Παρέα για Ταξίδια...

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.003
Likes
2.122
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Μπορεί να το σκεφτόμουν αν έμενα σε μονόκλινο και δεν είχε την απαίτηση να είμαστε αυτοκόλλητοι όλη μέρα. Τώρα, τί "παρέα" θα ήταν αυτό, δεν ξέρω, δεν το έχω κάνει.
:clap::clap::clap:Ναι... και να τον εβλεπα μονο στο αεροπλανο... και δε θα ηταν απαραιτητο να χαιρετηθουμε κιολας.:haha:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.188
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Κι εγω βαριεμαι οικτρα τους ασχετους. Παρ'ολα αυτα σκεφτειτε πως ολοι οι φιλοι μας καποτε μας ηταν αγνωστοι κι απο ενα τυχαιο ή μη γεγονος κολλησαμε και κανουμε παρεα μαζι τους. Αρα ενα ταξιδι με αγνωστο ειναι λιγο τυχη. Αν σου κατσει μπορει να εξελιχθει σε μια πιο στενη σχεση. Αν οχι συνεχιζει ο καθενας την πορεια του.

Χριστινα αφου αυτο σου θες να κανεις δεν εχεις να χασεις και τιποτα ακομα κι αν η παρεα σου βγει λιγο σκαρτη. Επισης ειμαι της αποψης πως για να περασεις καλα σ' ενα ταξιδι πρεπει πρωτα εσυ ο ιδιος να τα 'χεις καλα με τον εαυτο σου και να ξεκινας με θετικη ενεργεια. Αν τη χασεις, εχασες και το ταξιδι (αυτο το λεω επειδη πολλα εχουν δει τα ματια μου...).
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.675
Likes
43.932
Κι εγω βαριεμαι οικτρα τους ασχετους. Παρ'ολα αυτα σκεφτειτε πως ολοι οι φιλοι μας καποτε μας ηταν αγνωστοι κι απο ενα τυχαιο ή μη γεγονος κολλησαμε και κανουμε παρεα μαζι τους. Αρα ενα ταξιδι με αγνωστο ειναι λιγο τυχη. Αν σου κατσει μπορει να εξελιχθει σε μια πιο στενη σχεση. Αν οχι συνεχιζει ο καθενας την πορεια του.

Χριστινα αφου αυτο σου θες να κανεις δεν εχεις να χασεις και τιποτα ακομα κι αν η παρεα σου βγει λιγο σκαρτη. Επισης ειμαι της αποψης πως για να περασεις καλα σ' ενα ταξιδι πρεπει πρωτα εσυ ο ιδιος να τα 'χεις καλα με τον εαυτο σου και να ξεκινας με θετικη ενεργεια. Αν τη χασεις, εχασες και το ταξιδι (αυτο το λεω επειδη πολλα εχουν δει τα ματια μου...).
Οι πιθανότητες είναι υπέρ όσο μικρότερος είσαι. Όσο μεγαλώνεις, όλο και περισσότερο δυσκολεύεσαι να ταιριάξεις. Παρεμπιπτόντως, έχω πάει ταξίδι με φίλη παιδική που αγαπώ πολύ, αλλά δεν ταιριάζουν τα γούστα μας σε κάποια πράγματα. Η αμοιβαία αποδοχή του να μην είμαστε αυτοκόλλητες, άφησε και τις δύο καταευχαριστημένες από το ταξίδι.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.188
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Συμφωνω με την αυξουσα πορεια του βαθμου δυσκολιας στο να ταιριαξεις με καποιον αλλα οταν αναφερομαστε σε συγκεκριμενο προσωπο. Π.χ. εγω που ειμαι 50 ηταν πιο ευκολο να ταιριαξω με καποιον οταν ημουν 20 παρα τωρα.
Δεν σημαινει ομως πως ο καθε 50αρης αντιμετωπιζει περισσοτερες δυσκολιες απο τον καθε 20αρη.

Περσι ειχα μια καταπληκτικη μερα στην Αθηνα με τη Φενια και τη Μαρια που ηταν για μενα αγνωστες μεχρι τοτε (αν και δεν ηταν ακριβως ταξιδι). Θα μπορουσε στη θεση τους να ηταν καποιος αλλος και να παιρνουσα χαλια. Τυχη λοιπον...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.675
Likes
43.932
Διάρκεια περιφοράς Αφροδίτης γύρω από τον ήλιο 224, 65 γήινες ημέρες.
31γήινα έτη *365 ημερες / 224,65= 50, 37 ετών μετρημένος σε έτη Αφροδίτης.
Ώστε από κει μας έρχεσαι, πουλάκι μου...:bleh:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.188
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Νταξ 50 μπορει να μην ειμαι αλλα για τοσο μοιαζω. Μεγαλοδειχνω ειν' η αληθεια...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.675
Likes
43.932
Είναι η φωτογήρανση, εκεί στην Αφροδίτη η υπεριώδης ακτινοβολία είναι θάνατος για τη ρυτίδα...
 

CHRIS K

New Member
Μηνύματα
0
Likes
6
δε ψαχνω ατομα να τα παρω και να φυγουμε με το καλημερα βρε παιδια, να γνωριστω με παιδια που να γουσταρουν και να πηγαινουν ταξιδια θελω και αν τυχει και ταιριαξουμε, γνωριστουμε καλα, αρχισουμε μια ωραια φιλια, μετα απο καιρο γιατι οχι? εδω σε ταξιδι με γκρουπ που εχω παει και πιο καλα περναγα με τα παιδια που γνωρισα στο ταξιδι παρα με τη παρεα μου.. ποτε δε ξερεις τι θα σου τυχει.. γι'αυτο ποτε μη λες ποτε.. εσεις,οταν πατε μονοι στο εξωτερικο, συνηθως πατε εντελως μονοι ή με γκρουπ?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.188
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εντελως μονοι. Το γκρουπ ειναι λιγο μαρτυριο...
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Εννοείται μόνος. Το γκρουπ το θεωρώ ύψιστη βλακεία. Άμα γνωρίζεις στοιχειώδη αγγλικά και δεν πνίγεσαι με μια κουταλια νερό, τότε μπορείς να ευχαριστηθείς την εκδρομη σου. Εσύ αποφασίζεις τις πτήσεις σου. Εσύ αποφασίζεις το ξενοδοχείο που θα μείνεις. Εσύ αποφασίζεις τι ώρα θα ξυπνησεις. Εσύ αποφασίζεις τι θα πας να δεις.

Όταν είδα γκρουπ τουριστών να ξεροσταλιάζουν σε ουρές στον Πύργο του Αιφελ τους λυπηθηκα. Θα αισθανόμουν σαν πρόβατο κι ο τύπος με το σημαιακι να είναι ο βοσκος μου...

Sent from my iPhone using Travel stories
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.635
Μέλη
39.255
Νεότερο μέλος
Katerina Arno

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom