Λήμνος Λήμνος

to_poulaki

Member
Μηνύματα
16
Likes
9
Όλοι όσοι απαντάτε τόσο γρήγορα, σας αγαπώ :heart:
Ευχαριστώ πολύ! Θα τα δοκιμάσουμε όλα 😋
 

ManEf23

Member
Μηνύματα
75
Likes
255
Εκτός απο Μαντέλλα και Καλουδίτσα να προσθέσω και την Μιχαλίτσα στον Ρωμανό.
Επίσης να πάτε σε ένα απο τα οινοποιεία του νησιού.Όποιο βολεύει.Αξίζουν όλα.
Δεν έχω πάει Λήμνο, παρόλο που κατάγομαι απο Β.Α Αιγαίο, αλλά όντως τα κρασιά της είναι μοναδικά και πολύ underrated κατά την γνώμη μου σε σχέση με άλλων περιοχών εντος και εκτός Ελλάδος. Έχει ένα λευκό ποικιλίας Μοσχάτο που το μπουκάλι κάνει 7-8 ευρώ και είναι απίστευτο.
 

annoula

Member
Μηνύματα
367
Likes
870
Γεια σε όλους! Σε μία εβδομάδα επισκεπτόμαστε για πρώτη φορά το νησί της Λήμνου μετά από παρότρυνση μελών του φόρουμ :)

Μιας και δε βρήκα φετινά ποστς με πληροφορίες, θα ήθελα συστάσεις για εστιατόρια. Που να μην παραλείψουμε να φάμε; Θα είμαστε δυο εβδομάδες στο νησί οπότε έχουμε μέρες να δοκιμάσουμε πολλά! Στείλτε μου τις προτάσεις σας παρακαλώ!
Μαντελλα για κοκκορα με φλομαρι (το καλυτερο φαγητο στο νησι) και romeo για γλυκοξινο κοτοπουλο και την τελεια τοποθεσια.
 

katkik

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
γεια σας, διάβασα προσεκτικά αρκετά ποστς σας σχετικά με την Λήμνο που θα την επισκεφτούμε στις 18 Σεπτεμβρίου...δεν ξέρω αν το μετανοιώσουμε ή όχι ... ελπίζω όχι... ξέρει κανείς αν μπορούμε να νοικιάσουμε μηχανάκι; οι δρόμοι πως είναι; ευχαριστώ πολύ!
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.112
Likes
1.957
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Μερικές πληροφορίες εδώ:

Λήμνος (7ήμερο διακοπών)

Το νησί είναι ορεινό και εκτός από τον άξονα Μύρινα – Αεροδρόμιο οι δρόμοι έχουν ανηφόρες, κατηφόρες, στροφές όχι όμως κάτι το φοβερό.
Η άσφαλτος είναι σε άριστη κατάσταση.
Το μηχανάκι είναι μια χαρά αλλά μερικές αποστάσεις (αν θέλετε να γυρίσετε όλο το νησί - βόρεια) είναι μεγάλες για μηχανάκι.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.530
Μηνύματα
899.202
Μέλη
39.245
Νεότερο μέλος
PachaMama

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom