Οφ τοπικ

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Amsterdam καλά το πας.Αλλά το Lagavulin παίζει στα εισαγωγικά malts.Αν και σε αυτή την κατηγορία μπορείς να βρείς μπόλικα εξαιρετικά.Ίσως όχι τόσα πολλά εδώ,αλλά σε online καταστήματα......
 

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.207
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δεν ξέρω που πάν τα τέσσερα,μάθε με λιγάκι από whisky.
Εδώ δεν κάνουμε ούτε μάθημα ο ένας στον άλλον ούτε είμαστε σε φόρουμ baristi.
Ανέφερα το συγκεκριμένο ουίσκι, γιατί κάποιοι τσουβαλιάζουν όλα τα blends ανεξαιρέτως, ενώ ανάμεσά τους υπάρχουν και αρκετά μαργαριτάρια.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.916
Likes
52.113
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεν ξέρετε πού πάνε τα τέσσερα όλοι σας. Εγώ πίνω Cacaolat on the rocks και καθαρίζω. Χωρίς πλάκα, στην Ισπανία το σερβίρουν κανονικότατα σε όλα τα μπαρ (για όσους δεν το ξέρουν είναι σαν το HEMO και μάλιστα σε ατομικό σακουλάκι).
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
αν αναφέρεσαι σε μένα, δεν τσουβαλιάζω καθόλου όλα τα μπλεντς, 99% μπλεντ θα πιω. Αλλά το συγκεκριμένο, αυτό δλδ που κυκλοφορεί ευρέως στα σουπερμάρκετ, ε δεν αντέχεται τι να κάνουμε. Τώρα υποθέτω τα 21 ετών κάνουν τη διαφορά, αλλά δεν αναφερόμουν σε αυτά και δεν νομίζω ότι δεν το κατάλαβες..
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.771
Likes
7.371
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Δεν ξέρετε πού πάνε τα τέσσερα όλοι σας. Εγώ πίνω Cacaolat on the rocks και καθαρίζω. Χωρίς πλάκα, στην Ισπανία το σερβίρουν κανονικότατα σε όλα τα μπαρ (για όσους δεν το ξέρουν είναι σαν το HEMO και μάλιστα σε ατομικό σακουλάκι).
εσενα απο όταν σου δωσανε το διαβατηριο , αλλαξες τελειως ή εχεις πάρει κατι αλλο και δεν μας το λες !!!
Απο τη απαντηση που εδωσες εδω και τις αλλες που δινεις στον άλλο "πόλεμο"
εισαι απολαυστικος !!!
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
... μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν σε λένε maltakia για τη Μάλτα, αλλά για το malt...
πόσο ξοφλημένος μπορεί να είμαι...
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Πόσο αναποτελεσματικά ψηφίζουν στη βουλή....
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.906
Likes
10.011
Άρχισε η γνωστή δίαιτα -αυτή αμέσως μετά το Πάσχα και εν όψει του καλοκαιριού- και έχω τα νεύρα μου!!! :mad:
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Άρχισε η γνωστή δίαιτα -αυτή αμέσως μετά το Πάσχα και εν όψει του καλοκαιριού- και έχω τα νεύρα μου!!! :mad:
Η λεγόμενη (μεταξύ των συναδέλφων στο εστιατόριο) και "bikini mission". Ξαφνικά από τον Απρίλη αφήσανε τις μπρουσκέτες και πιάσανε τις σαλάτες :D
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
... μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν σε λένε maltakia για τη Μάλτα, αλλά για το malt...
πόσο ξοφλημένος μπορεί να είμαι...
Είσαι ο δεύτερος που το αναφέρει.Πρώτον πρέπει όλοι οι νέοι να διαβάσετε το νήμα με το τι σημαίνουν τα nick του καθενός και δεύτερον πρέπει να αλλάξω υπογραφή και να λέω ότι λατρεύω τα malts κι όχι τη Μάλτα.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.011
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom