Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

Nikos1986

Member
Μηνύματα
1.018
Likes
4.678
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Καλησπέρα κ από μένα.

Μπορούμε να ταξιδέψουμε με διαβατήριο εντός ΕΕ μερικές μέρες πριν λήξει;

Η επιστροφή θα είναι πριν την λήξη.

Ρωτάω για μικρό παιδί που δεν έχει ταυτότητα.
Πριν κανένα τριβδόμαδο είχα πάει Γερμανία με διαβατήριο που έληξε το ΣΚ που πέρασε και δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Ο έλεγχος τσάκα τσάκα. Ούτε θέμα στο αεροδρόμιο ούτε στο ξενοδοχείο.

Μιλάω για απευθείας πτήση από Ελλάδα με Ελληνικό διαβατήριο.
 

alice~

Member
Μηνύματα
720
Likes
1.197
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Να κανω μια ερώτηση, ειχα βγάλει διαβατήριο το 2021 και άρα ισχύει 5 χρόνια γιατί αργότερα αλλαξαν την διάρκεια ισχύος του διαβατηρίου. Δεν χρειάζεται να το αντικαταστήσω ή κάτι τέτοιο, σωστά; Γιατί με όλη αυτή την κουβέντα για τις νέες ταυτότητες και τις αλλαγές κτλ έχω αρχίσει να ανησυχώ για τα υπάρχοντα έγγραφα μου :p
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
1.018
Likes
4.678
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Να κανω μια ερώτηση, ειχα βγάλει διαβατήριο το 2021 και άρα ισχύει 5 χρόνια γιατί αργότερα αλλαξαν την διάρκεια ισχύος του διαβατηρίου. Δεν χρειάζεται να το αντικαταστήσω ή κάτι τέτοιο, σωστά; Γιατί με όλη αυτή την κουβέντα για τις νέες ταυτότητες και τις αλλαγές κτλ έχω αρχίσει να ανησυχώ για τα υπάρχοντα έγγραφα μου :p
Ισχύει κανονικά βλέπω (5 χρόνια)
 

xrismakk0

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα, η ταυτότητα που έχω ( είναι με λατινικούς χαρακτήρες) έχει περάσει η 10ετια που έχει εκδοθεί, θα έχω πρόβλημα να ταξιδέψω;
 

nick07

Member
Μηνύματα
345
Likes
636
Καλησπέρα, η ταυτότητα που έχω ( είναι με λατινικούς χαρακτήρες) έχει περάσει η 10ετια που έχει εκδοθεί, θα έχω πρόβλημα να ταξιδέψω;
Αν ειναι με λατινικους χαρακτηρες και σε καλη κατασταση, δεν θα εχετε προβλημα.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.110
Likes
1.693
Καλησπέρα έχει περάσει 10ετια που έχει εκδοθεί η ταυτότητα μου , θα έχω προβλημα να ταξιδέψω;
Όχι, ούτε με την Volotea ούτε με οποιοδήποτε άλλη εταιρεία, αρκεί να έχει λατινικούς χαρακτήρες και να μην είναι πολύ φθαρμένη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.512
Μηνύματα
897.835
Μέλη
39.217
Νεότερο μέλος
Vaggelis19

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom