ΗΠΑ Ξενοδοχειο για Νεα Υορκη

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
423
Likes
517
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Eπειδη κάπου εδώ είχα διαβάσει για φόβο μετακίνησης το βράδυ.
Τώρα βέβαια όλα είναι και θέμα συμπτώσεων, και τα 1000 ευρώ διαφορά είναι σημαντικό ποσό.
Με το καλό εύχομαι να πας και να έρθεις!
Επειδή εχω μείνει στο LIC Plaza, δεν ενοιωσα φόβο σε καμμία περίπτωση. Εχει σταθμό μετρό με 3 γραμμές 1,5 στενό πιο κάτω. Ειναι πολύ ήσυχη περιοχή. Γενικά κινηθήκαμε για μετακινήσεις μεταξύ σταθμών Queensboro plaza και Queens plaza. Σημειωτέον οτι στην τιμή του ξενοδοχείου έχει και μπουφέ πρωινό
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.048
Likes
6.439
Επειδή εχω μείνει στο LIC Plaza, δεν ενοιωσα φόβο σε καμμία περίπτωση. Εχει σταθμό μετρό με 3 γραμμές 1,5 στενό πιο κάτω. Ειναι πολύ ήσυχη περιοχή. Γενικά κινηθήκαμε για μετακινήσεις μεταξύ σταθμών Queensboro plaza και Queens plaza. Σημειωτέον οτι στην τιμή του ξενοδοχείου έχει και μπουφέ πρωινό
Καλο το πρωινό 🤣;
 

lachris11

Member
Μηνύματα
31
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνία
Γεια σας,
Έχω κάνει 2 κρατησεις σε 2 διαφορετικά ξενοδοχεια στα ίδια χρήματα και ειναι στον ιδιο δρομο.
Η μια σε αυτό
DoubleTree by Hilton New York Times Square South
+1 212-255-9000

DoubleTree by Hilton New York Times Square South - Recherche Google

Όπου μου δίνει δωμάτιο με θέα στο empire state building

Και η άλλη είναι σε αυτο

Hyatt Place New York/Midtown-South
+1 212-239-9100

Hyatt Place New York/Midtown-South - Recherche Google
Που μου δίνει πρωινό και ενα δωμάτιο χωρίς κάποια θέα.
Ποιο από τα δύο μου προτείνετε να κρατήσω? Έχει μείνει κανείς?
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.362
Likes
8.542
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Φυσικά αυτό με την θέα....άποψη μου.
 
Μηνύματα
2.501
Likes
3.219
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Φυσικά Doubletree!εκτός της θέας είναι και σε πλεονεκτικότερη θέση γιατί είναι και πολύ κοντά στο central park,ακριβώς από κάτω του
και το hyatt είναι κεντρικό και σε ενδιαφέρουσα περιοχή(και τα δύο έχουν παρόμοια απόσταση από το καρακέντρο που ειναι η times square)
το πιό"όμορφο" όμως κομμάτι του Μανχάταν θεωρώ ότι ειναι από times square και πάνω προς τη βάση του central park ακριβώς γιατι τοχει δίπλα του
 
Μηνύματα
2.501
Likes
3.219
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Εγώ θα διάλεγα αυτό με το πρωινό. Πάνω κάτω εκεί την ίδια θέα θα έχουν όλα.
α δεν πρόσεξα ότι το hyatt δίνει πρωινό!!!
τότε ΝΑΙ!!Σ ΑΥΤΟ ΝΑ ΠΑΣ!
και άσε τις θεες και το central park χιχιχ
τα φαγητά ποτά κλπ ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ στην Ν,Υόρκη
οπότε χωρίς συζήτηση και εφ όσον και το hyatt όπως προείπα είναι επίσης κεντρικό ΝΑΙ ΝΑΙ σαυτο
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.362
Likes
8.542
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Το πρωινό στο Μανχάταν είναι φθηνό και έχεις επιλογές.
 
Μηνύματα
2.501
Likes
3.219
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Το πρωινό στο Μανχάταν είναι φθηνό και έχεις επιλογές.
Πλάκα κάνεις;;;;ένας καφές κι ένα ...κρουασάν γύρω στα 10 δολλάρια στο όρθιο στ χάρτινο..εκτός κι αν εννοείς τους πλανόδιους τύπου κουλουρτζιδες όπου μπορείς να πάρεις κάποια ..κουλουροειδη σε φθηνότερη τιμή,η χαμηλά προς την κινέζικη συνοικία??
Το δε πρωινό σe ξενοδοχείο τύπου hyatt με τεράστια ποικιλία σε ....αλμυρά ομελετες..σαλάτες, χυμούς,γλυκά κλπ και σε ΟΟΟΣΗ ποσότητα θέλεις είναι σε απλησίαστη τιμή έξω,εκτός κι αν μας πεις συγκεκριμένα που τρως σε ΠΛΟΥΣΙΟ όμως μπουφέ απεριόριστα με ελάχιστη τιμή,για να ξερ κι εγώ για την επόμενη μου φορα
 
Last edited:

tatooine

Member
Μηνύματα
1.603
Likes
5.710
Πλάκα κάνεις;;;;ένας καφές κι ένα ...κρουασάν γύρω στα 10 δολλάρια στο όρθιο στ χάρτινο..εκτός κι αν εννοείς τους πλανόδιους τύπου κουλουρτζιδες όπου μπορείς να πάρεις κάποια ..κουλουροειδη σε φθηνότερη τιμή,η χαμηλά προς την κινέζικη συνοικία??
Το δε πρωινό σe ξενοδοχείο τύπου hyatt με τεράστια ποικιλία σε ....αλμυρά ομελετες..σαλάτες, χυμούς,γλυκά κλπ και σε ΟΟΟΣΗ ποσότητα θέλεις είναι σε απλησίαστη τιμή έξω,εκτός κι αν μας πεις συγκεκριμένα που τρως σε ΠΛΟΥΣΙΟ όμως μπουφέ απεριόριστα με ελάχιστη τιμή,για να ξερ κι εγώ για την επόμενη μου φορα
Έξω 30 με 50 εύρω το άτομο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.347
Μηνύματα
889.541
Μέλη
39.024
Νεότερο μέλος
Filio Mav

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom