Η Κρήτη θέλει travelstory!

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Αρχικό μήνυμα απο rethimno
ΡΕΘΥΜΝΟ.....Τραβελστορική συνάντηση

Για δεύτερη φορά δεν θα δωσουμε τοπικό χαρακτήρα και αποφεύγουμε το τιτλο Κρητων Τραβελστοριστων γιατί απλα σας θέλουμε όλους μαζι μας....στέλνουμε ανοικτή πρόσκληση για ΟΛΟΥΣ

Αρχικη ιδέα - φωτογράφιση
Kalspiros
Oργανωση - γενικό πρόσταγμα
rethimno ( συρε- ξεσυρε παλι μου επεσε ο κληρος:xmas_wink:)

ΚΥΡΙΑΚΗ 27/12
Τοπος συναντησης _ΤΑΛΑΙΑ ΟΡΗ
Απλαδιανα Μυλοποτάμου
Ωρα συναντησης 13.30

Ζωηρό ενδιαφέρον εκδήλωσαν οι εξης

1)Κalspiros
2)Soudianos
3)συζηγος soudianou
4)MIAT
5)Συνοδος ΜΙΑΤ
6)Amandab
7)rethimno
8)συζηγος rethimnou
9)Eva kas
10)renata
11)xenos
12)wotan 1975
13)συζηγος wotan 1975
14)Efi Chania
15)Mανος (συνοδος efi chania)
16)george papas
17 συζηγος george papas
18) taver

Για να δουμε και οι υπολοιποι....... η fani ειναι εκτος λιστας...υπαρχουν και αλλοι που μου ζητησαν να μη καταχωρηθουν...γιατι δεν ειναι σιγουροι αν θα πρλολαβουν..καποιοι δουλευουν και ενας ερχεται απο Χανια...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ! Και καλη ορεξη! (σιγα και μην σας λειψει!)
Περιμενουμε ανταποκριση και φωτογραφιες!
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
147
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Καλά να περάσετε και από μένα:xmas_razz:
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.995
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Άλλη μια παραγωγή (υπέρ-) του travelstories.gr έληξε.. Η συνάντηση της Κρήτης τέλειωσε επιτυχώς! Με πολλές συμμετοχές, guest stars και κανά δυο απουσίες.. Eπίσης, σε σχέση με άλλες συναντήσεις, εμείς φάγαμε την δεσποινίδα παρακάτω!! παρακαλούνται οι συμμετέχοντες να δηλώσουν παρόν! έχουμε αγώνα να αποδείξουμε την ευμάρεια των κρητικών συναντήσεων! φανερωθείτε!!
 

Attachments

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Υποπτεύομαι φαγητό και πιοτό μέχρι τελικής πτώσης σήμερα στην όμορφη Κρήτη :xmas_lol: Οπότε μάλλον όλοι θα έχουν πάρει έναν υπνάκο τώρα, γι' αυτό και ακόμα δεν έχουμε αναλυτική ενημέρωση... Σωστά;;;
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Υποπτεύομαι φαγητό και πιοτό μέχρι τελικής πτώσης σήμερα στην όμορφη Κρήτη :xmas_lol: Οπότε μάλλον όλοι θα έχουν πάρει έναν υπνάκο τώρα, γι' αυτό και ακόμα δεν έχουμε αναλυτική ενημέρωση... Σωστά;;;
Yπνακο ???? καλε τι μας λες......τωρα αρχιζουμε να γραφουμε....ποτε τα προλαβε ο Σπυρος....
Ισως καποια πραγματα ειναι δυσκολο να τα περιγραψεις μονο με λογια..ειναι αυτα που νιωθεις...οταν βρισκεσαι με ατομα που συνυπαρχεις στο φορουμ....και γνωριζεις μονο απο το γραπτο λογο
Η συναντηση ηταν γεματη εκπληξεις....για το taver που ηρθε με πτηση αυθημερόν απο Αθηνα για να ειναι μαζι μας.
Για το kokolaki που συνυπάρχουμε και γραφουμε στο φορουμ χωρις να ξερω οτι ειναι ο Νικος που γνωριζω απο παλια και τον ξαναβρηκα μετα απο 11 χρονια.......ουτε αυτος ηξερε οτι η Χριστινα που ειναι στη συναντηση ειναι η ιστιοπολος του απο το Ηρακλειο
Οσο για το φαγητο...αρχισε στις 2 με τσικουδιες και εδεσματα και μεχρι τις 7 που εφυγα δεν ειχε σταματησει....φωτο θα δειται οσονούπω..
Καθησαμε εξω λογω ζεστης...ειχαμε καποιες απωλειες λογω δουλειας...το φαγητο πολυ καλο....αλλα οταν εχεις τετοια παρεα.....
Ενα μεγαλο ευχαριστω στο Kalspiro που εβαλε την αρχη...και σε ολα τα παιδια που ανταποκριθηκαν.....
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.995
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Πολύ σωστά τα λες Εύη και έρχεται και η Renata για να επαυξάνει! Το κλίμα της παρέας ήταν πολύ ευχάριστο! Η τοποθεσία ιδανική λόγω καιρού, πρωτότυπη λόγω διαδρομής, λιγοστή φασαρία, εμείς και οι ιστορίες μας. Η ταβέρνα σήμερα άνηκε στους travelstories (Αντώνη, Γιώργο, Εύη, Έφη, Κώστα, Νίκο, Στέλιο, Ρενάτα και στους συνοδούς μας) όπου επί 6 ώρες γνωριζόμασταν κι από κοντά και φύγαμε όλοι με τις καλύτερες εντυπώσεις! Εσύ με ευχαριστείς που το ξεκίνησα και εγώ σε ευχαριστώ που το οργάνωσες αλλά και όλους όσους ακολούθησαν για να συναντηθούμε!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Πολύ σωστά τα λες Εύη και έρχεται και η Renata για να επαυξάνει! Το κλίμα της παρέας ήταν πολύ ευχάριστο! Η τοποθεσία ιδανική λόγω καιρού, πρωτότυπη λόγω διαδρομής, λιγοστή φασαρία, εμείς και οι ιστορίες μας. Η ταβέρνα σήμερα άνηκε στους travelstories (Αντώνη, Γιώργο, Εύη, Έφη, Κώστα, Νίκο, Στέλιο, Ρενάτα και στους συνοδούς μας) όπου επί 6 ώρες γνωριζόμασταν κι από κοντά και φύγαμε όλοι με τις καλύτερες εντυπώσεις! Εσύ με ευχαριστείς που το ξεκίνησα και εγώ σε ευχαριστώ που το οργάνωσες αλλά και όλους όσους ακολούθησαν για να συναντηθούμε!
H προσπαθεια ηταν συλλογικη απο ολα τα παιδια...τιποτα δεν θα γινοταν αν δεν συμμετήχαν ολοι...δεν εφτανε μονο η δικη μου θεληση......
εδωσα ανοιχτη προσκληση σε ολους για μια τσικουδια στο Ρεθυμνο...απο καρδιας ......θα χαρω να ξεναβρεθουμε αν δεν μπορουμε ολοι μαζι εστω μεμονωμενα....
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Ενα τεραστιο ευχαριστω στο soudiano και στη γυναικα του για τα γλυκα που μας εφτιαξαν για το κερασμα τους...για τα λουλουδια που μας χαρισαν
.επισης και στη renata για τα γλυκα που εφτιαξε για μας.....ολα θα καταχωρηθουν σε φωτο...να φανουν αναλυτικα....
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.746
Likes
6.487
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Άλλη μία συνάντηση πήρε τέλος.
Ξαναείδαμε παλιούς γνωστούς, γνωρίσαμε νέους. Ο κύκλος μεγαλώνει.
Ευχάριστη έκπληξη του taver, αν και την περιμέναμε κάπως.
Μη αναμενόμενη toυ kokolακι, που μαζί με τους kalspyro και george papas είναι οι πρώτοι συμπολίτες μου που γνωρίζω.
Φτάνοντας από μακρυά είδα μια μεγάλη αγκαλιά να έρχεται προς εμένα.
Μόνο όταν πλησίασε κατάλαβα τη renata, πάντα νέα και ωραία. πίσω της μια άλλη αγκαλιά της Εύης, που είναι το πρώτο μέλος του φόρουμ που έχω γνωρίσει. Η efi hania με τις ασταμάτητες ταξιδιωτικές αφηγήσεις.
Τα φαγητά θεωρώ ότι ήταν πολύ καλύτερα από την προηγούμενη δική μας.
Όλες και όλοι υπέροχοι και ο χώρος που καθήσαμε όλος δικός μας.
Βέβαια εγώ τελευταία έχω συνηθίσει στα υψηλά σαλόνια...αλλά οκ, καλά ήταν κι΄εκεί.-
Παδιά εύχομαι και στην επόμενη σύντομα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.928
Μέλη
39.265
Νεότερο μέλος
pantelis8

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom