Κομόρες Τανζανία Πάμε κάπου που δεν έχουμε πάει (Κομόρες-Τανζανία), μόνο μη κάτσουμε άλλο σπίτι…

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οχι ρε συ ακομα ...μεχρι 1ο δεκαημερο Νοεμβρη θα γυρισουν κατι τετοιο...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Δεν ξέρω τι θα έκαναν μέχρι πρίν, αλλά προ ολίγου είδαμε απάντηση του hydronetta σε άλλο θέμα. Πέρασαν οι μέρες; Μπά.... Θα σκάσουμε!!:D
Άλλαξε γυαλιά Αντωνάκη! :haha: Ο τελευταίος γρυλλισμός εξήλθε στις 23.10.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Αισίως επιστρέψαμε!
Και λέω αισίως διότι παρά το κρυολόγημα που ταλαιπώρησε την ομάδα, εμετό, διάρροιες, τσιμπήματα ελονοσιοφόρων (?) κουνουπιών, σαυρών, καχύποπτα βλέμματα ιπποποτάμων, τσαντισμένους ελέφαντες, ανελέητο ήλιο και υγρασία, καταπόνηση τύπου φραπέ σε ανύπαρκτους δρόμους, 11 πτήσεις, αποφυγή εγκεφαλικού στην επιστροφή, εμείς περάσαμε τελικά υ π έ ρ ο χ α!!
Μοναδικά ηλιοβασιλέματα, μπάνιο σε νησάκι μόνο για μας με κοράλια στο βυθό ή σε ατέλειωτες παραλίες με τυρκουάζ νερά, χωριά στο πουθενά, εικόνες όπου ο χρόνος έδειχνε να έχει σταματήσει, παραδοσιακές γαμήλιες τελετές, δελφίνια και λιοντάρια, ήχοι της ζουγκλας ή ο γλυκός παφλασμός της θάλασσας... Μα πάνω απ'όλα ήταν οι άνθρωποι... φτωχοί μεν... όμως με το χαμόγελο στο χαιρετισμό τους: bonjour... jambo...
Σας προϊδεάζω:
 

Attachments

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.906
Likes
10.013
Καλωσορίσατε!!!! :clap: Θέλουμε λεπτομέρειες!!! Και φυσικά απάντηση στην κρίσιμη ερώτηση: Η γυναίκα της παρέας τις φόρεσε τις γόβες-στιλέτο??? :bleh:
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.048
Likes
1.831
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Aαααχ επιστρέψαμε........
χάλια ήταν !! δεν έβλεπα την ώρα να επιστρέψω...

Απογευματινό μπανάκι με τα παιδιά του χωριού να κολυμπούν δίπλα μας ή να παίζουν ποδόσφαιρο στη παραλία ....

η καμηλοπάρδαλη έπεσε για ύπνο στο κρεβάτι μου, ο ιπποπόταμος βρυχάται ακόμα στα αυτιά μου, η μυρωδια της λάμπας πετρελαίου τρυπάει τη μύτη μου και τα μάτια μου βλέπουν ακόμα το μισοφέγγαρο να γυαλίζει στα νερά του ποταμού...

με τέτοια τέλεια παρέα και εικόνες, πως να μην θέλω να γυρίσω πίσω :roll::lol:
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.048
Likes
1.831
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Καλωσορίσατε!!!! :clap: Θέλουμε λεπτομέρειες!!! Και φυσικά απάντηση στην κρίσιμη ερώτηση: Η γυναίκα της παρέας τις φόρεσε τις γόβες-στιλέτο??? :bleh:
άσε τις φόρεσα και μου έσπασε το τακούνι, ανεβοκατεβαίνοντας στο τζιπ :haha:... επιπλέον πρέπει να άρεσαν και σε έναν ελέφαντα, γιατί δεν έλεγε να μας αφήσει να περάσουμε :haha:
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Aαααχ επιστρέψαμε........
χάλια ήταν !! δεν έβλεπα την ώρα να επιστρέψω...

Απογευματινό μπανάκι με τα παιδιά του χωριού να κολυμπούν δίπλα μας ή να παίζουν ποδόσφαιρο στη παραλία ....

η καμηλοπάρδαλη έπεσε για ύπνο στο κρεβάτι μου, ο ιπποπόταμος βρυχάται ακόμα στα αυτιά μου, η μυρωδια της λάμπας πετρελαίου τρυπάει τη μύτη μου και τα μάτια μου βλέπουν ακόμα το μισοφέγγαρο να γυαλίζει στα νερά του ποταμού...

με τέτοια τέλεια παρέα και εικόνες, πως να μην θέλω να γυρίσω πίσω :roll::lol:
:harakiri::harakiri::harakiri: Μιλάμε για πολύυυυυυυυ χάλια δηλαδή!!! Καλώς ήρθατε παιδιά!!! Άντε και στα επόμενα!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.020
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom