Πείτε Ευχαριστώ!

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.444
Likes
17.438
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το ζητήσατε, και ορίστε. Σε κάθε ποστ, κάτω δεξιά, υπάρχει πλέον δίπλα στο κουμπάκι της απάντησης αυτός εδώ ο κύριος:


Πατώντας τον, επιβραβεύετε το μέλος που έγραψε το συγκεκριμένο μήνυμα, δηλώνοντας ότι σας ήταν χρήσιμο, και του λέτε ευχαριστώ. Αυτόματα κάτω από το μήνυμα εμφανίζονται τα μέλη που έχουν βρει χρήσιμο το μήνυμα, ενώ στο προφίλ σας εμφανίζεται ο αριθμός των "ευχαριστώ" που έχετε πει, αλλά και που έχετε λάβει για τα μηνύματά σας από άλλα μέλη.

Σας καλώ να το χρησιμοποιήσετε όσο περισσότερο μπορείτε, ώστε να επιβραβεύονται τα μέλη που βοηθάνε, αλλά σας παρακαλώ θερμά μην κάνετε κατάχρηση και το χρησιμοποιείτε όπου νάναι ή σε άσχετα μηνύματα.

Επίσης θα ήταν ΠΑΡΑ πολύ χρήσιμο αν το κάναμε και σε παλιότερα μηνύματα όχι μόνο στα τωρινά - δεν είναι βέβαια και πολύ εφικτό, αλλά αν πέσετε σε κάποιο παλιό μήνυμα που σας είχε φανεί χρήσιμο ή σας βοήθησε κάποιο μέλος, επιβραβεύστε το με αυτό το κουμπάκι.

Σύντομα θα ενσωματωθεί και στο σύστημα αξιολόγησης :)
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
411
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Το "thanks" που υπήρχε πριν ήταν καλύτερο κατά τη γνώμη μου.
Το πρόσεχες περισσότερο από το smily που είναι ο διάδοχός του.
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Μπράβο Def, άμεση εφαρμογή της πρότασης!! *thumbs up*
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
411
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Αυτό μ' αρέσει περισσότερο καθώς δείχνει και κινητικότητα.

Απλά υπάρχουν πολλοί που ίσως δεν διαβάσουν αυτό το ποστ και πιθανότατα δεν θα καταλάβουν τι είναι αυτό το ανθρωπάκι που δείχνει με το δαχτυλάκι του και δεν θα του δώσουν και πολύ μεγάλη σημασία και κανένας από εμάς δεν θα πει στον άλλο "πείτε ένα ευχαριστώ για την απάντηση" (Μιλάω για τα μέλη που δεν μπαίνουν πολύ συχνά στο φόρουμ).
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Το thanks ήταν πιο ευδιάκριτο αλλά το smiley είναι πιο όμορφο και διακριτικό. Γύρνα το πάλι στο thanks για αρχή και όταν συνηθίσουμε τη λειτουργία του το ξαναλλάζεις!! :D

υγ. Εγώ ξεκίνησα να μοιράζω thanks, γύρισα σε θέματα που έχω ζητήσει πληροφορίες και ευχαρίστησα αυτούς με τις πιο χρήσιμες απαντήσεις, προτείνω να κάνετε ΟΛΟΙ το ίδιο! :rolleyes:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Καλά...φανταστείτε αυτό το στριφογυριστό κάτω από κάθε ποστ...θα μας ζαλίζει!

Νομίζω κι εγώ ότι το πρώτο ήταν πιο ευδιάκριτο...και σου θυμίζει κιόλας να ευχαριστήσεις κάποιον που το αξίζει.

Πολύ καλό κι αυτό...μακάρι να μπορούσα να στείλω αναδρομικά όλα τα "Ευχαριστώ" που θα ήθελα να δώσω σε μηνύματα του παρελθόντος! Ότι μπορούμε θα κάνουμε πάντως! ;););)
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
411
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Προσωπικά ξεκίνησα να ευχαριστώ όσους κατά καιρούς με έχουν βοηθήσει για τις πληροφορίες που έχω ζητήσει γιατί είναι πιο εύκολο αυτό. Με το χρόνο ελπίζω να καταφέρω να ευχαριστήσω και όλους τους άλλους που οι πληροφορίες τους στάθηκαν χρήσιμες για μένα!
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ξεκινώντας να μοιράζω thanks, διευκρινίζω- το αυτονόητο, ίσως - ότι,
σημειώνω όσα θέματα μου προσφέρουν πληροφορίες, σε πράγματα που δεν γνωρίζω...

Αυτό σημαίνει ότι, δεν σημειώνω σε θέματα, που είναι πολύ εδιαφέροντα αλλά ήδη μου είναι γνωστά...;)

Αυτά, προς αποφυγήν παρεξηγήσεων, γιατί θεωρώ ότι, οι περισσότερες πληροφορίες είναι σημαντικές, αλλά...αν αρχίζω να τσεκάρω και όσα ήδη ξέρω, τότε η λίστα δεν θα έχει τελειωμό....;)
 
Last edited by a moderator:

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Αυτό σημαίνει ότι, δεν σημειώνω σε θέματα, που είναι πολύ εδιαφέροντα αλλά ήδη μου είναι γνωστά...;)
Όταν λες γνωστά εννοείς μηνύματα παλιά που όμως όταν τα διάβασες σου πρόσφεραν κάτι *σε αυτή την περίπτωση αξίζουν ευχαριστώ*
ή απαντήσεις σε πράγματα που ήξερες ήδη και δεν σου πρόσφεραν τίποτα (πχ. Ερ: Τι να δω στη Ρώμη; Απ: Το Κολοσσαίο) *που όντως δεν αξίζει ευχαρίστηση και καλό είναι να διαχωρίζεται από τις χρήσιμες απαντήσεις*;
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Eννοώ πράγματα που γνωρίζω, που έχω δει, που έχω χρησιμοποιήσει κ.λ.π.

Και βέβαια, θα ψάξω τα παλιά μηνύματα, για ευχαριστώ, μια που σε ανύποπτο χρόνο, μου πρόσφεραν ανεκτίμητες πληροφορίες...:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.337
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom