Οφ τοπικ

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
χρειάζομαι guidelines (και τα φώτα σου) φιλε maltakia. Φέτος δεν με βλέπω για πολλά πολλά, αλλα από σεπτέμβρη η σκωτία είναι εδώ διπλα.. distillery crawling :p
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μπούσουλας δεν υπάρχει στο χώρο των malts.Είναι ένα απολαυστικό παιχνίδι να δοκιμάζεις συνεχώς κάτι διαφορετικό.Εγώ σε τρία χρόνια έχω δοκιμάσει πάνω από 150 διαφορετικές εμφιαλώσεις.

Αυτό που σου προτείνω είναι να πας σε extreme γεύσεις για να ξεκολλήσει η γεύση και ο εγκέφαλος από την σύνδεση που κάνει με τα blends όταν πίνεις τόσο ήπιων γεύσεων malts.Δοκίμασε κάτι καπνιστό για παράδειγμα ή κάτι πολύ sherried κι αν θες άλλες συμβουλές έλα σε πμ να σου λύσω ότι απορίες έχεις να σου κάνω και μερικές εισαγωγικές προτάσεις χωρίς να διαφημίζω κανέναν.


Και μη μου πείς ότι βάζεις πάγο.......
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.285
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Οι κορες μου ταξιδεψαν με καραβι για Ανκονα ,εφτασαν με 2 ωρες καθυστερηση .πρεπει να ειναι στη Σαβονα στις 8.30 για τον τελικο πολο Σαβονα_Πανιωνιος.
Εφτασαν πριν μια ωρα ,βρεχει,το πουλμαν ειναι ερειπιο και αλλοι που εφτασαν ηδη λενε πως γινονται εργα στο δρομο και εκαναν Γενοβα Σαβονα κοντα 2 ωρες.
Θα προλαβουν η τζαμπα η ολη ιστορια?Και ΑΝ παρει Ο πανιωνιος το κατσαρολι?Κριμα να λειπουν τα καμαρια μου.
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
πάγο δε βάζο ούτε στα blend.. μου αρέσουν οι γεύσεις ατόφιες (εδώ ούτε ζάχαρη στον καφέ δεν βάζω)

Το πρόβλημα με τα malt ήταν ότι στην Ελλάδα πάντα τα έβρισκα στην κατηγορία των σπέσιαλ, κι από τιμές, μη σου πω και διψήφιες. Κι αν είσαι πιτσιρικάς και μπατήρης, ε δεν περνάς όλο το βράδυ με ένα δάχτυλο ποτό. Αλλά γενικώς, τελευταία είναι που άρχισα να το ψάχνω περισσότερο.

Και γενικώς ενδιαφέρομαι να το ψάξω και να μάθω αρκετά. Έκανα και ένα whiskey tasting στο αποστακτήριο του Jameson στο Δουβλίνο, αλλά ήταν.της πλακας..

Πάω πάλι πίσω στην εργασία μου, αλλά θα επανέλθω με περισσότερες ερωτήσεις- απορίες. Δεν έπρεπε να μου ανοίξεις την πόρτα :bleh: αλλά και ποιόν άλλον να ρωτήσεις, με τέτοιο νικνειμ πήγαινες γυρεύοντας!:cool:
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πίστεψέ με,απολαμβάνω να συζητάω ατελείωτα γι'αυτό.Εξού και το nick.
Και δεν έχει και συγκινησιακές φορτίσεις όπως άλλες κουβέντες.

Πωπω.Φωτιές μου έβαλες τώρα.Πήγαινε καμιά βόλτα από το The Whisky Exchange στο Vinopolis να πάθεις πλάκα από τιμές και ποικιλία (σε μπουκάλια μιλάω πάντα).
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
η απλά γυρίστε τα τώρα και πηγαίντε όποτε μπορείτε...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.601
Likes
29.765
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
1? - 1.47$
καλά πάμε...
Γιατί νομίζεις έχουν λυσσάξει στο Βερολίνο με τις φήμες και τις εκτιμήσεις για Ελληνικό haircut? Την ισοτιμία προσπαθούν να ελέγξουν (και είναι προφανές τι συμφέρει μια έντονα εξαγωγική χώρα...)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
λέτε να κανομε μερικά ευρώ σε δολλάρια έτσι για να βρίσκονται??:rolleyes:
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.879
Likes
16.491
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
νομίζω οτι είναι η καλύτερη ευκαιρία,τέτοια ισοτιμία δύσκολα να ξαναβρεθεί.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.017
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom