Νάξος Νάξος

fotast

Member
Μηνύματα
9.557
Likes
14.697
ΝΑΞΟΣ

ΠΑιδια καλησπέρα.παω με τα πιτσιρίκια μου στη Νάξο αύριο. Για 4 βραδια.

Θα μένουμε Άγιο προκοπη.

Κάποια πρόταση για να δούμε κάνα δυο ωραίες ακόμα παραλίες;

Προτάσεις για βραδυνή βόλτα, κάποιο γενικο tip, καθώς και προτάσεις για ωραίο αλλά όσο οικονομικό γίνεται φαγητό;

Ευχαριστώ προκαταβολικά
Τσεκάρετε και το Πέραμα στον Άγιο Προκόπη.Δεν ξέρω τι ισχύει τώρα απο τιμές.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.113
Likes
1.752
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Πριν δυο χρόνια πήγα στο menu με νου (Πρωτοπαπαδάκη) στη χώρα και έφαγα καλά. Τσέκαρέ το...
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
265
Likes
29
Παιδιά αν στη πλευρά του Αγίου προκοπή που θα μένω έχει τρελό αέρα/αμμοβολή σε ποιες παραλίες μπορώ να πάω ώστε να μην έχει;
 

SugarBlue

Member
Μηνύματα
303
Likes
5.481
Αν έχει αέρα δυστυχώς πιάνει τις περισσότερες παραλίες. "Κόβει" κάπως τέρμα δεξιά του Αγίου Προκόπη, η παραλία ονομάζεται Στελίδα. Επίσης η μικρή Βίγλα ( υπέροχη) προς τα βραχάκια αλλά την αμμοβολή δύσκολα τη γλιτώνετε. Αν έχετε αυτοκίνητο και πετύχετε μέρες χωρίς πολύ αέρα οι παραλίες Αλικο και Πυργάκι είναι παραδεισένιες.
Από πρόχειρο φαγητό Yasouvlaki στη χώρα , η "Μάρω" για κάτι πιο σπιτικό και στην Πλάκα το Plakafe με club sandwich που είχε πατάτα Νάξου(ελπίζω να μην το χάλασαν). Να πάτε για ρομαντική μπιριτσα βραδάκι στον Αη Γιώργη και αν βρεθείτε Απείρανθο ωραίο το μεζεδοπωλείο "Ο Γιώργης". Καλές διακοπές!
 
Last edited:

Dr. Claw

Member
Μηνύματα
32
Likes
79
Ατέλειωτη αμμουδιά μέχρι Μικρή Βίγλα, με βατό και πλατύ χωματόδρομο σε σημεία, ιδανική (και) για οικογένειες. Πολύ ωραίο και το Αλυκό, συνδυάζεται με την Αξιώτισσα (δουλεύουν με κράτηση τις ώρες αιχμής). Ο Γιώργης στις Μέλανες για κρεατικά σε καλές τιμές (θέμα με το parking, στρίβει και το λεωφορείο) και κεφτεδάκια με γαλακτομπούρεκο στο Χαλκί. Ούτε για αστείο στη Μαρω στη χώρα (ειδικά για παιδιά), τεράστιες μερίδες, μηδέν ποιότητα
 

SugarBlue

Member
Μηνύματα
303
Likes
5.481
Ατέλειωτη αμμουδιά μέχρι Μικρή Βίγλα, με βατό και πλατύ χωματόδρομο σε σημεία, ιδανική (και) για οικογένειες. Πολύ ωραίο και το Αλυκό, συνδυάζεται με την Αξιώτισσα (δουλεύουν με κράτηση τις ώρες αιχμής). Ο Γιώργης στις Μέλανες για κρεατικά σε καλές τιμές (θέμα με το parking, στρίβει και το λεωφορείο) και κεφτεδάκια με γαλακτομπούρεκο στο Χαλκί. Ούτε για αστείο στη Μαρω στη χώρα (ειδικά για παιδιά), τεράστιες μερίδες, μηδέν ποιότητα
Τόσο πολύ χάλασε η Μάρω το φαγητό; Ρωτάω γιατί έχω χρόνια να πάω, συνήθως τρώω στο χωριό μου. Αν ισχύει μην τον πάρω τον hamurabi στο λαιμό μου
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
265
Likes
29
Αν έχει αέρα δυστυχώς πιάνει τις περισσότερες παραλίες. "Κόβει" κάπως τέρμα δεξιά του Αγίου Προκόπη, η παραλία ονομάζεται Στελίδα. Επίσης η μικρή Βίγλα ( υπέροχη) προς τα βραχάκια αλλά την αμμοβολή δύσκολα τη γλιτώνετε. Αν έχετε αυτοκίνητο και πετύχετε μέρες χωρίς πολύ αέρα οι παραλίες Αλικο και Πυργάκι είναι παραδεισένιες.
Από πρόχειρο φαγητό Yasouvlaki στη χώρα , η "Μάρω" για κάτι πιο σπιτικό και στην Πλάκα το Plakafe με club sandwich που είχε πατάτα Νάξου(ελπίζω να μην το χάλασαν). Να πάτε για ρομαντική μπιριτσα βραδάκι στον Αη Γιώργη και αν βρεθείτε Απείρανθο ωραίο το μεζεδοπωλείο "Ο Γιώργης". Καλές διακοπές!
Άγιο Γεώργιο που βγάζει πολλούς στη Νάξο.μπορεις λίγο να με κατατοπίσει;ς
 

SugarBlue

Member
Μηνύματα
303
Likes
5.481
Εννοώ τη μοναδική παραλία της χώρας Νάξου που μπορεί κανείς να πάει με πόδια. Είναι πάρα πολύ ρηχή για κολύμπι αλλά το βραδάκι είναι όμορφα για ήσυχο φαγητό ή ποτό πάνω στην άμμο
IMG_20240721_093316.jpg
 

Dr. Claw

Member
Μηνύματα
32
Likes
79
Τόσο πολύ χάλασε η Μάρω το φαγητό; Ρωτάω γιατί έχω χρόνια να πάω, συνήθως τρώω στο χωριό μου. Αν ισχύει μην τον πάρω τον hamurabi στο λαιμό μου
Για τη μοναδική επίσκεψη το Σεπτέμβριο του ’22 η λέξη που του ταιριάζει είναι αίσχος. Εκ των υστέρων που το συζήτησα με ντόπιο εκτός χώρας ήταν γνωστό ότι δεν είναι ποιοτικό. Η τεράστια μερίδα απλά εντείνει την κοροϊδία
 

noraki

Member
Μηνύματα
45
Likes
157
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΤΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΛΟΜΒΙΑ
Νάξο ήμουν πέρυσι περίπου τέτοια εποχή, φάγαμε σε αρκετά εστιατόρια-ταβέρνες και αυτά που ξεχώρισα είναι 1.avaton 1739(μέσα στην χώρα,ατμοσφαιρικο, ωραίο φαγητό, ωραία μουσική κ θέα). 2. Ο Καραβασαλιός στο φιλότι ( ταβέρνα όπως τα παλιά με ωραίο φαγητό κ πολύ οικονομικο). Παρεμπιμπτόντως η Αξιώτισσα με απογοήτευσε δώσαμε πολλά κ δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.981
Likes
16.719
Ωραία brunch έχει σε καφενεία σε χωριά όπως στο Φιλώτι.

Για κρέας μας άρεσε ο Βασίλης στις Μέλανες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.512
Μηνύματα
897.834
Μέλη
39.217
Νεότερο μέλος
Vaggelis19

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom