Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.909
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Sakislagadas,δηλαδη την ουρα δεν τη γλυτωνω ετσι κι αλλιως; γιατι αυτο θελω να γλυτωσω κλεινοντας απο το ιντερνετ...
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Δεν εχω καταλαβει δυο πραγματα.
Τι παιζει με τις μεταφορες, απο οσο βλεπω εχει καμποσες γραμμες μετρο (αν καταλαβαινω κανονικα ειναι 4 γραμμες), ξερουμε κοστος μεμονομενου εισητηριου, καρτα για απεριοριστες διαδρομες τι εχει;
Το μουσειο επιστημων και τεχνολογιας Λεοναρντο ΝταΒιτσι τι λεει; Κακομαθα με το Λονδινο που ηταν δωρεαν και αυτο εδω ζηταει 10αρικο το ατομο, αξιζει;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.169
Likes
2.017
oxi πλέον θα μείνω μόνο Μιλάνο τελικά.
Απλά για το ποιο αεροδρόμιο βολεύει καλύτερα και αν είναι εξίσου καλή η alitalia με aegean.
(βλέπω στο site της alitalia οτι αν διαλέξω economy, δε μπορώ να επιλέξω ο 1ας απο τους 2 να έχει βαλίτσα, γίνεται αυτο?)

Ευχαριστώ και πάλι
Μπορει να παρει βαλιτσα ενας απο τους 2 μεσω ιντερνετ ή στο γκισε..η alitalia καλη απλα εχει λιγο μικροτερες θεσεις απο aegean και απλο σνακ προς ρωμη και μονο καφε προς μιλανο..αλλα προφανεστατα σε συμφερει γιατι το linate ειναι στο κεντρο απο το malpensa ποου ναι πιο μακρια
 

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Sakislagadas,δηλαδη την ουρα δεν τη γλυτωνω ετσι κι αλλιως; γιατι αυτο θελω να γλυτωσω κλεινοντας απο το ιντερνετ...
οπως σε ειπαν εχει χωρια εκδοτηριο για τα on line εισιτηρια
Δεν εχω καταλαβει δυο πραγματα.
Τι παιζει με τις μεταφορες, απο οσο βλεπω εχει καμποσες γραμμες μετρο (αν καταλαβαινω κανονικα ειναι 4 γραμμες), ξερουμε κοστος μεμονομενου εισητηριου, καρτα για απεριοριστες διαδρομες τι εχει;
Το μουσειο επιστημων και τεχνολογιας Λεοναρντο ΝταΒιτσι τι λεει; Κακομαθα με το Λονδινο που ηταν δωρεαν και αυτο εδω ζηταει 10αρικο το ατομο, αξιζει;
Εννοειται και αξιζει,ειναι πολυ ενδιαφερον και αρκετα μεγαλο θα λεγα!!!και του Λονδινου ειναι υπεροχο ομως!Για μεταφορες εγω μονο απο το σταθμο ως το ντουομο το χρησιμοποιησα και αντιστροφως οποτε δεν εχω αποψη.
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.909
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Linate σιγουρα καλυτερα.θα παω φλεβαρη στο μαλπενσα και ηδη προβληματιζομαι πως θα φτασω στο ξενοδοχειο μου και μετα απο ποση ωρα και ποσο θα ταλαιπωρηθω....οποτε μην το σκεφτεσαι καν...
 

giorgos t

Member
Μηνύματα
54
Likes
3
Γνωρίζετε κάποια καλή εφαρμογή για κινητό (iOS) για συγκοινωνίες στο Milano ?
Μέχρι στιγμής έχω βρει την citty mapper
 

giorgos t

Member
Μηνύματα
54
Likes
3
Για Malpensa --> Milano, σκέφτομαι terravision που βγαίνει και πιο οικονομικά.
Χρειάζεται να κλείσω εισιτήρια απο πριν, ? (δεν είμαι σίγουρος για τις ακριβείς ώρες για να τα κλείσω απο τώρα)
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.007
Δεν χρειάζεται να κλείσεις από πριν. Πριν την έξοδο θα βγάλεις εισιτήριο και απέναντι από την έξοδο είναι τα λεωφορεία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.335
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom