Ηνωμένο Βασίλειο Λονδρέζικη Κουλτούρα !!

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
τι ωραια και αναλυτικη η ιστορια σου:)

μπραβο!!!:):)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αντε ειχες και το σουξεδακι σου στας Λονδρας!
Παντως αυτα που ελεγες τα εχω ακουσει και εγω πολλακις .Την αλλη μερα οι Αγγλοι παραβγαινουν στις δουλειες τους ο ενας με τον αλλο ..ποιος ηπιε τα περισσοτερα ...ποιος αδειασε τα περισσοτερα κλπ κλπ
Οι φωτογραφιες =χιλιες λεξεις.
Να ειστε καλα να ξαναπατε (και βαζε και κανενα make-up no 1 δεν βλαπτει:bleh:..)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Χρωσταω φρεσκα τιπς απο το Λονδινακι!
Καταρχην θελω να πω 2 λογια για το ξενοδοχειο μας. Και αυτο γιατι το θεωρω τρομερο value for money.
To ταξιδι κανονιστηκε 2 εβδομαδες πριν , οποτε δεν ειχαμε πολλες επιλογες για φθηνη διαμονη στο κεντρο.
Βρηκαμε ενα ξενοδοχειο στο Euston με σουπερ κριτικες , αλλα ομολογω ημουν επιφυλακτικη. Τελικα αποδειχτηκε οτι εκανα πολυ μεγαλο λαθος διοτι η τιμη ηταν σουπερ(μαζι με πρωινο), κολλητα στο tube Euston . Το Euston εξυπηρετειται απο 2 γραμμες την Nothern και την Victoria line.
Aν νομιζετε οτι το βραδυ θα ξεμεινετε στο κεντρο και θα αναγκαστειτε να παρετε ταξι , κανετε λαθος!!!
Ακριβως εξω απο τον σταθμο περνουν τα νυχτερινα λεωφορεια για το κεντρο με το Νο5 και το Νο20 να μας βολευουν τρελα!! 4 στασεις μονο!
Το δωματιο βρισκοταν στον τελευταιο οροφο και εμοιαζε με loft. Δεν θυμαμαι να εχω μεινει σε καθαροτερο ξενοδοχειο στο Λονδινο και πιστεψτε με εχω μεινει σε αρκετα!
Το προτεινω ανεπιφυλακτα!
MIC - Welcome to MIC Hotel and Conference Centre
MIC - Hotel and Conference Center (London, United Kingdom) - Hotel Reviews - TripAdvisor
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Χρωσταω φρεσκα τιπς απο το Λονδινακι!
Καταρχην θελω να πω 2 λογια για το ξενοδοχειο μας. Και αυτο γιατι το θεωρω τρομερο value for money.
To ταξιδι κανονιστηκε 2 εβδομαδες πριν , οποτε δεν ειχαμε πολλες επιλογες για φθηνη διαμονη στο κεντρο.
Βρηκαμε ενα ξενοδοχειο στο Euston με σουπερ κριτικες , αλλα ομολογω ημουν επιφυλακτικη. Τελικα αποδειχτηκε οτι εκανα πολυ μεγαλο λαθος διοτι η τιμη ηταν σουπερ(μαζι με πρωινο), κολλητα στο tube Euston . Το Euston εξυπηρετειται απο 2 γραμμες την Nothern και την Victoria line.
Aν νομιζετε οτι το βραδυ θα ξεμεινετε στο κεντρο και θα αναγκαστειτε να παρετε ταξι , κανετε λαθος!!!
Ακριβως εξω απο τον σταθμο περνουν τα νυχτερινα λεωφορεια για το κεντρο με το Νο5 και το Νο20 να μας βολευουν τρελα!! 4 στασεις μονο!
Το δωματιο βρισκοταν στον τελευταιο οροφο και εμοιαζε με loft. Δεν θυμαμαι να εχω μεινει σε καθαροτερο ξενοδοχειο στο Λονδινο και πιστεψτε με εχω μεινει σε αρκετα!
Το προτεινω ανεπιφυλακτα!
MIC - Welcome to MIC Hotel and Conference Centre
MIC - Hotel and Conference Center (London, United Kingdom) - Hotel Reviews - TripAdvisor

ευχαριστούμε αγαπητή ευαγγελία .
Αλλα απο σενα άλλα περιμένουμε :).
Να μας γραψεις που ξόφλαρες τις νυχτες ?
Αν εφαγες μύδια και πως σου φάνηκαν ?
Που πήγες για τα ψώνια σου ?
ποιον συνάντησες εκεί ?
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Θελαμε να κρατησουμε το ταξιδι μυστικο απο την μανταμ Δωροθεα και δεν το ειπαμε πουθενα.
Φτασαμε το βραδυ της Παρασκευης και βρισκουμε την εν λογω μανταμ να εχει "παρασυρει" τον μεγιστο taver στο σκοτεινο "Boheme" στο Soho !!!!
Μολις ειχαν ρουφηξει ενα μπουκαλι κρασι (αυτη η γυναικα αραχνη ξερει να παρασυρει τα θυματα της και μετα τα τυλιγει στον ιστο της):haha:
Επειδη ομως ειμαστε καλα παιδια, δεν θελαμε να κυλιστουμε στα πατωματα και αποφασισαμε να παμε να φαμε ενα τιραμισου απεναντι στο Bar Italia .
Αγαπω αυτο το μαγαζι!!!! και τον εσπρεσσο του επισης.
Πολυ παρηγορο να ξερω οτι οποια ωρα και αν βρεθω στο κεντρο το Bar Italia θα ειναι ανοικτο να μου προσφερει ειτε γλυκα , ειτε πανινι , ειτε καφε
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Θα συμφωνήσω για την γυναίκα αράχνη και επιπλεόν οφείλει να παρει θεση για όλα οσα λεμε ???
Που βρισκεται άραγε ?
Που πίνει παλι τα κρασιά της και αδιαφορεί ?
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Χρωσταω φρεσκα τιπς απο το Λονδινακι!
Καταρχην θελω να πω 2 λογια για το ξενοδοχειο μας. Και αυτο γιατι το θεωρω τρομερο value for money.
To ταξιδι κανονιστηκε 2 εβδομαδες πριν , οποτε δεν ειχαμε πολλες επιλογες για φθηνη διαμονη στο κεντρο.
Βρηκαμε ενα ξενοδοχειο στο Euston με σουπερ κριτικες , αλλα ομολογω ημουν επιφυλακτικη. Τελικα αποδειχτηκε οτι εκανα πολυ μεγαλο λαθος διοτι η τιμη ηταν σουπερ(μαζι με πρωινο), κολλητα στο tube Euston . Το Euston εξυπηρετειται απο 2 γραμμες την Nothern και την Victoria line.
Aν νομιζετε οτι το βραδυ θα ξεμεινετε στο κεντρο και θα αναγκαστειτε να παρετε ταξι , κανετε λαθος!!!
Ακριβως εξω απο τον σταθμο περνουν τα νυχτερινα λεωφορεια για το κεντρο με το Νο5 και το Νο20 να μας βολευουν τρελα!! 4 στασεις μονο!
Το δωματιο βρισκοταν στον τελευταιο οροφο και εμοιαζε με loft. Δεν θυμαμαι να εχω μεινει σε καθαροτερο ξενοδοχειο στο Λονδινο και πιστεψτε με εχω μεινει σε αρκετα!
Το προτεινω ανεπιφυλακτα!
MIC - Welcome to MIC Hotel and Conference Centre
MIC - Hotel and Conference Center (London, United Kingdom) - Hotel Reviews - TripAdvisor
Ποσο δινατε τη βραδια?
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Δεν αντεξα! Το διαβασα ολο αλλα φωτογραφιες απεφυγα να δω.... :) Κρατησα τα τιπς μου. Φυσικα σε μαγαζια και εστιατορια δε σε εμπιστευομαι πολυ.... φοβαμαι το γουστο σου στις τιμες κι εγω οφειλω να'μαι εγκρατης. :haha: Princi ομως θα παω.Ευχαριστουμε XRISTO!!! :clap:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Και για την ακρατεια Pampers... ξερω ξερω, ανοητο, κακογουστο και πολυ black, αλλα αυτο μου ΄ρθε.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Δεν αντεξα! Το διαβασα ολο αλλα φωτογραφιες απεφυγα να δω.... :) Κρατησα τα τιπς μου. Φυσικα σε μαγαζια και εστιατορια δε σε εμπιστευομαι πολυ.... φοβαμαι το γουστο σου στις τιμες κι εγω οφειλω να'μαι εγκρατης. :haha: Princi ομως θα παω.Ευχαριστουμε XRISTO!!! :clap:
Εμπιστέψου με σε παρακαλώ είμαι βράχος σε τέτοια θεματα :bleh::bleh:.
Στο princi είμαι σιγουρος οτι δεν θα πας μόνο μια φορά και χανω και στοίχημα :rolleyes:.

2-3 μαγαζιά που κατσαμε και πρότεινα δεν ηταν ιδιάιτερα ακριβά .
εχουν προταθεί εδω μεσα κατα καιρούς πολύ πιο ακριβά .
Συντομα θα ανεβασω και μερικά καλά με λογικές τιμές εστιατόρια για καλό φαγητό .

Αλλοι ηταν αυτοί που έδωσαν 200 λίρες ( 3 άτομα ) για να φάνε όστρακα :haha::haha:
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Εμπιστέψου με σε παρακαλώ είμαι βράχος σε τέτοια θεματα :bleh::bleh:.
Στο princi είμαι σιγουρος οτι δεν θα πας μόνο μια φορά και χανω και στοίχημα :rolleyes:.

2-3 μαγαζιά που κατσαμε και πρότεινα δεν ηταν ιδιάιτερα ακριβά .
εχουν προταθεί εδω μεσα κατα καιρούς πολύ πιο ακριβά .
Συντομα θα ανεβασω και μερικά καλά με λογικές τιμές εστιατόρια για καλό φαγητό .

Αλλοι ηταν αυτοί που έδωσαν 200 λίρες ( 3 άτομα ) για να φάνε όστρακα :haha::haha:
Θα παω σιγουρα princi μιας και η αποκαλυπτικη φωτογραφια μ'αρεσε πολυ!

200 λιρες;;;;;;;;;:shock: Καθομουν αλλες δυο μερες λονδινο με τοσα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.011
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom