Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.499
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Παρακαλώ όσοι θέλουν να βοηθήσουν στο εν λόγω θέμα να το κάνουν. Οι υπόλοιποι που θέλουν να κάνουν αντιπαράθεση για άλλα ζητήματα μπορούν να ανοίξουν δικό τους θέμα. Τα άσχετα μηνύματα διαγράφηκαν.

:)
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Kika επειδή πολλά γράφτηκαν και φυσικά ο καθένας έχει την δική προσωπική γνώμη και εμπειρία, αφού επέλεξες το Μιλάνο, προσπάθησε αυτό το 3μερο να το ευχαριστηθείς και να περάσεις όμορφα.
Όπως σωστά έγραψε η Ευαγγελία, το shopping εκεί απευθύνεται σε γερά πορτοφόλια, αν είσαι ένα από αυτά, θα βαρεθείς να μπαίνεις σε μπουτίκ.
Όμορφη πόλη δεν την λες απαραίτητα, δική μου γνώμη, αλλά και το Duomo θα δεις, και θα περπατήσεις, και την Σκάλα του Μιλάνο θα δεις και κάποια λίγα αλλά όμορφα κτίρια θα δεις και γενικώς επειδή από αξιοθέατα πέραν όσων αναφέρθηκαν και σου έγραψα, δεν έχει πολλά πράγματα, πηγαίντε και μια βόλτα στο Meazza μήπως πετύχετε και κανένα αγώνα της Milan να ευχαριστηθεί και το έτερον ήμισυ.
Το Κόμο δεν είναι μακριά αν έχετε την όρεξη να το επισκεφθείτε και να βγείτε εκτός πόλης για μια μέρα. Μέσα στην πόλη πάντως το καλύτερο μέσο είναι τα πόδια και το μετρό, έχει αρκετό μποτιλιάρισμα.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Παιδια να ρωτησω το εξης:το Μιλανο δηλ δεν εχει καθολου outlets να παει ενας ανθρωπος?Μονο μπουτικ?
Εγω εχω ακουσει και για outlet.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Αν και εχει αναφερθει πολλες φορες , ξαναλεω οτι δεν πρεπει να χασεις την επισκεψη στην εκκλησια Santa Maria delle Grazie .
Ο Μυστικος Δειπνος σε περιμενει...
Πρεπει ομως να κλεισεις εισητηρια , αρκετα νωριτερα , διοτι δεχονται μονο με ραντεβου
home
Cenacolo Vinciano : CENACOLO VINCIANO
 

LIDA

Member
Μηνύματα
452
Likes
250
Αν και εχει αναφερθει πολλες φορες , ξαναλεω οτι δεν πρεπει να χασεις την επισκεψη στην εκκλησια Santa Maria delle Grazie .
Ο Μυστικος Δειπνος σε περιμενει...
Πρεπει ομως να κλεισεις εισητηρια , αρκετα νωριτερα , διοτι δεχονται μονο με ραντεβου
home
Cenacolo Vinciano : CENACOLO VINCIANO
Απόλυτο δίκιο η Ευαγγελία. :clap:Και μόνο γι΄αυτό αξίζει να επισκεφθεί κανείς το Μιλάνο μια που έγινε και τόσος ντόρος!
 

tetix

Member
Μηνύματα
46
Likes
49
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινουπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
φυσικά και έχει outlet και επειδή έχω πάει μπορώ να πω ότι θα εκπλαγείτε με τις τιμές (ευχάριστα πάντα :D )
Designer Outlet Serravalle: home
το μόνο που έχω να επισημάνω είναι αν πάτε με τρένο να βγάλετε εισιτήριο για seravalle και όχι για genova γιατί εμείς είχαμε κάνει το λάθος και είπαμε "έλα μωρέ θα έχει στάση" και την πατήσαμε! πήγαμε genova και γυρίσαμε πίσω!!! δεν μας χάλασε ιδιαίτερα βέβαια γιατί ΚΑΙ η genova είναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ!
βέβαια χάσαμε πολύ ώρα και δεν προλάβαμε να το γυρίσουμε όλο το outlet, γι αυτό να πάτε πρωί και να φύγετε πριν κλείσει το outlet ( αν τα καταφέρετε) γιατί μετά δεν υπάρχει λεωφορείο για να σε πάει στο σταθμό να πάρεις το τρένο και το ταξί στοιχίζει αρκετά!
 

maria23

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
γεια σας θα παω στο μιλανο στις 30 δεκεμβρη.θελω να μαθω πως απο το μιλανο μπορουμε να παμε στο μουσειο της φερραρρι.και γενικα οποιαδηποτε πληροφορια μπορειτε να μου δωσετε για το μιλανο.ευχαριστω πολυ.;)
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
μαρια, καλωσορισες στο φορουμ!
αν δεις η πατωντας πανω στην λεξη " μιλανο " σου εμφανιζει πολλα τοπικς σχετικα με τον προορισμο αυτο..
επισης δοκιμασε και την αναζητηση..
οι πληροφοριες που θα βρεις ειναι πααααρα πολλες!ορεξη να χεις να διαβαζεις!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.432
Likes
7.540
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
αυτό που ξέρω οτι το εργοστάσιο της φεράρι ειναι στο μαρανέλο.
το πως παει κανεις προς τα εκει οδικώς η σιδηροδρομικώς μου ειναι αγνωστο...
Σαμίιιιιων!!!!!

θυμαμαι καποια στιγμη σε καποια ιστορια ειχε γραφτει το πως ειναι εκει και πως πηγε το μέλος αλλα δεν θυμαμαι σε ποια ιστορία είχε γραφτει!!!


Intoduction to the Maranello Experience
 

maria23

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
ευχαριστω πολυ. απο ορεξη αλλο τιποτα. οποτε θα το ψαξω κι αλλο. απλα επειδη παμε και σε γιορτινες μερες δεν ξερω αν θα λειτουργουν ολα κανονικα. θα δειξει....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
900.003
Μέλη
39.267
Νεότερο μέλος
Simmons Robert

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom