Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

melenikian

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
μαδριτη-βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Εγω τονισα την διαφορα 0,44 ΕΩς 2,4 λιρες κ οτι δεν εχει διατιμηση στο εβιαν
αποδειξεις κοβουν ολοι ειτε τους ζητησεις ειτε οχι
στο παρισι πηγα και οντως εχουν την πρωτοκαθεδρια στις ουρες
οταν θα παω ξανα κ εχω περισσοτερο χρονο θα δοκιμασω και αλλα εστιατορια (μαλλον ειμαι ατυχως που δεν τρωω σε ασιατικα αλλα εχω τρομερη εμπειρια απο το Πεκινο που μονο που τα βλεπω τα απορριπτω)
οσο για τον traveller (που πηρα τις πιο πολλες οδηγιες και τον ευχαριστω) θελω να ρωτησω οταν βιαζεσαι κ θες να πιεις καφε στο λονδινο που σταματας εσυ?
εγω σταυρο στις σερρες πινω βαρελισια πιο φτηνα απο 5 λιρες

υγ.και δεν ειρωνευομαι κανενα θελω απλως να δωσω και εγω καποιες πληροφοριες που σε καποιον χρηστη του φορουμ αποδειχτουν χρησιμες
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Νόμιζα ότι συζητάμε σοβαρά. Οι συγκρίσεις τιμών δεν μπορούν να γίνουν μεταξύ Λονδίνου και Σερρών, δηλαδή μεταξύ μίας παγκόσμιας πρωτεύουσας και μίας επαρχιακής μικρής πόλης της ελλάδας. Όποιος δεν το καταλαβαίνει, ούτε το Λονδίνο φταίει, ούτε οι Σέρρες.
 

Aptaliko

Member
Μηνύματα
57
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μέσα μεταφοράς στο Λονδίνο και αεροδρομίου

Παιδιά αρχές Οκτώβρη θα πάω Λονδίνο με τη γυναίκα μου. Έχω κλείσει αεροπορικά και ξενοδοχείο απο πρακτορείο χωρίς άλλες παροχές κοινώς μετακινήσεις. Θέλω να με διαφωτίσει κάποιος ή αν έχει αναφερθεί κάπου αλλού να με παραπέμψει εκεί και αφορά το θέμα των μετακινήσεων.
Από το αεροδρόμιο μέχρι το Λονδίνο και ανάποδα αλλά και για τις 5 ημέρες που θα είμαστε στο Λονδίνο τι συμφέρει να κάνουμε: Μήπως να βγάλουμε κάποια κάρτα απεριορίστων διαδρομών για Μετρό, τρένο κ.λ.π.;
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
ΦΥΣΙΚΑ και βρίσκεις φραπέ στο Λονδίνο:

BYZANTIUM CAFE
BAYSWATER
31 Moscow Road, London, W2 4AH

αν θυμάμαι καλά έχει και τάβλι.
 

deja vu

Member
Μηνύματα
130
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
ΦΥΣΙΚΑ και βρίσκεις φραπέ στο Λονδίνο:

BYZANTIUM CAFE
BAYSWATER
31 Moscow Road, London, W2 4AH

αν θυμάμαι καλά έχει και τάβλι.
Χα χα πλάκα έχει.
ακολουθήστε τον σύνδεσμο του google maps και θα δείτε κάτι φραπεδιές να χορτάσει το μάτι σας!!
Για Ελληνάρες τους κόβω
Χάρτες Google
 

aristavr

Member
Μηνύματα
33
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Παιδιά αρχές Οκτώβρη θα πάω Λονδίνο με τη γυναίκα μου. Έχω κλείσει αεροπορικά και ξενοδοχείο απο πρακτορείο χωρίς άλλες παροχές κοινώς μετακινήσεις. Θέλω να με διαφωτίσει κάποιος ή αν έχει αναφερθεί κάπου αλλού να με παραπέμψει εκεί και αφορά το θέμα των μετακινήσεων.
Από το αεροδρόμιο μέχρι το Λονδίνο και ανάποδα αλλά και για τις 5 ημέρες που θα είμαστε στο Λονδίνο τι συμφέρει να κάνουμε: Μήπως να βγάλουμε κάποια κάρτα απεριορίστων διαδρομών για Μετρό, τρένο κ.λ.π.;
και γω ακριβως τις ιδιες Info αναζητω ....
ποσο σου κοστισαν τα αεροπορικα με το ξενοδοχειο?
το πρακτορειο σου εφτιαξε καλο πακετο??
εμεις αρχες Δεκεμβρη θα παμε, και σιγα σιγα θα κλεισουμε τα αεροπορικα ...
 

αγγελικη2

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπερα σε ολους!!!θα παω στο λονδινο τα χριστουγεννα και θα ηθελα καποιεσ πληροφοριες.διαβασα τις πρωτεσ σελιδεσ του θεματοσ αλλα ειναι αρκετεσ και δεν τισ προλαβα ολεσ :/ απλωσ θα ηθελα καποιεσ διευκρινησεισ και αν μπορει καποιοσ ασ μου απαντησει :)
1.γνωριζω οτι το μετρο εχει αρκετεσ διαφοροποιησεισ στισ τιμεσ απο γραμμη σε γραμμη.θα ηθελα κυριωσ να μαθω περιπου τισ τιμεσ του κεντρικου μετρο καθωσ επισησ αν συμφερει απο το αεροδρομιο του Gatwick να παρει κανεισ μετρο η καποιο αλλο μεσο για την μεταφορα σε κετρικο ξενοδοχειο στο hyde park.εχω υποψην μου την ουστερκαρντ απλωσ θα ηθελα να μαθω περιπου και ποιεσ ειναι οι τιμεσ.
2. aristavr: γραφεισ πωσ θα κλεισεισ αεροπορικα αργοτερα.αυτο γιατι?αν δεν υπαρχει καποιοσ σοβαροσ περιορισμοσ νομιζω οτι ειναι φτηνοτερα τωρα.(ενδεικτικα:βρηκαμε για το αεροδρομιο του gatwick me 150 ? στην easy jet μετεπιστροφης)

αυτα για την ωρα δεν θυμαμαι κατι αλλο !!
 

chrismasgr

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Διαβάζω το forum σας αρκετό καιρό και είμαι φανατικός στο να πηγαίνω ταξίδια . Το αγαπημένο μου μέρος είναι το Λονδίνο . Εκεί πάω σχεδόν 20 χρόνια . Όμως το διάβασμα σ'αυτό το thread μου έμαθε κάποια μέρη του Λονδίνου που δεν τα ήξερα. Την Πέμπτη 21/10 φεύγω για 7 ημέρες στο Λονδίνο για relax . Επειδή είναι η πρώτη φορά που πάω στο Heathrow με την Aegean θέλω να ρωτήσω σε ποιο terminal προσγειώνεται το αεροπλάνο ; Ευχαριστώ
 

sgatz

Member
Μηνύματα
34
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
καλησπερα σε ολους!!!θα παω στο λονδινο τα χριστουγεννα και θα ηθελα καποιεσ πληροφοριες.διαβασα τις πρωτεσ σελιδεσ του θεματοσ αλλα ειναι αρκετεσ και δεν τισ προλαβα ολεσ :/ απλωσ θα ηθελα καποιεσ διευκρινησεισ και αν μπορει καποιοσ ασ μου απαντησει :)
1.γνωριζω οτι το μετρο εχει αρκετεσ διαφοροποιησεισ στισ τιμεσ απο γραμμη σε γραμμη.θα ηθελα κυριωσ να μαθω περιπου τισ τιμεσ του κεντρικου μετρο καθωσ επισησ αν συμφερει απο το αεροδρομιο του Gatwick να παρει κανεισ μετρο η καποιο αλλο μεσο για την μεταφορα σε κετρικο ξενοδοχειο στο hyde park.εχω υποψην μου την ουστερκαρντ απλωσ θα ηθελα να μαθω περιπου και ποιεσ ειναι οι τιμεσ.
2. aristavr: γραφεισ πωσ θα κλεισεισ αεροπορικα αργοτερα.αυτο γιατι?αν δεν υπαρχει καποιοσ σοβαροσ περιορισμοσ νομιζω οτι ειναι φτηνοτερα τωρα.(ενδεικτικα:βρηκαμε για το αεροδρομιο του gatwick me 150 ? στην easy jet μετεπιστροφης)

αυτα για την ωρα δεν θυμαμαι κατι αλλο !!
Εγώ μόλις γύρισα από Λονδίνο.Για το 1ο θέμα θα ήθελα να σου απαντήσω ότι προσωπικά έβγαλα μια ημερήσια κάρτα daily card off peak με 7,50 λίρες για ζώνες 1-6 οπότε μέσα και το αεροδρόμιο και σαρωνα ολη μέρα το Λονδίνο.Το ίδιο θα κάνω και στις 22/12...Αααα και να μην το ξεχάσω,ισχύει για όλα τα μέσα μεταφοράς και το DLR και με την επίδειξη του κάνεις με 3,50 βαρκάδα στον τάμεση.Εκείνο που πρέπει να λύσουμε είναι το που να κάνουμε κράτηση για φαγητό στις 24 και 25 που ειδικά ανήμερα δεν λειτουργεί τίποτε στην αγγλική πρωτεύουσα.Αν έχει κάποιος να προτείνει και κάτι ακόμα εκτός από το princi θα του ήμουν υπόχρεος γιατι θα ταξιδέψω με την 4χρονη κορη μου και δεν είμαι για ινδικά και κινέζικα...μάλλον για κανα ιταλικό μας κόβω και ελπίζω οικονομικο.
Να τονίσω εδώ ότι όπως είδα με τα μάτια μου ήδη οι κρατήσεις για τα χριστούγεννα έχουν αρχίσει και ορισμένα καλά εστιατόρια είναι ήδη κλεισμένα.

Θα τα πούμε λοιπόν και στο Λονδίνο...Καλά να περάσεις:clap:

υγ η κάρτα ισχύει για μετακινησεις μετά τις 9 το πρωί και δεν ισχύει νομίζω 3.30 -4.30 το μεσημέρι...Αλλωστε τοτε θα ψωνίζουμε
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.543
Μηνύματα
900.485
Μέλη
39.278
Νεότερο μέλος
samontaz

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom