Γαλλία Παρίσι, Αγορά πίνακα ζωγραφικής

fotast

Member
Μηνύματα
9.589
Likes
14.770
Μέχρι που άρχισαν να μας καλούν στα διάφορα πάρτυ, όπου μετα λύπης μου ανακάλυψα ότι όλοι στην γειτονιά είχαμε τους ίδιους πίνακες μιας και το bizart βγάζει καμιά 1000αδα αντίτυπα από τον κάθε ένα.
Αλλά πάντα με πιστοποιητικό !!!!

Μιά απορία τό bizart δίνει πιστοποιητικό ότι ό πίνακας είναι μοναδικός?

Πάντως άν θέλεις κάτι μοναδικό μπορείς νά επισκεφθείς γκαλερί καί νά πάρεις πίνακα πού σου αρέσει είτε από τρέχουσα έκθεση είτε από παλαιότερη.Καί ανάλογα μέ τό budget πού διαθέτεις.

΄Ενα παράδειγμα είναι ό ΑΣΤΡΟΛΑΒΟΣ.' Εχει καί παλαιότερους/καταξιωμέονους καί πολλούς νεώτερους.Φυσικά υπάρχουν καί πολλές άλλες.Επίσης μπορείς άν διαθέτεις περισσότερο χρόνο νά ψάξεις νά βρείς κατευθείαν έναν ζωγράφο που σου αρέσει καί νά δώσεις παραγγελία.Μήν νομίζεις ότι θά πληρώσεις πολλά γιατί θά κερδίσεις απο τό ποσοστό τής γκαλερί.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
γιαυτο ειπα νωριτερα οταν δεν υπαρχει εμπειρια θελει προσοχη,γιατι εδω παιζουμε με χρηματα,οχι με στραγαλια.

εφοσον το ειδες στο γειτονα...αγορασες αντιγραφο(μεταξωτυπια κλπ).κυτα κατω δεξια ή αριστερα και θα δειςενα κλασμα...χ/ψ το οποιο δινει το αντιγραφο και το συνολο των αντιγραφων που βγηκε.
εχω και εγω ενα τετοιο του Μωραλη...κοστισε 250000δρχ το 1992 απο γκαλερυ ζουμπουλακη.
τα πρωτοτυπα να ξερεις ειναι μοναδικα και πανεμορφα......
 

ljvljv

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Μέχρι που άρχισαν να μας καλούν στα διάφορα πάρτυ, όπου μετα λύπης μου ανακάλυψα ότι όλοι στην γειτονιά είχαμε τους ίδιους πίνακες μιας και το bizart βγάζει καμιά 1000αδα αντίτυπα από τον κάθε ένα.
Αλλά πάντα με πιστοποιητικό !!!!

Μιά απορία τό bizart δίνει πιστοποιητικό ότι ό πίνακας είναι μοναδικός?

Πάντως άν θέλεις κάτι μοναδικό μπορείς νά επισκεφθείς γκαλερί καί νά πάρεις πίνακα πού σου αρέσει είτε από τρέχουσα έκθεση είτε από παλαιότερη.Καί ανάλογα μέ τό budget πού διαθέτεις.

΄Ενα παράδειγμα είναι ό ΑΣΤΡΟΛΑΒΟΣ.' Εχει καί παλαιότερους/καταξιωμέονους καί πολλούς νεώτερους.Φυσικά υπάρχουν καί πολλές άλλες.Επίσης μπορείς άν διαθέτεις περισσότερο χρόνο νά ψάξεις νά βρείς κατευθείαν έναν ζωγράφο που σου αρέσει καί νά δώσεις παραγγελία.Μήν νομίζεις ότι θά πληρώσεις πολλά γιατί θά κερδίσεις απο τό ποσοστό τής γκαλερί.
Οχι το Bizart δεν δινει πιστοποιητικο μοναδικοτητας, εις γνωση μου πηρα τους πινακες και γνωριζα οτι είναι ενα απο τα 250 η 500 αντιτυπα, αλλα δεν περιμενα οτι θα ειχαν οι δικοι μου πινακες τε τοια απηχιση στην γειτονια.
Σε καθε περιπτωση ευχαριστω για την συμβουλη θα την επισκεφθω την γκαλερι..
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.589
Likes
14.770
Οχι το Bizart δεν δινει πιστοποιητικο μοναδικοτητας, εις γνωση μου πηρα τους πινακες και γνωριζα οτι είναι ενα απο τα 250 η 500 αντιτυπα, αλλα δεν περιμενα οτι θα ειχαν οι δικοι μου πινακες τε τοια απηχιση στην γειτονια.
Σε καθε περιπτωση ευχαριστω για την συμβουλη θα την επισκεφθω την γκαλερι..
ΟΚ αλλά τότε δέν μιλάμε γιά πίνακα αλλά γιά πολλαπλό έργο τέχνης(χαρακτικό,μεταξοτυπία κτλ).'Αν θέλεις πίνακα ζωγραφικής τότε οί γκαλερί ή κατευθείαν οί ζωγράφοι είναι μονόδρομος.
 

ljvljv

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
ΟΚ αλλά τότε δέν μιλάμε γιά πίνακα αλλά γιά πολλαπλό έργο τέχνης(χαρακτικό,μεταξοτυπία κτλ).'Αν θέλεις πίνακα ζωγραφικής τότε οί γκαλερί ή κατευθείαν οί ζωγράφοι είναι μονόδρομος.[/qu


Αντιληπτό, αν και μάλλον έχουμε ξαφύγει από το θέμα, Πάντως ευχαριστώ όλους όσους με βοήθησαν, αν και θα θελα μερικές ακόμη συμβουλές από πιο εμπειρους Παρισόβιους !!!
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Σου πουλαω μια ζωγραφια σουπερ της κορης μου απο το νηπιαγωγειο και σε τιμη σουπερ σουπερ. Που ξερεις μπορει καποτε να γινει σπουδαια και η ζωγραφια να εχει αμυθητη αξια. (και μετα ξυπνησα...)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.993
Μέλη
39.267
Νεότερο μέλος
Simmons Robert

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom