Μετά το Βιετνάμ τι? Ξέμεινα από ταξίδι-όνειρο...

cathy-κι

Member
Μηνύματα
156
Likes
163
Επόμενο Ταξίδι
Τανζανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ξέμεινα από όνειρο??
Ισλανδία, τέλος ! :)
Στην πραγματικότητα.. λέω να αφήσω την Ευρώπη.. και να αφοσιωθώ στις άλλες ηπείρους..
Αλλά η αλήθεια είναι ότι μετά από τόσες παραινέσεις.. έχω αρχίσει να το σκέφτομαι σοβαρά.. για επόμενο ταξίδι.........:D:D
 

cathy-κι

Member
Μηνύματα
156
Likes
163
Επόμενο Ταξίδι
Τανζανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ξέμεινα από όνειρο??
Εντωμεταξύ δε μας γράφεις καμιά ιστορία με full extra λεπτομέριες τώρα που τις έχεις νωπές???
Άσε που έχεις να μας τελειώσεις κι ένα Περού μη ξεχνιόμαστε :bleh:
δυστυχώς.. κατέληξα ότι δεν τα καταφέρνω με τις ιστορίες....:(:(
Ειδικά αφού διάβασα την ιστορία της Φρίντα για το Περού.. πραγματικά δε νομίζω ότι έχει νόημα να προσπαθήσω..:rolleyes::rolleyes:
Anyway.. θα δείξει....;);) μπορεί τουλάχιστον να συνεχίσω.. με εικόνες..:lol::lol:
 

cathy-κι

Member
Μηνύματα
156
Likes
163
Επόμενο Ταξίδι
Τανζανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ξέμεινα από όνειρο??
βαλε στοχο να πατησεις σε ολες τις ηπειρους της γης! :p Απ'οτι βλεπω, μονο η Αυσταλια και η Ανταρκτικη σου λειπουν! :p
Έχεις δίκιο.. μη νομίζεις ότι δεν το έχω σκεφτεί...:haha::haha:
αλλά η αλήθεια είναι ότι αυτές που έμειναν μου πέφτουν λίγο μακριά...:shock::shock:
Κι όχι τπτ άλλο αλλά δεν έχουμε χρόνο ρε γαμώτο............:roll::roll:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
για πες.....:D:D:D
θέλω λεπτομέρειες..................................:clap::clap:
Βομβάη - Aurangabad (σπηλιές Εllora και Ajanta)
Mετά καθ'οδόν στάση στο Bijapur, Badami :)clap:), Pattadakal για να καταλήξουμε στο υπέροχο Hampi. Aπο κεί οδικώς Bangalore και πτήση για Kochi με χαλάρωση στα backwaters της Kerala και πεζοπορία στο ημιορεινό Μunnar με τις τεϊοφυτείες πλην καταλήξουμε πάλι στο Kochi απ'όπου επιστρέψαμε.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.973
Likes
15.526
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Παλι προπαγανδίζεις ;
:)
 

cathy-κι

Member
Μηνύματα
156
Likes
163
Επόμενο Ταξίδι
Τανζανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ξέμεινα από όνειρο??
Βομβάη - Aurangabad (σπηλιές Εllora και Ajanta)
Mετά καθ'οδόν στάση στο Bijapur, Badami :)clap:), Pattadakal για να καταλήξουμε στο υπέροχο Hampi. Aπο κεί οδικώς Bangalore και πτήση για Kochi με χαλάρωση στα backwaters της Kerala και πεζοπορία στο ημιορεινό Μunnar με τις τεϊοφυτείες πλην καταλήξουμε πάλι στο Kochi απ'όπου επιστρέψαμε.
είδα μόνο φωτογραφίες στο google από τα μέρη που μου έγραψες.. και άρχισα να ψήνομαι τρελά!!:lol::lol:
Και για πες.. τι εποχή.. προτείνεις??
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.049
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Θα σου προτείνω το δικό μου ταξίδι όνειρο, μήπως και καταφέρεις να πας εσύ.:)
Λοιπόν έχουμε και λέμε...Για αρχή λοιπόν μέσω του Seattle θα πας στην καταπληκτική πρωτεύουσα της Αλάσκα τη Juneau. Έπειτα μέσω παγοθραυστικού, θα περάσεις μερικές μέρες στο ονειρεμένο Barrow με τις 30 μέρες νύχτα...Στην επιστροφή θα κάνεις και μια στάση στο Anchorage που είναι και η μεγαλύτερη πόλη της Alaska... :p
Πειράζει που κι εγώ ονειρεύομαι το συγκεκριμένο ταξίδι?:D
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.966
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
είδα μόνο φωτογραφίες στο google από τα μέρη που μου έγραψες.. και άρχισα να ψήνομαι τρελά!!:lol::lol:
Και για πες.. τι εποχή.. προτείνεις??
Από αρχές Νοέμβρη μέχρι (καταχρηστικά) τέλη Μάρτη, με έμφαση στην εποχή γύρω από τα Χριστούγεννα.
Ιδανικά, τέλη Γενάρη που θα έχουν πέσει και οι τιμές των γιορτών.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Όπως προείπε η Ρόζα η εποχή μετά τους μουσώνες έχει το αβαντάζ ότι η γης είναι καταπράσινη. Από Μάρτη αρχίζουν οι ζέστες. Εμείς είχαμε 34 βαθμούς. Αλλά σημειωτέον είναι ταξίδι που απαιτεί και οδική μετακίνηση που είναι αρκετά κουραστική και φοβιστική έτσι που οδηγούν οι Ινδοί (εννοείται οδηγός Ινδός, δεν νομίζω μέσος έλληνας οδηγός να τα βγάζει πέρα)
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
1.738
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Μωρε λεφτα να υπαρχουν και απο προορισμους ολο και κατι θα βρεις!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.635
Μέλη
39.255
Νεότερο μέλος
Katerina Arno

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom