δε τη βοήθησε και αυτός ο τύπος από τον πάγκο καθόλου.

Υ.γ όσο περνάνε οι αγώνες τόσο περισσότερο αυτός ο απίθανους ο Φρέντ μου θυμίζει τον Τατση... Πάω να φάω soba για πρωινό να μου φτιάξει το στομάχι...
Εμένα κάτι σε Φαμπιάτο μου φέρνει. Ή τον Ραμπεσαντραντανά στα νιάτα του.
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
...Εδώ που έφθασες, λίγο δεν είναι·
τόσο που έκαμες, μεγάλη δόξα.
Κ.Π.Καβάφης
(Από τα Ποιήματα 1897-1933, Ίκαρος 1984)
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.916
Likes
52.108
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εγώ δεν παρακολουθώ ποδόσφαιρο, αλλά σήμερα με έφαγε η αγωνία αν θα δω δημόσιο χρήμα να πηγαίνει στις τσέπες ποδοσφαιριστών ως πριμ πρόκρισης.
Αν προκροθεί η Εθνική, κυρίως θα μπουν λεφτά στα ταμεία της (κρατικοδίαιτης) ΕΠΟ και μάλιστα πολλά, οπότε μάλλον κερδισμένο είναι το ελληνικό κράτος. Το πριμ των ποδοσφαιριστών είναι ένα μικρό μέρος του γενικότερους κέρδους. Δεν είμαστε στις εποχές π[ου ο τιτάνας Γκαγκάτσης έταζε πριμ πολλαπλάσιο των εσόδων (!!) και μετά αρνιόταν να το πληρώσει και παρακαλούσαμε το κράτος και τους χορηγούς να πληρώσουν τις αρλούμπες του (1εκ σε κάθε παίκτη είχε τάξει το άτομο... μήπως αυτός θα τα πλήρωνε; ).
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Το κριμα ειναι και για την προσπάθεια αλλα και επειδη δυσκολα θα ξαναβρεθουμε να παίζουμε προκριση στους 8 του μουντιαλ με μια οχι καλύτερη απο εμας ομαδα που επαιξε με 10 για 60 λεπτα και ο διαιτητης μας αβανταρε.
Τεραστι ευκαιρια.
Παιδες καλή νύχτα. Με τους σταθερους του τοπικ τα λέμε αύριο με τα υπόλοιπα ματς.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.916
Likes
52.108
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Έτυχε να δω το ματς (συγκεκριμένα ξεκινήσαμε να το βλέπουμε την ώρα που το φάγαμε) με Έλληνα επαγγελματία ποδοσφαιριστή μεγάλης ομάδας από αυτούς που είναι σε καλή ηλικία αλλά δεν έφτασε μέχρι το Μουντιάλ, παρότι έχει υπάρξει διεθνής.

Ωραίες παρατηρήσεις έκανε το παλικάρι και εκ των έσω, με μερικούς έχει υπάρξει συμπάικτης, το Σάντος τον είχε προπονητή και γενικά ξέρει τι του γίνεται (αλλά αν με είχε ακούσει θα έπαιζε σήμερα στη Γουαδαλαχάρα με 800.000$ το χρόνο και δε θα έτρεχε στα δικαστήρια να πάρει το 1/3 του συμφωνηθέντος συμβολαίου με διακανονισμό δεκαετίας από ελληνικό σύλλογο, δεν του άρεσε η πρόταση από το Μεξικό, αυτά είναι λάθη), αλλά το κορυφαίο το είπε όταν έχασε ο Γκέκας το πέναλτι: "όχι ρε γαμώτο, τώρα θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα νωρίτερα, άρα και η προετοιμασία!". Ο καθένας με τον πόνο του...

Περιμένω να ξεκινήσει ο Μαραντόνα για να δούμε:
α) το βαθμό σημερινής μαστούρας
β) αν φταίει η ΦΙΦΑ που αποκλείστηκε το Μεξικό από τους κακούς Ευρωπαίους
γ) με ποια αιτιολογία θα βρίσει τον Πελέ
δ) τη γνώμη του για το default της Αργεντινής
ε) αν θα συνεχίσει ο ανεκδιήγητος Βίκτορ Ούγκο να μιλάει σαν τον Πρέκα
στ) τι μπλουζάκι θα βάλει σήμερα (ψηφίζω pura vida)
η) προβλέψεις για την Αργεντινή αύριο (εγώ έχω παίξει κάτι πενταροδεκάρες στην Ελβετία)
θ) ποιον πέτυχε σήμερα στο γυμναστήριο και τον έβαλε να βρίσει το Μπλάτερ on camera

Κατά τα λοιπά πέρασα την ημέρα μου περικυκλωμένος από Αργεντίνους που δεν ήξεραν τίποτε για το default, ρωτούσαν αν το νερό της Καραϊβικής είναι "θαλάσσιο" (όχι βέβαια, εμφιαλωμένα έχουμε ρίξει), όταν ο εκπαιδευτής τάιζε τα δελφίνια με μικροσκοπικά ψαράκια ρώτησαν αν "αυτά είναι baby dolphins" και για κερασάκι στην τούρτα ένα συμπαθές ζευγάρι 70χρονων μου εκμυστηρεύτηκαν πως όνειρό τους είναι να επισκεφθούν την Ελλάδα διότι μετά τις περσινές τους διακοπές στην Αρούμπα και τις φετινές στην Κούβα, η Ελλάδα είναι η μόνη χώρα της Καραϊβικής που δεν έχουν επισκεφθεί. Δεν περιγράφω άλλο, κάθομαι να δω Μαραντό και η αργεντινομέρα μου είναι πλήρης.
 

Chris22

Member
Μηνύματα
65
Likes
111
Κριμα,χασαμε τεραστια ευκαιρια χθες κι αυτο το ξερουν καλυτερα απο ολους οι ιδιοι οι ποδοσφαιριστες..η κοστα ρικα πολυ μετρια ομαδα,οπως κι εμεις,απορω που μας την παρουσιαζαν σαν υπερομαδα!αδικα προηγηθηκαν οι κοσταρικανοι,δεν ειχαν κανει τιποτα μεχρι τοτε,οπως και αδικα ισοφαρισαμε αφου δεν καναμε σοβαρη φαση απο τη στιγμη που μειναν με δεκα..πολλα τα λαθη του σαντος..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.473
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το κορυφαιο τουιτ της KLM....(αποσυρθηκε λογω παραπονων των λατινων..):
uploadfromtaptalk1404106209829.jpg
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.928
Μέλη
39.265
Νεότερο μέλος
pantelis8

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom