Εσθονία Φινλανδία Εσθονία (και λίγη Φινλανδία) – Ιούλιος 2024

paefstra

Member
Μηνύματα
13.645
Likes
43.857
Η Suomenlina πρέπει να είναι πράγματι ωραία. Σκέφτηκα ότι θα μου έτρωγε κάποια ώρα, ίσως έκανα λάθος. Ξέροντας ότι ήταν επίσκεψη - αστραπή, δεν έκατσα και να κοιτάξω με περισσότερη προσοχή τις όποιες πληροφορίες. Ξέρω ότι δεν είδα πολλά .... είπαμε, κάποτε πρέπει να κάνω μία "επανάληψη" :haha:
Δεν ειναι κατι "ωραιο" απλα η ιδεα οτι πας σε νησακι του αρχιπελαγους τοσο ευκολα και οτι περιδιαβαινεις ενα Unesco χωρις ψυχη γυρω ειναι ενδιαφερουσα.
Να 'μαστε καλα να ξαναπαμε.
Το καταλαβα οτι ηταν βιαστικος ο προγραμματισμος απο το κλεισιμο του πλοιου απο Ταλιν. Αν κλεισεις αρκετες μερες πριν κοστιζει τα μισα λεφτα.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.434
Likes
21.566
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Βλέπω οι τιμές σε καταλύματα στην επαρχία, Ιούλιο μήνα, και αξιοθέατα είναι πολύ καλές!
To παίρνω πίσω και αυτό για τα καταλύματα. Δεν σκέφτηκα αρχικά οτι οι τιμές που λες μπορεί να ειναι για μονόκλινο. Άρα δεν είναι τόσο φθηνά όσο θα ήθελε η τσέπη μου.
 
Μηνύματα
81
Likes
374
To παίρνω πίσω και αυτό για τα καταλύματα. Δεν σκέφτηκα αρχικά οτι οι τιμές που λες μπορεί να ειναι για μονόκλινο. Άρα δεν είναι τόσο φθηνά όσο θα ήθελε η τσέπη μου.
Κοίτα ..... δίκλινο δεν σημαίνει μονόκλινο x 2. Άλλωστε πολλές φορές δεν έχουν αυστηρά μονόκλινα δωμάτια και μπαίνεις σε δίκλινο με μικρή μείωση από την τιμή του. Ψάξε το!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.434
Likes
21.566
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Κοίτα ..... δίκλινο δεν σημαίνει μονόκλινο x 2.
Όχι βέβαια, αλλά σημαίνει ένα 20άρι παραπάνω στο νερό, για να μη πω 30άρι. Άρα στο άτομο βγαίνει πάνω απο 40€. Αυτό, για τα δικά μου όρια, είναι στα ακριβά καταλύματα. Αν σκεφτείς οτι έχω κλείσει στη Βοσνία δίκλινα καταλύματα με 30€ και 35€, καταλαβαίνεις γιατί το θεωρώ ακριβό.
 
Μηνύματα
81
Likes
374
Όχι βέβαια, αλλά σημαίνει ένα 20άρι παραπάνω στο νερό, για να μη πω 30άρι. Άρα στο άτομο βγαίνει πάνω απο 40€. Αυτό, για τα δικά μου όρια, είναι στα ακριβά καταλύματα. Αν σκεφτείς οτι έχω κλείσει στη Βοσνία δίκλινα καταλύματα με 30€ και 35€, καταλαβαίνεις γιατί το θεωρώ ακριβό.
Ε, κοίτα ...... άλλο τα Βαλκάνια, έτσι; Τι κόστος ζωής έχει η Βοσνία και τι η Φινλανδία... Εγώ σε μονόκλινο έμεινα στο Ταλίν. Tartu και Ελσίνκι ήταν δίκλινα. (Αλλά στο δίκλινο μοιράζεσαι την τιμή, μην ξεχνάς)
 
Last edited:

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.434
Likes
21.566
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ε, κοίτα ...... άλλο τα Βαλκάνια, έτσι; Τι κόστος ζωής έχει η Βοσνία και τι η Φινλανδία...
Για τη Εσθονία μιλώ περισσότερο που με ενδιαφέρει προσεχώς. Το κατάλυμα που έκλεισες στο Ταρτου με ~45€/βραδιά νόμιζα οτι είναι για δίκλινο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.525
Μηνύματα
898.963
Μέλη
39.243
Νεότερο μέλος
Demi14

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom