Εστιατορια και ταβερνες και ζαχαροπλαστεία στην Αθηνα

thanos75

Member
Μηνύματα
1.460
Likes
3.790
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Kάποιο μερος για πρωινο/brunch; Ή φουρνος;
Συμπαθητικό μαγαζί κ με νόστιμες επιλογές για brunch είναι το "branch" στην οδό Καρύστου, κοντά στο μετρό Πανόρμου. Δεν είναι φθηνό, αλλά ο,τι είχα πάρει μου άρεσε πολύ.
Επίσης υπάρχει ο all day χώρος "deos" στον 21ο όροφο του Πύργου Απόλλωνος στο μετρό Πανόρμου με πολύ ωραία θέα. (Εάν μένετε στο President, το roof bar του ξενοδοχείου έχει επίσης πολύ ωραία θέα)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.557
Likes
14.697
Kάποιο μερος για πρωινο/brunch; Ή φουρνος;
Δοκιμάστε και το Ιωνία στην αρχή της Πανόρμου.Πεινιρλί,τυρόπιτες,σάντουιτς κτλ όλα δικά τους και ψημένα σε ξυλόφουρνο.Μόνον στο χέρι όμως.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.460
Likes
3.790
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Δοκιμάστε και το Ιωνία στην αρχή της Πανόρμου.Πεινιρλί,τυρόπιτες,σάντουιτς κτλ όλα δικά τους και ψημένα σε ξυλόφουρνο.Μόνον στο χέρι όμως.
Ναι είναι πολύ καλό όντως
 

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
172
Likes
390
Άλλη μια προταση , ακριβώς πισω απο την Εκκλησία του Αγίου Δημητρίου, υπάρχει ένα ζαχαροπλαστείο, ο Παπανικολας, επειδή περναω από εκεί, η μυρωδιά από το τσουρέκι, είναι το κάτι άλλο

Παπανικόλα

αλλά δεν έχω δοκιμάσει :cool:
 
Last edited:

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.640
Likes
10.158
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Τώρα που αρχίζουν και οι εξορμήσεις εντός Αττίκης, φάγαμε Α-ΠΙ-ΘΑ-ΝΑ θαλασσινά στη ταβέρνα ο Ναύτης στη Παλαιά Φώκαια το προηγούμενο ΣΚ.

Η κυρα-Λένα με λαϊκά στη διαπασών και πάντα με το χαμόγελο. Δώσαμε 20 ευρώ το άτομο (με τα τιπς) και είχαμε παραγγείλει για τους διπλάσιους.
 

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
172
Likes
390
Επίσης για καλό ψάρι, σε κανονικές τιμές, στο φαναρι της Βεϊκου ( εκεί που στρίβουν για το παρκο δεξιά, όπως παμε από Γαλάτσι, εάν στρίψεις αριστερά στο φαναρι, έχει μια Εκκλησία εκεί , παρεις όλο το δρόμο ευθεία, στο τέλος του, κανείς αριστερά) υπάρχει η σταθερή αξία :

Ο καραβιδας .

Το μενού μας - Καραβίδας Ψαροταβέρνα | Μεζεδοπωλείο

πολυ καλα πιατα , άριστη εξυπηρέτηση.

Αξίζει με τα 1000 :cool:
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.487
Likes
9.544
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Επίσης για καλό ψάρι, σε κανονικές τιμές, στο φαναρι της Βεϊκου ( εκεί που στρίβουν για το παρκο
Ο καραβιδας .
πολυ καλα πιατα , άριστη εξυπηρέτηση.
Αξίζει με τα 1000 :cool:





Αν και νομίζω ότι οι απόψεις τριίστανται .... Google Maps
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
1.019
Likes
2.165
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
Δοκιμάστε και το Ιωνία στην αρχή της Πανόρμου.Πεινιρλί,τυρόπιτες,σάντουιτς κτλ όλα δικά τους και ψημένα σε ξυλόφουρνο.Μόνον στο χέρι όμως.
Αγαπημένο!
 

James

Member
Μηνύματα
1.010
Likes
5.423
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Κάποιες περιορισμένες εμφανίσεις μου στην Αθήνα (δεν είμαι και για χόρταση) με έφεραν δύο σερί βράδια να τρώω στο Flower στην Μαβίλη μια πίτσα με την οποία έπαθα πλάκα. Είναι ένας διαφορετικός τρόπος ετοιμασίας (?) της πίτσας και ονομάζεται Deep dish.
Ειδικά με την μαργαρίτα, μου έτρεχαν τα σάλια.
Α, και κανά δυο κοκτέιλ που δοκίμασα, επίσης ωραία.

Με χαρά είδα το Μπρίκι να στέκει ακόμα εκεί, βασικά να πολιορκείται από κόσμο. Κάποτε, τα παλιά τα χρόνια, (τύπου 2001) ήμουν τακτικός.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.512
Μηνύματα
897.835
Μέλη
39.217
Νεότερο μέλος
Vaggelis19

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom