Η Κρήτη θέλει travelstory!

taver

Member
Μηνύματα
12.599
Likes
29.752
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κι εγώ με τη σειρά μου να ευχαριστήσω όλη την παρέα για το ευχάριστο απόγευμα Κυριακής που μου προσέφερε, αλλά και για την κατανόηση για τα νεύρα που μου είχε προκαλέσει η υπερκατανάλωση καφεΐνης...
Ένα παραπάνω ευχαριστώ στο soudiano, που μου κράτησε παρέα για κάμποση ώρα το πρωί στο Ηράκλειο, και στον kalspiro, που προσφέρθηκε και μου κάλυψε τις μετακινήσεις από το Ηράκλειο προς το χωριό της συνάντησης και πίσω.
Επίσης, να δηλώσω για μια ακόμη φορά την αντίθεσή μου για την άρνηση της παρέας να με αφήσει να συμμετάσχω με το μερίδιό μου στην πληρωμή του λογαριασμού.

ΥΓ: Οι φωτογραφίες έρχονται...
ΥΓ2: Ο Νόμος του Μέρφυ για μια φορά ακόμα επιβεβαιώθηκε, και η Aegean στην επιστροφή είχε μια ωρίτσα καθυστέρηση...
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
πρεπει να ζητησω μια συγνωμη που δεν καταφερα να ερθω τελικα και πηρα και την αμαντα στο λαιμο μου.....αλλα δουλευα και δεν μπορουσα να φυγω.
φανταζομαι οτι σας ελειψα λιγο ε??????
αχ ζηλεψα οταν μιλησα με την Ευη στο τηλεφωνο και μου ειπε οτι περνατε τελεια!
στην επομενη ελπιζω να μπορω.....και ηθελα να δω την καλοκαιρινη παρεα και τους καινουριους επισης οπως και τους guests!!!!!
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Δεν χρειάζεται να σας πω, το ξέρετε ήδη οι περισσότεροι :xmas_wink: ότι η σκέψη και οι ευχές μου ήταν μαζί σας, σ΄όλο το εορταστικό φαγοπότι, που διοργανώσατε !

Μου λείψατε φιλαράκια μου, ελπίζω όμως...:xmas_smile: η χρονιά αλλάζει και θα τις πιούμε, κάποια στιγμή, τις ρακές μας παρέα...

Χρόνια πολλά σε όλους σας και πάντα χαρές και συναπαντήματα !:xmas_biggrin:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
ai212.photobucket.com_albums_cc99_epp1783_evi_DSC04025.jpg

Nτακος σε απλη παραλαγη
ai212.photobucket.com_albums_cc99_epp1783_evi_DSC04014.jpg

Στρουθοκαμηλος γιαχνι...οτι προλαβα να τραβηξω...

ai212.photobucket.com_albums_cc99_epp1783_evi_DSC04013.jpg

Κεφτεδακια απο στρουθοκαμηλο
ai212.photobucket.com_albums_cc99_epp1783_evi_DSC04015.jpg

Σαλατα με αγρια ντοπια χορτα
ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ !!!!!!....Τετοια πεινα που επεσε.......
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.995
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Καταγγέλλω ότι δεν πρόλαβα να φάω κεφτεδάκια!! Απαιτώ επανάληψη συνάντησης! (κάτι σαν να πήρε το μάτι μου στο αριστερό τραπέζι! όχι για να καταλάβετε τι επικρατούσε στο τραπέζι:xmas_cheesygrin: Καλά που ήμουν και δεν τα τίμησα?:xmas_rolleyes:!)
Taver έχουμε και επαναληπτική στην Κύπρο έτσι?
 

Papas George

Member
Μηνύματα
73
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
mexico
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γυρος του κοσμου
Καταγγέλλω ότι δεν πρόλαβα να φάω κεφτεδάκια!! Απαιτώ επανάληψη συνάντησης! (κάτι σαν να πήρε το μάτι μου στο αριστερό τραπέζι! όχι για να καταλάβετε τι επικρατούσε στο τραπέζι:xmas_cheesygrin: Καλά που ήμουν και δεν τα τίμησα?:xmas_rolleyes:!)
Taver έχουμε και επαναληπτική στην Κύπρο έτσι?
τι λες τωρα Σπαιρους..
δεν δοκιμασες κεφτεδακια απο στρουθοκαμηλο..
ελιωναν στο στομα..
γι αυτο μου φανηκαν πολλα..
να επαναληφθει αμεσα παρακαλω..
 

kokolaki

Member
Μηνύματα
74
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Ηράκλειο
Γειά και απο εμένα.

Μιας και είμαι το πιο καινούριο μέλος στην παρέα δεν ξέρω απο που να αρχίσω. Θα ξεκινήσω απο το τέλος.

... και αφού δώσαμε τα τελευταία φιλιά, δεχτήκαμε τα δώρα απο το soudiano και αποχαιρετιστήκαμε με την υπόσχεση να ξαναβρεθούμε σύντομα..


 

kokolaki

Member
Μηνύματα
74
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Ηράκλειο
λίγο νωρίτερα..

-Έισαι απο τα Χανιά;
-Ναί.
-Πήγαινες στο 5ο δημοτικό;
-Ναί.
-Είσαι ο Νίκος;
-Παύση.
-Παύση.
-Παύση.
-Παύση.
-Παύση.
-Είμαι η μαμά του Θέμη.
-1ο εγκεφαλικό.
-Του συμαθητή σου απο το δημοτικό.
-Πολλαπλά εγκεφαλικά.

rethymno είσαι απίστευτη. Μιλάμε για γεγονός 15αετίας.
 

karustos

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Lake of seven colours
Καλησπέρα σε όλους!

Rethymno σε ευχαριστω για την προσωπικη προσκληση για τη συναντηση των τραβελστοριτων στο Ρεθυμνο. Λυπαμαι που δε μπορεσα να σας γνωρισω απο κοντά, μιας και μολις χθες πληροφορηθηκα το γεγονος, καθως ημουν εκτος Κρητης.
Να ειστε καλα και να περνατε ομορφα . Παντα.
Στην επόμενη συγκεντρωση θα γνωριστουμε κι απο κοντά. Ως τοτε, ελπιζω πως θα εχω παραθεσει κι εγω τις δικες μου ταξιδιωτικες εντυπωσεις στον αερα ...του site.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
λίγο νωρίτερα..

-Έισαι απο τα Χανιά;
-Ναί.
-Πήγαινες στο 5ο δημοτικό;
-Ναί.
-Είσαι ο Νίκος;
-Παύση.
-Παύση.
Αν και ο τζουνιορ της παρεας εγκληματιστηκες με τη πρωτη στο κλιμα....ελπιζω να ειδες τη παρεα οπως ακριβως στα περιεγραψα....χωρις να ξερω οτι θα ξαναβλεπα το Νικο μετα απο τοσα χρονια...
Εκπληξη μεγαλη ηταν και για μενα.....


Καλησπέρα σε όλους!
Rethymno σε ευχαριστω για την προσωπικη προσκληση για τη συναντηση των τραβελστοριτων στο Ρεθυμνο. Λυπαμαι που δε μπορεσα να σας γνωρισω απο κοντά, μιας και μολις χθες πληροφορηθηκα το γεγονος, καθως ημουν εκτος Κρητης
Ηθελα στη συναντηση μας να μη λειψει κανενας...αλλα....αλλοι ηταν διακοπες ή δουλευαν....η αποσταση δεν πειραξε κανενα....ελπιζω να διαβασες ποσο ομορφα περασαμε και εχουμε συνεχεια....
Χαιρομαι επισης που το πρωτο σου ποστ ηταν στο δικο μας τοπικ....ειμαι σιγουρη οτι ζηλεψες και στην επομενη θα εισαι μαζι μας :xmas_wink::xmas_wink:
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
καλα τωρα εσυ...που τον ανακαλυψες τον φιλο karustos αφου το πρωτο του post ειναι σημερα????????καλα σε λεω εγω μαμουνα:xmas_cheesygrin:και αστερι:xmas_biggrin:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.928
Μέλη
39.265
Νεότερο μέλος
pantelis8

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom