Η Κρήτη θέλει travelstory!

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
καλα τωρα εσυ...που τον ανακαλυψες τον φιλο karustos αφου το πρωτο του post ειναι σημερα ???????? καλα σε λεω εγω μαμουνα :xmas_cheesygrin:και αστερι :xmas_biggrin:
Aυτο μας ελειπε τωρα....να μη ξερω τους Κρητικους του φορουμ....η φιλη Karustos εχει εγγραφη 2/12 χωρις να εχει ποσταρει πουθενα....μονο σημερα για να μας ευχαριστησει για τη προσκληση αφου ελειπε και δεν μπορεσε να δει το pm...
Μαμουνα και αστερι....συνδυάζονται:xmas_cool::xmas_cool: ????
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
rethimno;135580 Μαμουνα και αστερι....συνδυάζονται:xmas_cool::xmas_cool: ????[/quote said:
φυσικα....μαμουνα με την καλη ενοια:xmas_redface: αφου δε σου ξεφευγει κανεις και παντα μεσα σ ολα,
και για τον ιδιο λογο...αστερι :xmas_lol:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
ai212.photobucket.com_albums_cc99_epp1783_evi_DSC04003.jpg

Και επειδη γευμα χωρις επιδορπειο δεν γινεται ηρθε η renata να μας αποτελειωσει

ai212.photobucket.com_albums_cc99_epp1783_evi_DSC04010.jpg

Σοκολατακια με δαμασκηνο και αμυγδαλο....και διπλα διπλα μουσταλευρια δια χειρος συζηγου soudianou

ai212.photobucket.com_albums_cc99_epp1783_evi_DSC04001.jpg

Σκεφτηκε ο soudianos να μας ξεκανει ολους μια και καλη και να σου τα σπιτικα μελομακαρονα με θεικούς κουραμπιεδες...ο kalspiros με το xeno εξηγηθηκαν πρωτοι- πρωτοι....και σε μας εμεινε η αχνη και το δισκακι...


ai212.photobucket.com_albums_cc99_epp1783_evi_DSC04002.jpg

Τα βαλαμε και διπλα- διπλα....και πεσαμε σαν ακριδες !!!!!
Δεν προλαβα να φωτογραφισω τα σπιτικα καλλιτσουνακια με μελι προσφορα του καταστηματος....αδειαζε η πιατελα πριν προσγειωθει στο τραπεζι...με ενα και δυο δεν γινοταν φωτογραφιση και το μιλφειγ επισης ηταν προσφορα του καταστηματος....
Δεν φωτογραφισα τις κανατες με το ντοπιο κρασι εκει θελει τρισδιαστατη λήψη....κερασμενο απο το πεθερο του soudianou που ηρθε να μας καλοσορισει....( απιστευτος...απο τους παλιους γνησιους Κρητικους )
Να δωσω και συνεχεια...........:xmas_wink::xmas_wink: ????????
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.746
Likes
6.487
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
πολυ καλη παρεα,πολυ κρασι και τσικουδια,ατελειωτες συζητησεις(ειδικα μετα που αλλαξαμε διαρυθμιση στα τραπεζια)
τροπικο κλιμα,καταπρασινο τοπιο πολυ ωραια θεα(λες και πηραμε τα ματια μας απ την παραια)
δωρα οπως παντα απο soudiano,γλυκα homemade απο renata και κυρια soudianou(οι κουραμπιεδες τελειοι)
παρουσια εκπληξη....(taver)απουσια αισθητη...(eva-amanda)η φανουλα παντα εκει...κυρια!!!
πανω απο 6* ωρες τοσο γεματες σ ενα κλιμα τοσο οικειο με ανθρωπους που οι περισσοτεροι πρωτη φορα βλεποντουσαν και πραγματικα ειμασταν ολοι τοσο ανετοι σα να ειμαστε με τους καθημερινους μας φιλους.
μα μηπως ειναι οι καθημερινοι μας φιλοι?μοιραζομαστε κοινο παθος και τρελα,και τα λεμε καθε μερα μεσα απ το forum μας.κι εμεις οι πιο ντροπαλο:xmas_redface:ι....μπορει να μη γραφουμε συχνα αλλα αλλα σας διαβαζουμε ανελλειπως.
(*καλα οχι και για ολους 6...καποιοι εχουν κι ενα θεμα με το ξυπνημα,ειδικα μετα τις καταχρησεις των ημερων)
φιλακια σε ολους περασα πολυ πολυ ωραια:xmas_biggrin:
efi.hania με την άδεια σου:
αυτά που έγραψες, συμπληρώνουν την ευγενική σου μορφή και τη γλυκιά σου ομιλία. Χαιρόμαστε που είσαι μαζί μας και πάντα πρόθυμη σε συναντήσεις όχι μόνο σε συνεστιάσεις όπως λες αλλά και σε τριήμερες εξορμήσεις. Μπορώ να οργανώσω ένα τριήμερο από πρωτομαγιά και μετά,
εποχές κατάλληλες για μπάνιο, στο Αγιοφάραγκο http://www.travelstories.gr/%EA%F1%DE%F4%E7/8660-%E7%F1%DC%EA%EB%E5%E9%EF-%EB%E1%F3%F3%DF%E8%E9-%F0%EF%EB%F5%DE%EC%E5%F1%E5%F2-%E4%E9%E1%EA%EF%F0%DD%F2.html
και στον Μάρτσαλο που είναι δίπλα. Όπως σας είπα για τον Μάρτσαλο (παλάτι Ποσειδώνα!!) έχω γράψει στο"βαθύ μπλε" αλλά θα συμπληρώσω και στο ανωτέρω με την πρώτη ευκαιρία (μετά από κάποιες "ιερές υποσχέσεις").
Κατόπιν τούτου από σας εξαρτάται.
Το σίγουρο είναι ότι θα περάσουμε τέλεια, σε μια περιοχή μακρυά από τη φασαρία των "πλαστικών παραλιών", σε συνδυασμό με τη μαγεία του κρητικού τοπίου.
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ρεθυμνάκι, μια ψυχή που είναι να βγει...δως της να καταλάβει !:xmas_mrgreen:

Ρίξε και τις υπόλοιπες φωτο, να μας αποτελειώσεις...:xmas_cheesygrin:
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
ευχαριστω πολυ καλε μου soudiane
ειμαι παντα μεσα σε τετοιες εξορμησεις ειδικα αυτη η εδρρομη θα ειναι super!!!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Kαλησπέρα σας ,επιτέλους ήρθα για λίγο και να φύγω πάλι για δουλεια..

η προχθεσινή μέρα ήταν απο τις πιο όμορφες!
ο τόπος συνάντησης ήταν μια ημερήσια εκδρομή για μένα.
βρέθηκα με τους φίλους μου του παλιούς και τους νέους και πέρασα ενα όμορφο απόγευμα σε ένα ωραίο περιβάλλον!
σπάνιο να καθίσω έξι ώρες σχεδόν κάπου...εδώ ήταν η εξαίρεση! κουβεντούλα χαλαρή,με κοινούς πόθους τα ταξίδια.
όλα τα παιδιά λές και τα γνώριζα χρόνια!
απλά και γνήσια τα λόγια μας,ούτε δηθενιές,ούτε ξιπασμοί!
οι νέοι μου φίλοι ο kalspiros και ο taver,υπέροχα άτομα -τους ευχαριστώ που μας τίμησαν στο νησί.
Για τον taver τι να πώ ήταν Η έκπληξη!!! σκεφτείτε οτι τον ρώτησα είκοσι φορές ..-μα αλήθεια είσαι ο taver??
O soudianos και η κυρία soudianou υπέροχοι οπως πάντα! με τα λουλούδια και τα χειροποίητα γλυκά τους..
Το rethimno με τον σύζυγο Γιώργο η ψυχή της παρέας!
ο papas,kokolaki,efi chania,xenos,manos, και όλοι ανεξαιρέτως μια όμορφη παρέα.
Ευχαριστώ όλους σας που πέρασα ξεχωριστά εκείνη την μέρα και περιμένω για επόμενες φορές!
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.618
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Καποτε θα ειμαι και εγω εκει...Κάποτε θα τα καταφερω...
Αυτό λέω κι εγώ.
Τους χαιρετισμους και τις ευχες μου σε όλους ( Ιδιαίτερα στους γνωστους μου απο προηγουμενες συναντησεις Σουδιανο,Ρενάτα και Ξένο)

ΥΓ.Σουδιανέ οι φωτογραφίες καθυστερούν λόγω έλλειψης μπλάνκο;
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
vaga έχομε ένα θέμα..
το σκεπτόμαστε να βάλομε τις φωτο με την μούρη μας ..
θα κάνομε meeting να αποφασίσομε..
οχι οτι θέλω να το πώ,αλλα είμαστε όλοι ομορφονιοί.:xmas_mrgreen:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Αυτό λέω κι εγώ.
Τους χαιρετισμους και τις ευχες μου σε όλους ( Ιδιαίτερα στους γνωστους μου απο προηγουμενες συναντησεις Σουδιανο,Ρενάτα και Ξένο)

ΥΓ.Σουδιανέ οι φωτογραφίες καθυστερούν λόγω έλλειψης μπλάνκο;
Θα ειναι μεγαλη μας χαρα.....να σας δεχτουμε ολους στο νησι μας....μπορει να ειναι συναντηση....μπορει σε διακοπες σας....δωστε το σημα και θα σας καλοσωρισουμε..... οπως εμεις ξερουμε...:xmas_wink::xmas_wink:
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.618
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Mα έχει γίνει ήδη θέμα.
Ολόκληρη η Βόρεια Ελλάδα αδημονεί να σε δει.
Κι εγω δεν ( τους) έδωσα καμία πληροφορία για σένα, το μυστήριο παραμένει....
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.618
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Θα ειναι μεγαλη μας χαρα.....να σας δεχτουμε ολους στο νησι μας....μπορει να ειναι συναντηση....μπορει σε διακοπες σας....δωστε το σημα και θα σας καλοσωρισουμε..... οπως εμεις ξερουμε...:xmas_wink::xmas_wink:
Ευχαριστώ. Στους κάμποσους φίλους που χω στην Κρήτη ( κι εναν αδερφό απ τα παλια στο Ρεθυμνο) προσθετω κι άλλους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.939
Μέλη
39.265
Νεότερο μέλος
pantelis8

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom