Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.222
Αν το ακυρώσεις το ταξίδι δεν παίρνεις τα χρήματα με τίποτα πίσω.
Δεν είμαι σίγουρος βέβαια για το αν μπορείς να πάρεις πίσω τα χρήματα για τους φόρους(εφόσον υπάρχουν)αλλά τόσο καιρό που ασχολούμαι δεν έχω διαβάσει ποτέ κάτι τέτοιο.
Αν θέλεις να αλλάξεις το όνομα του επιβάτη πρέπει να πληρώσεις γύρω στα 100? για κάθε πτήση.
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
190
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
μονό εγώ το κερατό μου, ελέγχω 100 φορές πριν πατίσω το ΟΚ κάπου;
Oχι μονο εσυ,εγω να δεις.Δεν μπορω να καταλαβω γιατι γινεται τετοιο μπαχαλο??Εχει να κερδισει καποιος κατι?Εγω πρωτη φορα θα πεταξω με ryan και καταλαβα οτι τα πραγματα ειναι απλα.Οταν κλεινεις με τετοια εταιρεια και με τετοια τιμη υπαρχουν τα +και τα-.Αφου σου λεει οτι με αυτη την τιμη εγω θελω να εχεις 10 κιλα και αυτες τις διαστασεις αν θες παραπανω πληρωσε.
Με αυτη την τιμη θελω να κανεις on line check in,αν δεν κανεις on line θα πληρωσεις εξτρα στο αεροδρομιο,και εγω θα τσατιστω μεθαυριο(μακρια απο εδω)αν ακυρωθει η πτηση αλλα το ξερω πριν κλεισω το εισητηριο και για αυτο εκλεισα ξενοδοχειο με ακυρωτικα.ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΕΡΝΕΙΣ.;)
 

savvas61

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γειά σας,
έκλεισα κι εγώ εισιτήρια με την ryanair από Θεσσαλονίκη για Ιταλία με τον αδερφό μου σε λίγες μέρες. Το πρόβλημα μου είναι πως είμαστε και οι 2 πολύ υπέρβαροι. (Πολύ όμως!). Ταξιδεύω πολύ συχνά και συνήθως δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα με τις θέσεις των αεροπλάνων, είμαι λίγο στριμωγμένος απλά αν και σε κάποιες εταιρείες χρειάζομαι έξτρα προέκταση για τη ζώνη. (Γι'αυτό και προτιμώ swiss που είναι η πιο άνετη από όσες έχω ταξιδέψει).
Με ανησυχεί αν οι θέσεις είναι πολύ μικρότερες από ότι στα άλλα αεροπλάνα, (ο αδερφός μου είναι ακόμη πιο παχύς από εμένα.) Όπως επίσης και ένα άρθρο που διάβασα χθες στο Πρώτο Θέμα για την επιλογή της ryanair να βάλει σε δίαιτα το προσωπικό της και θα επιβάλλει fat tax σε υπέρβαρους επιβάτες.
Πιστεύετε πως θα έχουμε πρόβλημα;
Ευχαριστώ κ των προτέρων.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Τα καθίσματα της ryanair δεν είναι τα πιο στενά που έχω δει... σε σχέση ,με low cost εταιρίες πάντα λέμε. Τωρα αν θα έχεις κάποιο πρόβλημα ή αν θα σου ζητηθεί να πληρώσεις κατι παραπάνω δεν το ξέρω. Ίσως κάποιος εδώ ξέρει κάτι περισσότερο και σε βοηθήσει..
Καλο ταξίδι!!!
 

boukas

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Παιδια γεια σας και απο εμενα!
Μια ερωτηση θελω να κανω. Θελω να κλεισω εισητηριο για την μητερα μου. Εχει ταυτοτητα με λατινικους χαρακτηρες αλλα ειναι απο τις πρωτες που ητανε ακομα χειρογραφη. Λετε να υπαρχει προβλημα? Εχει τυχει σε κανεναν? Δεν μιλαω και αγγλικα για να παρω στο τηλεφωνικο κεντρο να ρωτησω οποτε περιμενω μια απαντηση απο οποιον μπορει να με βοηθησει! Ευχαριστω!
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Όχι, χειρόγραφη ή έντυπη αρκεί να είναι με λατινικούς χαρακτήρες.
 

boukas

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
ευχαριστω πολυ παιδια!
Κατι ακομα, το ρωτησα και στο θεμα για το τσεκ ιν αλλα ας το ρωτησω κι εδω! Εμενα στην ημερομηνια ληξης της ταυτοτητας μου εβγαλε ενα παραθυρο που ελεγε να βαλω την τελευταια μερα του ταξιδιου μου, δηλαδη την ημερομηνια επιστροφης για να ειμαι καλυμενη. Καλα εκανα???
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.908
Likes
27.094
oxi δεν εκανες καλα,γιατι στην περιπτωση που η πτηση σου για οποιοδηποτε λογο
μετατεθει μια ημερα μετα,δεν θα μπορεις να πεταξεις.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.222
Εγώ σε όσα εισιτήρια κλείνω για γνωστούς βάζω από 2 έως 5 χρόνια μετά ότι λήγει η ταυτότητα.Μέχρι στιγμής σε καμιά 30αρια εισιτήρια που έκλεισα δεν υπήρξε πρόβλημα.Ελπίζω να μην υπάρξει κάποια στιγμή μόνο και γίνω ξεφτίλα στους γνωστούς μου :)
 

kostas kav

Member
Μηνύματα
31
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.ΥΟΡΚΗ
Καλημέρα θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση,όταν μπαίνω στο σάιτ της ryannair και πατάω να κλείσω εισητήριο για ένα άτομο μου βγάζει π.χ ένα ποσό 20 Ε ενω μόλις πατάω για 3 άτομα μου το κάνει 35 Ε γιατί το κάνει αυτό?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.815
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Καλημέρα θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση,όταν μπαίνω στο σάιτ της ryannair και πατάω να κλείσω εισητήριο για ένα άτομο μου βγάζει π.χ ένα ποσό 20 Ε ενω μόλις πατάω για 3 άτομα μου το κάνει 35 Ε γιατί το κάνει αυτό?
Προφανώς γιατί δεν υπάρχουν διαθέσιμα 3 εισιτήρια στην τιμή των 20 ευρώ το καθένα. Ίσως υπάρχει ένα, ίσως δύο, αλλά τα άλλα είναι ακριβώτερα. Δοκίμασε να τα κλείσεις ένα-ένα ξεχωριστά (ή, ένα και δύο) και δες τι θα σου δώσει.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.347
Μηνύματα
889.549
Μέλη
39.024
Νεότερο μέλος
Filio Mav

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom